Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó fantasy vagy sci-fi könyvet...

Jó fantasy vagy sci-fi könyvet keresek, ajánlanál valamit? Lehetőleg ebből az évezredből, a régebbieket már valószínűleg mind olvastam.

Figyelt kérdés
köszönöm :)
2011. aug. 11. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Stephenie Meyer -A Burok

ez egy nagyon jó sci-fi és nincsenek vámpirok benne ! :D

2011. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Sci-fi:

Ian Banks

Alastair Reynolds

China Miéville


Fantasy:

Steven Erikson

Patrick Rothfuss

2011. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Sci-fi

Dan Simmons - Hyperion


Fantasy

Brent Weeks - Árnyak útján

Ebből tett fel részletet a kiadó: [link]

2011. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
George R. R. Martin - A tűz és jég dala sorozat.
2011. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

A Hyperion már nem "ez az évezred", '89-ben írta Simmons (bár most az Agave újrafordíttatta, nem tudom, a régi Nemes-féléhez képest milyen? sok jót hallottam róla).


Mondanám még Gaimant, esetleg Pratchett (bár ő is inkább az előző évezred). Lukjanyenko az Őrség-tetralógiájával belopta magát a szívembe. Magyar frontról most végeztem ki Csepregi Szintetikus álmát, egynek elmegy, ha nincs más, olvasd el, de csak könyvtári kölcsönzéssel ajánlom.

A többi ajánlottat már felsorolták. Esetleg még Joan Slonczewski (Elízium-ciklus), ami állítólag egy laikusnak rém unalmas, biológus nyelven írt könyv, egy biológusnak rém unalmas, túlmagyarázott, laikusoknak szánt könyv, szóval valamit nagyon eltolt a szerző, mégis híres lett vele.

2011. aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi...nem járok könyvtárba (pláne, hogy egész nyáron zárva van)...netről szoktam letölteni a könyveket
2011. aug. 12. 11:31
 7/9 anonim ***** válasza:
A Burokot mindenképp olvasd el, sokkal méllyebb gondolatok vannak benne mint az Alkonyatban, mellesleg a kedvenc könyvem :)
2011. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Eddig szerintem ez a legjobb, letehetetlen:

[link]

Az összefoglaló kicsit pontatlan. :)

2011. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Doruss ***** válasza:
Misztéria trilógia, Aramanth titka trilógia, Bartimaeus trilógia. Az utóbbi 2 lehet, hogy régebbi már, nem tudom :)
2011. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!