Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » èpp könyvet írok. Elmonda...

èpp könyvet írok. Elmondanátok a véleményeteket erröl a "kissebb" részletröl? Ez még csak piszkozat, és nem magyar billentyüzet.

Figyelt kérdés

A történet teljesen valós,akármilyen hihetetlen,ez mind velem történt meg.Az egész akkor kezdödött,mikor elvesztettem édesapámat.Èdesapám dolgos ember volt,sokat tartózkodott külföldön a munkája miatt.Egy nap egy kissebb balesetet szenvedett a munkahelyén.Késöbb kiderült hogy eme kis baleset miatt rákos lett.Nem vettem sokat észre a dologból,még kicsi voltam.Sokat kellett kórházba járni hozzá,néha haza engedték egy hétvégére.Egy nap amikor még az ovodába voltam,hirtelen ekezdtem sírni,hogy édesapám meghalt.Az ovónénik vígasztaltak hogy ez nem így van,ö igenis él,és hamarosan hazaengedik a korházból.Még aznap közlte velem édesanyám hogy apukám már nincs velünk,és a mennyböl vigyáz rám ezentúl.


Ettöl a pillanattól változott meg gyökeresen az életem.Èdesanyám teljesen megváltozott,már nem az volt aki eddig.Bánatát az italba folytotta.Elég gyakran volt részeg.Elkezdtem az elsö osztályt,anyám napról napra furcsább lett.Megismerkedett egy férfival,aki látszólag minden bánatát elfeledtette vele.A család megint család volt,de csak egy darabig.A kedves férfiböl,egyik napról a másikra egy alkoholista,agresszív állat lett.Közösen ittak anyámmal egész nap,addig ameddig csak szervezetük bírta,és ki nem robbant közöttük egy vita.Délelöttönként szerencsére iskolában voltam,ezért csak a délutánokat kellett valahogy átvészelnem.A délutánok szinte ugyanolyanok voltak.Veszekedés,verekedés,menekülés a családi házból,nehogy megölje édesanyámat ez a féri.Ha szerencsénk volt,jól eltudtunk bújni.Ha nem,akkor végig kellett néznem hogy anyámat lilára veri az a barom.Reggelente minig szent volt a béke,minden a legnagyobb rendben volt.Èdesanyám rendszerint reggel hatkor keltett minden nap.Az elsö feledatom az volt,hogy elkellett mennem bort,cigarettát venni nekik.Utána indulhattam az iskolába.Ott se volt jobb,nem voltak barátaim,ki voltam közösítve az egész iskolából.Rossz tanuló voltam,szomorú,és lelkisérült.Koszos,és büdös gyerek voltam,ami megintcsak ok volt arra hogy ne foglalkozzanak velem.Miután hazaértem az iskolából a látvány az mindennapos volt.Mind a kettö olyan részeg volt,hogy a földön feküdtek a saját vizeletükben.Mikor már nem voltam olyan kicsi,sokszor könyörögtem anyámnak hogy ne igyon,mert megfog halni.

-Anya,kérlek ne igyál holnaptól,mert nagyon szeretlek,és nem akarlak elveszíteni.

-Megigérem hogy nem iszok holnaptól kicsim.èn is nagyon szeretlek.


Igen,ez a rövidke párbeszéd szinte naponta elhangzott közöttünk.

De sose tartotta be amit mondott.Minden reggel mennem kellett bevásárolni,ha volt rá pénz ha nem,akkor is.Miután már nem volt pénzünk ételre sem,mindeg engem küldött szomszédokhoz,ismerösökhöz kölcsönkérni.Ha már senki nem adott nekem pénzt,akkor nagyapámhoz kellett mennem aki pár kilóméterre lakott töllünk.Mindig adott pénzt,gyakran adott nekem is.Tudta hogy ételre nem telik,csak italra,tudta azt is hogy néha napokig nem volt mit ennem,mert az ital fontosabb volt anyámnak mindennél.Ahogy teltek az évek,egyre jobban elvoltam keseredve,mert egy igazi kis senkinek számítottam,senki nem foglalkozott velem.Még a két testvérem se,akik sokkal idösebbek voltak nállam.Öket szinte soha nem láttam.Nem nagyon jártak haza,nem érdekelte öket a nyomorom sem,örültek hogy nekik nem kell ott élniük.Èdesanyámat egyre gyakrabban kérleltem hogy ne igyon,hiszen ígyis beteg,nem akarom elveszíteni.Persze eredménytelen volt minden eröfeszítésem,ha tehettem nem voltam otthon,inkább átmentem a szomszédba,ahol több szeretetet kaptam mint otthon.Sajnáltak nagyon,sokszor ettem,ittam nálluk,nem sajnálták töllem az ételt.Lehet ha ök nem lettek volna,ma nem írnék könyvet.A fél falu sajnált,vagy inkább megvetett anyám miatt.Nem telt el olyan nap amikor nem szólított le valaki,hogy jó lenne ha anyám megadná a tartozást,mert megigérte hogyha kap pénzt,azonnal küldi velem az összeget.


Volt anyámnak egy barátnöje,ö is az utcában lakott.Ö se vetette meg az italt,néha ö is átjött hozott bort,adott pénzt hogy legyen mit ennünk.Az a pénz is természetesen italra ment el.Ha egy szelet csokoládét szerettem volna venni,anyám lekiabálta a fejem hogy nincs pénzünk.A boltba,kocsmába gyakran hitelért mentem vásárolni.A kocsmában a pultos lenézett,vízhordólánynak nevezett,mindig gúnyolódott velem.A boltos néni nagyon aranyos volt,néha nem kellett kifizetnem a kenyeret,tejet,csak az alkoholt meg a cigarettát.Néha adott még egy szelet csokit is,vagy épp joghurtot.Nagyon szerettem öt,örültem volna ha ö lett volna az anyám.Csak azt szerettem volna ha valaki szeret,és figyelembe vesz.Nem akartam én gazdag lenni,nem akartam kitünni a tömegböl,csak egy anyára lett volna szükségem aki mindig ott van nekem amikor szükségem lett volna rá.Annyi megaláztatás ért már gyerekként hogy olyan voltam mint aki az öserdöböl szabadult ki.

