Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok miről szól egy...

Kiss Árpi kérdése:

Mit gondoltok miről szól egy igazán sikeres könyv?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 12:17
 1/5 anonim válasza:
Olyan témája van, melybe sokan beleélhetik magukat. Ajánlott, hogy tiniknek szóló könyv legyen, mert ha rákapnak "divatba jön" és a szülők boldogok lesznek, hogy olvasnak és megveszik nekik, de ha ők nem is megveszi az ismerősös ajándékba, mert nem jut jobb az eszébe:D Azonban az is nagyon fontos, hogy humor, egy kis romantika és elgondolkodtatás is legyen benne, tehát, hogy legyen benne vmi több, mint mindennapi helyzetek... Ha te akarsz könyvet írni sok szerencsét! és szólj majd, ha kiadták :)
2011. jún. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azért kérdezed, mert sikeres könyvet akarsz írni.:)

Nem tudom, ezen már én is sokat gondolkodtam, én is írosgatok, szeretem. De... nem tudom. Egy sikeres könyv nem feltétlenül jó is. Én nem tudnék csak azért megírni valamit, hogy sikeres legyen... Ahhoz, hogy írni tudjak, nekem is élveznem kell az írást, szeretnem kell a témát, amiről írok. Ha úgy érzem, hogy nem adtam bele mindent, ami tőlem telik, nem vagyok képes egy oldalt sem kiadni a kezemből, még netre sem tudnám úgy feltölteni. Egy sikeres könyv arról szól, hogy kielégíted az olvasók igényeit, amik nem feltétlenül azonosak a tiéddel. Csalódnék magamban, ha olyan írás kerülne ki a kezeim közül, amit én nem érzek magaménak. Persze ez csak az én véleményem.

Persze lehet, hogy valaki úgy képes sikeres könyvet írni, hogy saját magának is megfelel az, de nem tudom... Valószínűleg csak én vagyok gyökér:D

2011. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, melyik korosztályt célzod meg. a tizenéveseket ajánlom.

Mi a tvájlájtot magunkkal visszük a gyerekeinknek :D Csakúgy mint a vámpírnaplókat :D

Ajánlatos olyan témákról írni, amik manapság felkapottak. Például én élek-halok az igazi véres vámpíros könyvekért, szeretek olvasni egy hasonló lányról mint én, akivel vmi történik.

Nézd meg ezt: Pokoli báléjszakák (öt író novellái vannak benne, a kedvencem a Virágcsokor, de a Madison Averey és a Nagy kaszás-t is szívesen olvastam :D)


De összefoglalva, egy jó könyv szerintem magába ragad, választékos szóhasználatú, mégse feltűnően. Elég nehéz megtalálni az arany középutat, néha még a legsikeresebb íróknak se sikerül.

2011. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem meg egy sikeres könyvnek nem kell a tinikhez szólnia. én is az vagyok, de nem izgatnak az ilyen könyvek (mondjuk 4-5 éve még a Harry Potterrel kezdtem)

xd na, mindegy, én valami komoly témákról írnék komoly dolgokat, szépirodalom műfajban. célozz meg valamit, de azt jól. csak az a baj, hogy nekem írás terén kevés a tapasztalatom:D

2011. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ! átgondoltam a dolgot és kitaláltam egy remek témát :D
2011. jún. 8. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!