Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik volt eddig a legjobb...

Melyik volt eddig a legjobb kötelező olvasmányod?

Figyelt kérdés
Szerintem a legtöbb kötelező elég gyenge, pedig szeretek olvasni.
2011. jún. 17. 20:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
én utáltam mindet . talán még a kis herceg volt a jó. akkor még szívesen olvastam a kötelezőket. utána meg szinte egyet se olvastam el. pedig amúgy folyton olvastam csak mást :P
2011. jún. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Kincskereső Kisködömön


első és egyben az utolsó. nem az ilyen könyvek érdekelnek, hanem amiből tanulok is.

2011. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
a két lotti,legyek ura,végtelen történet,szent péter esernyője.: DDD a többit utáltam.
2011. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A két Lotti, A Pál utcai fiúk
2011. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mi általánosban A Pál utcai fiúkat, az Egri csillagokat, A kőszívű ember fiait, és a Légy jó mindhalálig-ot kaptuk, ebből az első tetszett, a második a kedvencem volt, a harmadik is egész jó, de voltak benne unalmas részek, a negyediket pedig nagyon nem szerettem. Érdekes volt a történet, de volt olyan, hogy 10-15 oldalt írt egyetlen unalmas, lényegtelen dologról.
2011. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%

A kötelezők egyáltalán nem gyengék. Gyenge könyveket nem tesznek kötelezővé.

Általános iskolás koromban én is kifejezetten utáltam az Egri csillagokat, a Kőszívű ember fiait, még a Pál utcai fiúkat is. Nem voltak elég lányosak. Nálunk nem volt kötelező a Két Lotti, meg az Abigél, de ezeket szerettem.

Lényeg a lényeg: huszonegynéhány évesen újra olvastam őket, és ez volt a reakció: Ezek fantasztikus könyvek, és tényleg mindenkinek el kellene olvasni ezeket. Való igaz, hogy egy 12 éves gyereknek unalmasnak tűnhetnek, de felnőtt embereket sokkal nehezebb rávenni az olvasásra.

Ha tudod a könyv előzményeit, hogy az író miért írja azt, amit és bele tudod gondolni magad a korba, akkor sokkal élvezhetőbb lesz.


Néhány rész, pl tájleírások unalmasnak tűnhetnek, de akkor nem volt se internet, se tévé, fényképek is alig, és nem nagyon utazgattak az emberek ide-oda. Kellett arészletes tájleírás. A cselekmény menete egy mai könyvhöz képest lassú, de mára minden felgyorsult: senki sem szótáraz, használja az enciklopédiát, mert itt a wikipédia. Senki se gyalogol, 14 éves gyerekek már robogóval furikáznak. Őrült rohanás van ebben a 21. században, és erősen kétlem, hogy ez jó.


Nah. a vége átfordult életmódbeli süketelésse, de ne úgy olvasd hoyg blablabla.. próbáld megérteni, mire gondolok.

30N

2011. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Pál utcai fiúk
2011. jún. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Abigél
2011. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Candide, avagy az optimizmus.

Tök perverz az egész. :D

2011. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Vörös és Fekete! Adrian Sorel egy isten benne..a gondolatmenete; aaah, fantörpikus!:)
2011. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!