Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen gyorsan olvastok?...

Milyen gyorsan olvastok? (oldal/perc, másodperc)

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mikor kötelező olvasmányt olvastam akkor

1óra alatt 10 oldalt

ha olyat ami érdekelt akkor 1 óra alatt 30körülxd

de direkt lassan olvasom próbálok minden mozzanatot, a legkisebb lényegeket is magamelé képzelni:D

2011. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én nem tudom, nem mértem még, de kötelezőnél lassabban...

amikor meg akaro tudni mi van, kihagyok részeket, aztán visszalapozok később.

amikor nem akarom h vége legyen, direkt lassan, aprólékosan olvasok.

amikor olyan szomorú, akkor lassan olvasom, mert közben sírok és sejtem h mi lesz és ne makarom emgutdni (pl a VD7 olvasása közben :D)

2011. júl. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat ment a zöld kéz! Másvalaki?
2011. júl. 9. 10:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát attól függ,ha vmit nagyon érdekesnek találok,akkor a részt többször elolvasom ízlelgetem. Akkor akár több órát is eltudok ülni egy 400-500 oldalas könyv felett. Ha nem érdekel a könyv csak szeretnék már túl lenni rajta akkor,úgy kb 1oldal/30-40másodperc (egy ismerősöm lemérte,amikor unatkozott:D) És,amikor érdekel a könyv,de időre kell olvasni az is más. pl. annyi időm volt csak kiolvasni a Katedrálist (1000 oldal) amig felértünk Pestre (2.5-3 óra). Szóváltozó függ a könyvtől és a körülményektől is...:)
2011. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van. Ha egy könyv nagyon érdekel, akkor lassan olvasom, elképzelek minden egyes mozzanatot, nem sietek vele. Ilyenkor kb 1p hosszúra is elnyúlhat egy oldal. Ha meg sietek akkor 30mp körül. Bár nem igazán szoktam stopperrel mérni :D
2011. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kötelező olvasmányt szánalmasan lassan olvasok, olyat, ami érdekel...egy óra alatt 100-120 oldal^^
2011. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
93%
Függ attól milyen az a könyv, és mekkorák az oldalak. A rekordom 0,00 mp/oldal (ezt még 2 évesen döntöttem meg egy képes könyvben xD )
2011. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D Még jöhet
2011. júl. 11. 00:16
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Én általában este szoktam olvasni amikor egy kicsit fáradtabb vagyok és ilyenkor lassan olvasok de viszont nagyon érdekel ezért amikor majdnem elalszok gyorsabban olvasok egy kicsit. Kötelezőkel meg úgy vagyok hogy nagy szar mindegyik és soknak csak az ucssó héten állok neki vagy nem. Rekordom kb 600 oladalas könyv 11 óra alatt.
2011. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy gyakorlott olvasónak folyamatosan mozog a szeme. Egy nem gyakorlottnak meg nem annyira. Pl nézd meg 1 ismerősöd szemét olvasás közben.


Könyvméret függő, és hogy mennyi szöveg van a lapokon, a margó milyen széles.

Volt, hogy 1 könyvben 2 perc kellett egy oldalpárhoz, úgy, hogy közben a lényeget meg is jegyezzem. De van, hogy sehogy se akarok haladni egy másik könyvvel, pedig azzal még sietnék is.


Az, hogy itt most lemérjem neked időre, nem vezetne jóra: - nyilván sietnék, így az értő olvasásból csak gyorsolvasás lenne, márpedig 1 jó könyvet így végigfutni szerintem badarság

- az időmet magadhoz viszonyítanád, pedig a te olvasási gyakorlottságodtól függ a sebességed.


Ha általános választ vársz, kifejezetten percre, mp-re lebontva, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam.


:):) Ugye nincs harag?

2011. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!