A napjaim még mindig ugyanúgy teltek,naponta könyörögtem hogy fejezze be az italozást,naponta igérte meg hogy másnap nem iszik.

A kertünk mögött volt egy szemétdomb,a faluból oda hordták a szemetet az emberek.Gyakran tettem arra egy rövid sétát,hátha találok élelmet,vagy ruhát,vagy bármit ami hasznomra vállhat.

Gyakran menekültünk anyámmal is oda,amikor elszabadúlt otthon a pokol.Néha én is beszáltam a verekedésbe,próbáltam védeni anyámat,de kicsi,és gyenge voltam.


Egyszercsak hozzánk költözött anyám testvére.Utána valahogy rosszabb lett a helyzet amikor mindhárman eleget ittak.

Ha anyám élettársa elkezdett vitázni anyámmal,vagy kezet emelt rá,akkor ö,a nagybátyám (nevezzük Attilának) megvédte öt.De amikor ö pont nem volt otthon,akkor a nevelöapám (nevezzük Ernönek) bosszúból nagyon megverte anyámat.Hajánál fogva rángatta ki a kertbe,ütötte,rúgdosta.Ezek a jelenetek számomra teljesen természetesek voltak.


2011. júl. 29. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Uh... kissé megrázó a történet, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége. Amúgy nem rossz az egész, csak azért elég sok nálad a szóismétlés és néha túl rövid mondatokat használsz. Mondjuk, van két mondat, amit kettéveszel, pedig simán lehetne azt egybe is.

Ha szeretnéd, mondhatok konkrétumokat is. (írhatsz akár egy emailt is, ha gondolod. Én is írok, és van már egy kevés tapasztalatom:)

Helyesírási hibák is vannak, ezt nem tudom, hogy a billentyűzet számlájára lehet írni?

De mondom, nekem tetszik:)

2011. júl. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A történet tetszetős, bár gyanítom valós. A fogalmazás elég szegényes, hemzseg a hibáktól az egész iromány.
2011. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen ez valós történet.Hiba is van benne rendesen,de azt kijavitom majd.A billentyüzet sem magyar.
2011. júl. 29. 21:41
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik,szerintem jól van megirva,ahhoz képest,hogy ez csak egy piszkozat, ha javitasz rajta biztos nagyon jó lesz :)Én olvasnám tovább is. Érdekel,hogy folytatódik.
2011. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Elég nyomasztó és szomorú történet eddig, remélem lesz benne némi napfény! :D Szerintem nem olyan rossz, de tényleg túl sok tőmondatot használsz, sokkal igényesebbek és irodalmibbak az összetett mondatok. Az egész sztori múlt időben játszódik, vagy a már felnőtt n meséli el ezt? Mert ha csak meséli annak nem rossz, de ha így akarod folytatni, így bontod ki a cselekményt is, akkor kicsit színesebben éne fogalmaznod. Ez így kissé gyér. Legyen benne több a leírás, kicsit részletezhetnél dolgokat, egy-egy jelenetet, pl: mire ér haza a kislány, pontosan milyen kép fogadja, hogyan alázza meg az anyja vagy némely osztálytársa, stb. Ezek érzékletes, mély kifejtése sokkal nagyobb drámai hatást okoz, jobban megérinti az olvasót, és jobban át tud lényegülni a lánnyá. Egy könyvnek ez az egyik alaposzlopa. Persze gondolom még nagyon kezdő vagy, nem is baj, én is így kezdtem. De ebbe az irányba mindenképp fejlődnöd kell, kell hogy legyen saját stílusod, írói hangod, mert ezen a részleten ez még nem igazán látszik.

A helyesírásra továbbra is nagyon ügyelj! Egyébként jó az alapötlet, ebből egy igazán jó, érzelmes regényt lehet kihozni, csak tudni kell, hogy hogyan. :) Sok sikert kívánok hozzá! :)

2011. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt felnöttként mesélem,és ez az én élettörténetem.Ez velem mind megtörtént,de még a java hátra van.Elsö könyv lenne,soha nem irtam még könyvet,de még verset se.Csak valahogy ki kell öntenem magamból ezt a rengeteg dolgot.Örülök hogy tetszik a sztori.
2011. júl. 30. 19:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, remélem megkaptad a válasz emailom!:D (nem tudom, hogy mi van a citromaillal, de néha nagyon gagyi, azért is írtam ide, hogy visszaírtam)
2011. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
sziasztok kedves válaszolók,sajnos nem írom tovább.annyira nem jó a helyesírásom hogy könyvet lehessen belöle csinálni :(
2012. márc. 12. 22:45
 9/15 anonim ***** válasza:
sztem nagyon jó egyben szomorú történet de nagyon élvezetes nagyon jó lenne ,ha tovább írnád mert írtóra teccik!:D
2012. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
szerintem nagyon jó :) (bár persze egyben tragikus is, őszinte részvétem :( ) tanácsként: próbálj olvasni ilyesmi témájú könyveket, ott láthatod a szóhasználatot, felépítését és szerintem jobb lenne, ha naplószerűen írnál, leírnád konkrétan néhány napd vagy jobban belemennél érzelmileg pl.: pontosan mit éreztél az adott szituációban, szóval kicsit lehetne részletesebb
2014. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!