Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezek közül melyiket olvassam el?

Ezek közül melyiket olvassam el?

Figyelt kérdés

George Orwell-1984

Dan Brown-A Da Vinci kód

Emily Bronte-Üvöltő szelek


2011. szept. 12. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegyiket. :)

Nézd, mi nem tudjuk neked megmondani, melyik fog érdekelni. Lehet, hogy taszít Brown stílusa, és akkor nem fog a történet sem lekötni, holott mondjuk nagyon sok más embernek tetszett.

A listából az én "kedvencem" az 1984. Utópia (disztópia), társadalomkritika, paranoiásoknak nem ajánlott. Az Üvöltő szelek klasszikus angol romantika, eddig rosszat nem hallottam még róla senkitől, aki elolvasta (bár jobbára nők... kevés férfi olvas ilyen regényt). Dan Brown pedig napjaink egyik legnépszerűbb ponyvaírója, kalandregények misztikummal, csodás műtárgyakkal, romantikával... ami szem-szájnak ingere.

Mindhárom érdekes a maga módján, mindháromért lehet lelkesedni, de mindhárom külön világ. Ha a kaland érdekel, a pörgés, Brown. Ha szereted a szorongással terhelt utópiákat, akkor Orwell. Ha romantikus történetre vágysz, akkor Bronte. Neked kell választanod, mi legfeljebb iránymutatást tudunk adni, vagy leírhatjuk, nekünk mi tetszett. De lehet, hogy mi retardált őrültek vagyunk kicsavarodott ízléssel, tehát hiába javasolunk bármit, az még nem biztos, hogy neked tetszeni is fog.

Az többet segít, ha megkérdezel egy olyat, akit ismersz, melyiket ajánlja. Vagy utánanézel a neten a regényekről írt könyvismertetőknek. Azonban a legbiztosabb, ha fogod, és ebben a sorrendben szépen elolvasod mindhármat. Vagy nem is... ez a sorrend nem megfelelő. Én a Bronte-Brown-Orwell sorrendet javaslom. De hát te tudod a legjobban...

2011. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az Üvöltő szelek az egyik kedvencem, úgyhogy azt javaslom. De legjobb, ha sorban mindegyiket elolvasod :)
2011. szept. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1984

még hónapok, évek múlva is ott fog benned motoszkálni egy csomó kérdés és bizonytalanság.

2011. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 10 deka farhát ***** válasza:

1984.


Amikor elolvastam, sóhajtottam egyet, és megnyugodtam, hogy a valóságban "csak" hidegháború volt...

2011. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!