Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért népszerű a szerelmi...

Miért népszerű a szerelmi háromszög? Nem unalmas?

Figyelt kérdés

Nagyon sok könyvben van szerelmi háromszög, vagy éppen 3 főszereplő (ált. 2 srác egy lány). A HP-ban is ilyen, a Vámpírakadémiában, egyik ismerősöm regényében is, a Vámpírnaplókról, Alkonyatról és a romantikus filmekről nem is beszélve. Ezekről az az érzésem, hogy előre viszik a történetet, de semmi értelmük alapból. Azon izgulsz végig, hogy a lány melyiket választja végül, a két vetélkedő fickónak külön fanclubjai alapulnak ahol a tinik azon vitatkoznak ki a jobb, és maga a cselekmény (ha van egyáltalán) már nem is számít.


Te ezt hogyan gondolod? Szerinted lehet ezek nélkül is igazán jó, felkapott bestsellert alkotni? Vagy a "háromszöges" könyvek csak tucatkönyvek? Te szereted az ilyeneket?


2011. szept. 24. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Én személy szerint is írok egy történetet, és abban már az elején leszögeztem, hogy nem akarok semmilyen szerelmi háromszöget... vagyis, hát nem olyat, mint az előbb említett művekben... mert ez már tényleg eléggé elcsépelt, lehet benne valami hasonló, de tényleg ne úgy, hogy csak az egész erről szóljon...

Pedig sokat szerettem azokból, amiket felsoroltál, (inkább csak az első kettőt) de tényleg már zavaró...

Szerintem azért is lehet népszerű, mert belegondolni, hogy nem egy hanem mindjárt kettő jó pasi csapja neked a szelet... ezzel nagyon jól lehet csalogatni a női olvasókat...

2011. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen. Mondjuk pont az első kettő (HP, VA) az amire ez nem annyira jellemző, de méis ott van. Ezekben még van történet (a VA spec. a kedvencem, de ugye belegondolva ott is ott van az előremozgató háromszög), de az Alkonyat miről szól? Csak 3-ukról, és tényleg semmi de semmi sztory.

Na igen. A női olvasók... vagy inkább mondanám úgy; tini csajszik :)

2011. szept. 25. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül tucatkönyv a háromszöges, jól is meg lehet írni. Engem ennek ellenére mégis idegesítenek az ilyen könyvek, főleg akkor, ha az elején leszögezik, hogy a lány milyen átlagos külsejű, félénk stb. Azzal pedig, hogy két fiú is belezúg, teljesen ellentmondanak ennek.

Ráadásul az a baj, hogy egy háromszögből nem lehet jól kijönni, valakinek így is, úgy is fájni fog a szíve.

2014. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!