Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Író fiatalok, meg mindenki...

Író fiatalok, meg mindenki más! Ti hogy döntöttétek el, hogy oldottátok meg? Kérlek adjatok tanácsokat!

Figyelt kérdés

Ha olyan könyvet írtatok, amiben volt "szerelmi háromszög", vagyis a lánynak két szerelme volt, hogy döntöttétek el, hogy a végén ki lesz a végső?

Indiános harcos könyvet írok lány főszereplővel (14-15 éves), és két fiú szereplőm is van, akikbe szerelmes. Csak az a baj, hogy én mindkettő karaktert nagyon szeretem, és nem tudom eldönteni, hogy végül mi legyen. Az egyikőjük talán egy picit szimpatikusabb, de akkor a másikkal csinálni kéne valamit, hogy ne olyan "választós" legyen, mert azt nagyon nem akarom. Tanácsok? Ha valaki írt hasonlót, hogy oldotta meg? És aki nem, az hogy oldaná meg? Még nem igazán kértem segítséget a regényeimhez, de most szükségem van pár jó tanácsra.


13L


2011. aug. 27. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Megölöd..ha már indiános, simán kivégezhetnék, harcban meghalna ilyenek.

Vagy raksz mellé egy másik lányt és szép lassan iktatod bele az ő szerelmüket.

2011. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont ez a kettő jutott eszembe nekem is... :)

Lehet, hogy tényleg valamelyik lesz.

Bár ha meghal, kicsit lehet, hogy lelkiismeretfurdalásom lesz szegény miatt, de az szerintem illene a történetbe. A másik pedig egy kicsit sablon lenne, de szerintem az se lenne rossz... nem tudom még. Pedig ez merőben megváltoztatná az egész sztori kimenetelét.


Nagyon köszi a választ!

2011. aug. 27. 21:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első és legeslegfontosabb szabály, ami a karaktereket illeti, az az, hogy ne szimpatizálj velük, mert még a végén kedvezel az egyiknek, és megölöd a feszültséget.

Értsd meg őket, mit miért tesznek, de hagyd, hogy hadd birkózzanak meg a feladatokkal, ne kíméld őket! Próbáld meg a két fút egyenlőként kezelni, mint író, de értsd meg a lányt, melyikük iránt pontosan hogy érez. Mert oké, szereti mindkettőt, de minden kapcsolat más. Aztán ha pontosan tudod, hogy milyen a két érzelmi szál, nézd meg, melyik illeszkedik jobban a történetbe. Melyikből tudsz a legtöbb problémát kihozni? És az sem utolsó szempont, hogy a olvasók vajon melyik fiúval szimpatizálnak? (Mert nekik szabad.)

Amúgy meg a legtöbb romantikus történetben úgy szokott lenni, hogy a legelső az igazi =) Általában az olvasó is a legelső romantikus mozzanatnál már elkezd kombinálni, a másik srác csak örök második marad. (Ez csak nagy átlag, nincs kőbe vésve.) A másik meg, ami a szerelmi háromszöget illeti: a csaj MINDIG összejön az egyikkel, és csak utána látja be, hogy a másik az, akit neki rendelt az ég.


Amúgy tőlem ez a megöléses módszer távol áll, mert ha megölöd a fiút, megölöd a háromszöget, és már mindenki tudja, mi lesz a vége, nem lesz feszültség az érzelmi szálban.


De ez a te történeted, úgy írod meg, ahogy akarod. Amúgy tetszik a témája. Hol tartasz benne? Esetleg fel fogod tölteni valahova? Mert nagyon szívesen elolvasnám =)


16/l

2011. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, még csak most írom a vázlatot, ezért akarom eldönteni ezt az egészet, mert ez nagyon fontos a történetben. Nem tervezem feltölteni sehová, de privát üzenetben ha van kedved küldözgethetek, sőt, örülnék is, ha lenne valaki ,aki véleményezi.

Ha neked is jó, akkor írj üzenetet! :)

2011. aug. 28. 14:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megölném az egyiket, esetleg mind a kettőt, hogy ne legyen happy end:D Ilyet még nem írtam, csak hasonlót, de ott a főszereplő lánynál meg volt, hogy melyik fiú tetszik neki jobban, szóval igazában nem volt kérdéses, meg a történet is már megvolt előre a fejemben, szóval nem vaciláltam rajta.

Esetleg a másik fiúról(aki neked kevésbé szimpatikus) kiderülhetne valami, ami miatt már egyébként sem lehetne a lánnyal, és akkor megoldódna.

2011. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mivel elég furcsa a történet (fantasy, és kicsit bonyolult), ezért a végén lehet, hogy mind a négyen meghalnak (mert négyen vannak, bár én itt most tudom, csak a szerelmi részről kérdeztem), és ahol ilyen "sorsok" vannak, soha nem halnak meg, mert valami mindig megváltozik. Lehet, hogy ők beteljesítenék, és meghalnának, ahogy kell, és ezzel lenne happy end. Vagy csak a fiú hal meg, de azt nem nagyon szeretném. Attól olyan keserű lenne a vége, és az olvasó olyan befejezetlennek érezné szerintem a történetet, mert eddig velem is így volt.

Úgyhogy vagy mind a négyen mennek, vagy senki! :)

2011. aug. 29. 10:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyat kitalálni, hogy abban legalább egy minimális klisé ne legyen, egy kezdőnek szinte lehetetlen...vagy nagyon jó fantázia kell.

Az én regényem más kaliberű, ott nem kell halál, de olvastam már jópár történetet és a happyend nem mindig jó...én kifejezettem utálom ha valaki 100x ír és mindig mindenki boldog.


Megölhetsz mindenkit is, de akkor nincs benne semmi jó, vagy a mellékszereplőket kell úgy formázni, hogy a haláluk legyen tanulság így nyerjenek értelmet.

Csinálhatod azt is, hogy a szerelmi háromszöget kissé variálod..olyan nincs, hogy mindkettőt egyformán szereti...öld meg azt amelyiket jobban szereti és akivel maradni akar, közben a másiknak keress egy jobb párt, azzal hozzd össze és a végén a trió lánytagja maradhatna egyedül is.

2011. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy hősi halál megoldja...de vigyázz a karaktereid ne legyenek túl tökéletesek, mert akkor az Alkonyathibáiba bonyolódsz majd...
2011. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem, itt senki sem lesz tökéletes. :)
2011. szept. 2. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!