Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány tantárgy van a Harry...

Hány tantárgy van a Harry Potterben?

Figyelt kérdés

Légyszi írjátok is le őket! a Wipiképia Roxfort című oldalán elvileg le vannak írva, de most olvasom a 4. részt és abban Hermione megy "aritmetika" nevű órára is...

Vagy az a számmisztika másik megfelelője? mert szerintem nem: a számmisztika a számok közötti összefüggésekkel foglalkozik, az aritmetika pedig a műveletek (szorzás, osztás, hatványozás, stb) megoldásával foglalkozik.

Még nem rágtam magam át az összes könyvön úgy, hogy a tantárgyakat figyelem, csak msot ez volt szembetűnő.


Szóval, tudja valaki, pontosan hány tantárgy van, és melyek azok?


2011. jún. 21. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sötét Varázslatok Kivédése

Bűbájtan

Átváltoztatástan

Jóslástan

Bájitaltan

Seprűlovaglás (ez csak első évben)

Számmisztika

Rúnaismeret

Mugliismeret

Asztronómia

Mágiatörténet

Legendás Lények Gondozása

Gyógynövénytan


Tehát 12 tényleges tantárgy van + a seprűlovaglás


Artimetika vagy nincs vagy annyira jelentéktelen, hogy Rowling csak említés szintjén foglalkozott vele és még tanárt sem csatolt hozzá. Ha tévedek javítsatok ki!

2011. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Hát... bár későn, de "megoldom a rejtélyt" :)


A tárgyat eredetileg Számmisztikának "keresztelte" TTB*, azonban később többször is aritmetikára fordította, miközben ugyanarról a tantárgyról van szó, csupán az eredeti kiejtés a magyar aritmetika szóra hajaz. ( [link] ) De ugyanilyen félreferdítés volt anno a locket-lakat probléma (Főnix Rendje), amivel hihetetlen utalástól estek el azok, akik magyarul olvasták a sorozatot, vagy éppen a sorozatos cikesz-csikesz, vagy épp Avada Kedavra-Adava Kedavra-Avada Kevadra-Adava Kevadra cserélődések is (az eredeti egyébként Avada Kedavra)... khm... kicsit eltértem a tárgytól, de remélem, érthető maradtam :)


Ha segítettem, megköszönöm a zöld kezet :)


Tessa


*Tóth Tamás Boldizsár, a HP kötetek ferdítője

2011. júl. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ahaaaa, már értem:D bár, nemrég olvastam el ismét a 4. részt, és akkor rájöttem, hogy még az elején leírták a hétfői órarendjüket (pontosabban Ron ovlasta fel), hogy hétfőn van jóslástanuk. óra végén, (aznap volt az első nap) találkoztak Hermionéval, akik lelkesen újságolta, hogy "Vector professzortól" nem kaptak házit (és kikerestem, hogy ő a számmisztika tanár). aztán később is szintúgy mentek a fiúk jóslástanra, és Hermione akkor már aritmetikára ment.

Na, szóval valahogy így állt össze nekem, de nem voltam benne túlzottan biztos, amíg nem olvastam a válaszod. Köszii:)

2011. aug. 4. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!