Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni szerint...

Könyvet szeretnék írni szerintetek?

Figyelt kérdés

kérlek olvasd el amit írok és ne ítélj elsőre.

nos nem bestsellert akarok írni akár csak magamnak vagy közeli ismerősöknek ajánlanám persze nem bánnám ha több is lenne ebből. az egész azért van mert a fejemben egy egész kis világ van megfogalmazódva millió féle történet variációval és szerintem elég érdekes lenne a vég kifejlet. sokszor álmodok is ezekről van amelyik tragikus romantikus horror mindenféle történet van bennem de mind egy ugyanott egy fantasy regény lenne mondhatnám középkori de ez inkább egy különkorszak varázslók harcosok és más lények fajok, tehát egy egész kultúra, világ.

na az a probléma hogy a helyesírás sosem volt az erősségem nem is érdekelt soha. pontot és vesszőt is oda tettem mindig ahova jónak láttam ezen kellene javítani. tehát valaki linkelne valami honlapot ahol leírják a regények szabályait? bekezdés meg ilyenek megköszönném :)


2011. aug. 24. 03:13
 1/6 anonim válasza:

Nem tudok neked Ilyen oldalt linkelni! Viszont batoritalak!

Ne ezen mulyon, (ha jol tudom kiadas elott at javitjak at szerkesztik ha eljutnal addig esetleg)

Viszont semmit nem veszitesz vele...latom lenne hozza fantaziad, kedved! es ez a lenyeg mindig probalkozz, nem tudhatod mi sul ki belole!:)Sok sikert

2011. aug. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezdetnek a word is megteszi, olvass sokat, és néz dát a gimis anyagot!

Az nem megoldás, hogy majd átjavítják kiadás előtt.

Hajrá, írj minél többet, csiszolódni fog. Az én helyesírásom is csapnivaló volt pár évvel ezelőtt, gyakorlat kérdése az egész.

2011. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olvass sokat, az javít a helyesírásodon, és segít a saját könyv írásában, plusz növeli a szókincsedet stb.

Ha eddig is sokat olvastál, olvass még többet:) Többet nem nagyon tudok segíteni, de azért sok-sok kitartást kívánok.

És egy jótanács: ne akarj rögtön regénysorozatot írni, mert lehetetlen. Kezdő íróként próbálkozz novellákkal, és ha már jól megy, akkor próbálkozz regénnyel. (Nekem is ezt mondták, én sem fogadtam meg, és szerintem te sem fogod...)

2011. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nyelvtant a könyveidből is át tudod nézni - ez az első lépés. (Vagy Akh. De aki azt nem szokás elsőre megértni.) Ha a helyesírásodon a Word és az ismerősök sem tudnak finomítani, akkor kénytelen leszel beszerzni egy ismeretlent lektorálni. Persze csak ha még így is nehezen olvasható - egy hosszú műnél alapkövetelmény, hogy gördülékenyen, könnyen olvasható legyen.

Utána a "regényírás szabályait" írástechnikának nevezik. Ha ezzel a keresőszóval a Google-hoz fordulsz, sok találatot dob ki, az egyik kedvencem a Boncnok (boncnok.freeblog.hu), de régen frissítették, azonban igen tág körből gyűjt és jól fordít. Hasznos, itt nem vázolt írástechnikai anyagai vannak még Onsai-nak, illetve az Írókör oldalán is megtalálható még pár cikk. Fanfiction oldalakon szokott lenni helyesírási és minimális írástechnikai kisokos, kezdéshez ez is hasznos. Továbbá minden magára kicsit is adó irodalmi-amatőr írói portál tart fenn egy írástechnikai részleget, ahol a legfpntosabb szabályokat, leggyakoribb hibákat összegyűjtik, itt majdnem mindig van fórum és hozzászólási lehetőség, kérdezhetsz is.

2011. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt rengeteg minden van, humoros stílusban, mégis okít. :)

2011. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!