Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen Márai Sándor Füveskönyve?

Milyen Márai Sándor Füveskönyve?

Figyelt kérdés
El akarom olvasni, de kicsit fenntartásaim vannak. Milyen létező másik könyvhöz lehet hasonlítani?
2011. júl. 1. 08:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc könyveim közt van, nagyon szeretem....azt nem tudom, mihez lehetne hasonlítani, de szerintem érdemes elolvasni.

Miért van fenntartásod a könyvel kapcsolatban? Egyébként nem egy vastag könyv...ha egy délután nekiülsz, estére már végzel is vele.

2011. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a kedvenc részem belőle: (A barátságról)


"Nincs emberi kapcsolat, mely megrendítőbb, mélyebb lenne, mint a barátság. A szerelmesek, igen, még a szülők és gyermekek kapcsolatában is mennyi az önzés és a hiúság! Csak a barát nem önző; máskülönben nem barát. Csak a barát nem hiú, mert minden jót és szépet barátjának akar, nem önmagának. A szerelmes mindig akar valamit; a barát nem akar önmagának semmit. A gyermek mindig kapni akar szüleitől, túl akarja szárnyalni atyját; a barát nem akar kapni, sem túlszárnyalni. Nincs titkosabb és nemesebb ajándék az életben, mint a szűkszavú, megértő, türelmes és áldozatkész barátság. S nincs ritkább."

2011. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!