Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek? (az alsó...

Mi a véleményetek? (az alsó egy olyan bevezető féle lenne. )

Figyelt kérdés

Mivel már több ezer ember halála száradt az ajkamon, ezért azt hinné az ember, hogy már nincsenek olyan érzéseim amik meg tudnának állítani.Pedig vannak.Erre most jöttem rá, amikor egy sötét sikátorba hajszoltam egy embert, csak ezért hogy nekem jó legyen.Azért hogy ne éhezzek tovább .Azért hogy Ő a halállal és a kínok kínjával és pedig a rubinvér édes, kísértő ízével nézzek szembe.De nem sikerült.Amint belenéztem a szenvedő ember szemébe valami megállított.Pedig nekem már sok ember köszönhette volna meg a halált, ha még élne.De eddig még akkor sem éreztem semmit, amikor a vőlegényemet és a szeretőjét öltem meg, aki egyébként a legjobb barátnőm volt.Nem éreztem semmit akkor sem amikor egy utcalányt öltem meg miután megerőszakolták és éppen a halálán volt.Akkor a kísértés emelkedett felül a lelkiismerettel vívott harcában.De most nem.Éreztem hogy ez a kísérteties érzés visszahúz és arra késztet hogy ne tegyem.Így egyszerűen odamentem a férfihoz .Láttam rajta hogy megrémül mikor egy tized másodperc alatt ott termek mellette de nem érdekelt.Kitöröltem az emlékezetét.Felemelkedtem, még utoljára beleszagoltam a levegőbe.És elfutottam.

Most, hogy már hazafelé tartok ebben a lassú emberi tempóban egyre jobban nem értek semmit.Nem öltem meg pedig alkalmam lett volna rá.Elsétáltam egy könyvesbolt előtt ahol az eladó kedvesen rám mosolygott.Ha tudná mi vagyok nem mosolyogna így.

Mikor hazaértem belenéztem a tükörbe.Szőkésbarna hajú,modellalkatú lány nézett vissza rám.Aki 16 évesnek néz ki, pedig igazából 360 éves.A bőre sápadt és színtelen mintha még sosem látott volna napot.A szeme.Hát igen a szememben kontaktlencse van hogy ne tűnjön ki annyira. Mivel már itthon hagyok kivehetem és nézhetek a világra vérvörös szemmel.A külsőmön nem is annyira a szemem hanem a hegyes szemfogaim aggasztottak.Ez volt az amit nem takarhattam el. Ettől voltam igazi vámpír.És ezen még hibátlan alakom sem tudott változtatni.


2011. aug. 23. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

utálom a hullámkönyveket.

megjelent a harry potter, majd utána ezernyi varázslósulis könyv..

megjelent az alkonyat, és most minden könyv vámpíros..

megjelent bridget jones és akkor minen könyv a szinglikről szólt..

megjelent az egy gésa melékiratai és hirtelen mindenkit érdekelni kezdett a japá kjultúra..

miért nem találsz ki valami egyedit?

2011. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérlek, könyörgöm, esedezem! Bontakoztasd ki a tehetségedet valami más témában, mert szerintem nem írsz rosszul, de még egy vámpír tömegsztori után komolyan sírva fakadok!
2011. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No jó.

Tekintsünk el attól, hogy megint egy vámpírsztori.

Egyik-másik mondat nekem kicsit bonyolult, de ez ízlés kérdése. Jól fogalmazol, úgyhogy csak azt tudom javasolni, amit az előttem író írt: keress más témát is, ha most ez érdekel, hát hajrá, uccu neki, de írj mást is, próbálj ki mindent.

Ha vámpírokról akarsz írni, ez van, írj.

Viszont akkor tessék vele rendesen foglalkozni.

Értem ez alatt: adott egy többszáz éves lény egy kamaszlány testében. Ha belegondolsz, ez állati izgalmas. Ha jól számolom, úgy az 1640-es, 50-es években született. Amerikát ekkortájt gyarmatosították, reformáció, ellenreformáció, felvilágosodás, francia forradalom, ipari forradalom, gépkorszak, ennek mind tanúja volt, talán még magávan Hasfelmetsző Jack-el is találkozott (nekem a haldokló prostiról ez volt az első, ami beugrott), járhatott a Montmarte-on, a XIX. század végén, amikor pezsgett a művészeti élet, túlélt két világháborút, járhatott a vasfüggöny mindkét oldalán, ezt mind-mind átélte, ezek mind-mind nyomot hagytak benne. Gondolom ezt abból, hogy érzékenyen érintette a fazon, akit meg akart ölni.

No, ez megint egy pont, amit nem igazán tudtam hova tenni: most akkor hidegvérű gyilkológép, éhes vadállat, vagy hisztis vegetáriánus? Mindegyik jól hangzik, mindhárommal lehet valamit kezdeni, csak döntsd el, mert az egyik kiüti a másikat.

Az, hogy tökéletesen néz ki, csak a szemem szúrja, igazából meg tudom magyarázni magamnak, csak azt várom, hogy te magyarázd el.

Hű, de hosszú lett. Bocs.

Csak azt akartam mondani, hogy ha nem még egy szenvedésre felhúzott szerelmi történet, aminek nincs utánagondolva, akkor inkább ne mutogasd senkinek. Vagyis mutasd, persze, most ezt szeretik. De ha utánagondolsz, kicsit karaktert építesz, az csodákra képes.

Ja, és tudod mi a halálom mostanában? Nincs a pozitív karaktereknek negatív tulajdonsága, nincs valóságszaguk, idegesítő (valóban idegesítő) tulajdonságaik, amik egy fikciós történetnek nagyon jól tudnak állni.

Hát ez tényleg nagyon hosszú lett. Sok sikert.

2011. aug. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha bárkit érdekelne a történet: faffirasai.blogger.hu :) remélem megnézitek :)
2011. aug. 25. 17:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon sokat segítettek nekem a történet kialakításában :)
2011. aug. 25. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!