Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mindenképpen kell 'romantika'...

Mindenképpen kell 'romantika' egy fantasy könyvbe?

Figyelt kérdés
Könyvet írok, és ha kész lesz, szeretném kiadatni. Vannak benne sárkányok, szóval ilyen fantasy típusú a könyv. Nyilván azt is szeretném, hogy ha majd sikerül kiadnom egyszer, akkor lehetőleg sikeres is legyen. Egy jó könyvbe kell romantika? Anélkül "nem teljes a könyv"?
2011. júl. 18. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából nem árt ha egy kicsi romantikát belecsempészel, egy hangyányit. Nem kell túlzásba vinni, az is elég ha csak sejteted, hogy valami van a két szereplő között. Amúgy én is könyvet írok épp fantasy témában. Te hány éves vagy?
2011. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy fenét kell bele romantika. Van egy tipikus tiniknek szóló romantikus modern fantasy vonulat (Alkonyat, Vampirnaplók, Borzongás... ). Ebben értelemszerűen van szerelmi szál.


Ellenben a fantasy irodalom más területein csak akkor jelenik meg ha azt a történet úgy kívánja, akárcsak bármely más irodalmi téma esetén.

Gyűrűk ura: Körülbelül annyi mint bármely más középkori epikus költeményben, vagyis szinte semmi. Inkább szexista mint romantikus.

Hard fantasy: Gondoljunk Conanra. Jó nő -> bicepsz villogtatás/két büdös pofon -> meghúzza -> kocog a következő kalandba.

2011. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsónál ott a pont! :D

A sikert olvasószámban mérik. Ma a tinilányréteg a legnagyobb könyvfelvevő piac, ergó ha sikeres akarsz lenni, rájuk írsz. Akkor meg kell romantika vastagon. Ha maradnál az egyre kevesebbet olvasó fiúknál, akkor meg ne próbáld, akció, szex, akció.

(Szeretnéd kiadatni, meg sikeres legyen... ha ilyen egyszerűen menne... hajaj... már tisztogatnám a Hugo-díjamat a polcon.)

2011. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy ki fogom adni, hanem hogy ki szeretném adatni. És ugyan ki nem szeretné kiadatni a könyvét? :)

De kedves utolsó! A tiniregényekhez nincs érzékem, és bár tény, amit te mondtál, azért szerintem nem attól lett sikeres pölö az Eragon, mert az író apja megvette az összes példányt. Nem csak a keveset olvasó fiúk és a tinilányok vannak.

2011. júl. 18. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyűrűk Urában is van egy hangyahajszálnyi szerelmi szál, kis romantika, és ez nem is megy a könyv dacára. El is mehetsz a fent említett két végletbe (Twilight, Shiver, stb. avagy "akció, szex, akció") de szerintem egy kis szerelem csak színesítheti, élvehetőbbé, igazibbá teszi. Főleg ha az nem nyál, hanem szerelem. És ugye gondoljunk a piacra is, ott mi a kereslet. Mellesleg nem te vagy a "különleges képesség" kérdező is?
2011. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is fantasy könyvet írok, aminek igaz, építő része a romantika, de már olvastam olyat, amiben alig volt. Jól esik az olvasónak, ha van benne, de tényleg, hogy azért ne üsd meg a nyálas határt (ezt pont én mondom). :) A romantika minden műfajban kellemes, úgyhogy jó, ha van benne egy kevés.
2011. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igényli a fantasy történet a romantikát. Ha olyan jellegű a könyved, akkor szerintem bőven elég egy hasonló finoman megmunkált szerelmi szál, mint pl. Éowyn és Faramir a Gyűrűk Urából, vagy Eragon szerelme Arya iránt :)Az olvasók persze nem fognak összetörni (ha majd odajutsz, és ha jó a regény, akkor szorítok, hogy így legyen!) és a kötetet tűzbe dobni mert senki sem szerelmes :D:D Nehogy az legyen, hogy erőltetettnek tűnjön, mert hogy mindenképp bele szeretnéd írni. De ezzel több olvasót nyerhetsz, és valahogy az emberek legbelül igényelnek egy icipici kis szelíd szeretetet :)

17/l

2011. júl. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!