Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a címe ennek a könyvnek?

Mi a címe ennek a könyvnek?

Figyelt kérdés
Régebben olvastam egy könyvet, de már nem tudom, mi a címe. Egy fekete hajú srácról szól, akinek a szüleit megölte valami gonosz, így a nagynénjénél nevelkedett, de amikor elért egy bizonyos kort, kiderült, hogy varázsló. Nagyon jó könyv.
2011. szept. 9. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Harry Potter?:D
2011. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pfff.. nekem is a HP jutott eszembe, tökre rá illik:) De nehogy már ne tudná a kedves kérdező, hogyha ez lenne az:DDD
2011. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem HP, akkor keress rá a "HP-plágiumokra" (indexen is van ilyen cikk), párszor összeszedték, Rowling regényeinek egyes elemei mely más művekre hasonlítanak. Gaiman egyik regényét is szóba hozták (nem emlékszem, melyiket), mert ő is egy fekete hajú fiút küldött varázsiskolába. Nem lehet, hogy erre gondoltál? Keresem a címét...
2011. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, megvan:

"Harry Potter kísérteties hasonlatosságát a The Books of Magic hőséhez nagyvonalúan annyival intézte el, hogy a fiatal varázsló tanoncnak igen sok előképe van az irodalomban"

Szóval: The Books of Magic?

(Szánom-bánom, hogy lemaradt a pont az idézet végéről, de a Wiki hagyta le, nem én.)

2011. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!