Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mitől jó egy könyv?

Mitől jó egy könyv?

Figyelt kérdés
Szerinted?
2011. aug. 3. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok olvasni,és rengeteget olvasok.

Számomra az a jó könyv

- amit nem tudok letenni,mert egyszerűen tudni akarom minél előbb,hogy mi a cselekmény vége

- aminek van mondandója

- az a könyv is jó amit ha 10 éve olvastam is,de ma is eltudom mondani,hogy mi fogott meg benne

- mivel én úgy olvasok,hogy a könyv a szemem előtt mint egy film lepereg,így nagyon jó kis filmnek kell leperegnie olvasás közben.

- az a jó könyv amit nagyon óvok,féltek,és örömmel megveszek.

2011. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a romantikus regényeket szeretem mert ilyen stílusú vagyok. Azért szeretem a könyveket, mert a filmmel ellentétben nem társul kép a szereplőhöz, így könnyedén bele tudom magam képzelni a sztoriba, személylírás ellenére is. Szeretem ha részletesen írnak a dolgokról, viszont a túlzott belemagyarázást már nem bírom. Az a jó ha te is bele tudod vinni a fantáziádat és a neked megfelelő helyzetet állítod fel a gondolataidban.
2011. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Talán a meglepetések. A hirtelen változások a sodró cselekmény.

Egyébként én is filmként képzelem el a könyveket. És imádom, amikor egy szereplő pont úgy néz ki, ahogy elképzeltem :D

Ja és attól is jó lehet egy könyv, hogy nem lehet kitalálni a végét már a 20. oldal után -tehát nem egy sémára épül.

2011. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam akkor jó egy könyv, ha olvastatja magát. Elkezdem olvasni, és egyszer csak azon kapom magam, hogy már túl haladtam a 150edik oldalon. Ki tud ragadni a saját életemből, minden kiszáll olvasáskor a fejemből, és csak a történet van, ha valakinek a szemszögéből íródott a könyv, bele tudjam élni magam a szerepébe. A karakterek legyenek kidolgozottak, a történet előrehaladtával legyen látható fejlődés, ne csak egy helyben toporogjon a szereplő személyisége (pl: a sztori elején is gyűlöli, marcangolja magát olyan dolgok miatt, amikről nem tehet, és a végére megbékél magával/ugyanúgy magát szidja). De amikor vége van, alig várom a folytatást, és teljesen besózva vehetem kézbe a második/harmadik/negyedik stb részét (ha többrészes). A műfaja mindegy, de általában horror, thriller, fantasy, misztikus(értsd:vámpíros,farkasos,angyalos,természetfeletti dolgok, de nem alkonyat.b*zi!!)vagy krimi könyveket olvasok, de van egy-két humoros, kevésbé fantasy könyvem.
2011. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

19:48-as vagyok!

Két dolgot kihagytam:

-(mint az előttem szólónál is) a fordulatos történet. A szálak össze-vissza kavarodnak, és nem tudom mi lesz a vége a történetnek.

-saját képzelet. Olyannak képzelem a személyeket amilyennek akarom, úgy látom a helyszíneket ahogy én akarom, teljes mértékben az én fantáziámon múlik hogy milyen a történet.

16/L

2011. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!