Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért olvasom mindenhol azt,...

Miért olvasom mindenhol azt, hogy Böszörményi Gyula könyvei Harry Potter másolatok?

Figyelt kérdés

Én olvastam a Gergő könyveket, és szerintem egyáltalán nem Harry Potter. Csak azért, mert kisfiú a főszereplő, aki felfedezi, hogy "varázs" képességekkel bír?

Nekem tetszik, ahogy a magyar ősvallás megelevenedik benne. És szerintem a karakterek sem a fent említett könyv másolatai.

Mit gondoltok?


2011. jún. 17. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Abban az időben jött ki, mikor a HP-vonulat bejött Magyarországra és a csapból is HP folyt, hát a marketing ezzel próbálta eladni (mert azért vannak párhuzamok, ahogy te is írtad, az alaphelyzet hasonlít). Mivel Böszörményi volt később, ráhúzták a másolat jelzőt.
2011. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy miért van ez, de az igen, hogy a HP-t egy magyar könyvről koppintották le, nem egészen de alaptörténet meg műfaj ( varázslók, pálcák, iskola) ezeket igen. Volt belőle per meg minden, aztán jó-magyarokhoz híven J.K.R megvett mindent, és a magyar írót elhallgatatták. És tá-dám! Kész a világsikerü HP. - amúgy szeretem a könyvet.
2011. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Melyik magyar könyvről?
2011. jún. 21. 17:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a válaszoló valamit kever... egy angol író könyve miatt volt per (Adrian Jacobs). Eredetileg a Tűz Serlegét perelték, később ráhúzták az egész sorozatra a plágiumot. Mivel a család nem tudta bizonyítani az igazát (a szerző akkor már halott volt, ha jól tudom), Rowling nyerte a pert.


Amit a válaszoló félreértett, az Békés Pál A kétbalkezes varázsló című, amúgy zseniális regényének a médiabotránya. Itt elolvashatod az eredetit:

[link]

Láthatod, hogy ugyan sok köze nincs hozzá, csak az alapok (varázslóiskola, urban fantasy, mágia, kisfiú), de a HP sikerén felbuzdulva megérte ezt a hülyeséget világgá szajkózni. (Az eredeti hír annyi, hogy az orosz fordítás nemrég készült el, és a HP-hez hasonlították.)

2011. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!