Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanál nekem jó könyveket?

Ajánlanál nekem jó könyveket?

Figyelt kérdés

Sose voltam az a nagy olvasós fajta,de most valahogy igényt érzek rá,hogy olvassak:)

Nem akarok ilyen csöpögős tini regényeket olvasni,inkább valami komolyabb témájút,elgondolkodtatót,olyat amiből lehet tanulni,olyan könyvet amit mindenképp el kell olvasni egyszer az életben,persze ne legyen rém unalom,remélem értitek:D

De írhattok 1-2 szórakoztató témájú,romantikus,szerelmes,humoros könyv címet is,csak ne ilyenek legyenek,mint az Alkonyat,meg az ilyen nagyon tinédzseres könyvek.

18/L


2011. szept. 25. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Régi klasszikusokat olvass. De nagyon jók pl. Hemingway könyvei,Zuchardt,Karl: Vesszőfutás, Stendhal művei, Viktor Hugo, Zola,Kodolányi János,Németh László,Krúdy Gyula,

Hawthorne:Skarlátbetű és még lehetne sorolni a jó könyveket.

2011. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Paulo Coelho: Tizenegy perc

Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére

Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Örkény István: Tóték

Erich Segal: Szerelmi Történet


Személy szerint én szeretem Colehot, viszont elég megosztó író. Van akik istenítik, van akik közhelyesnek tartják. Szerintem ez a regénye elég könnyen emészthető, nem túl elvont, mégis van mondanivalója, és ha nyitott vagy a világára, biztosan tetszeni fog. Egy nőről szól, aki prostituált lesz.


A Száll a kakukk fészkére nekem az egyik kedvenc könyvem. Az eleje elég döcögősen indul, viszont utána nagyon olvastattja magát. Egy elmegyógyintézetben játszódik.


A Tíz kicsi néger egy jó kis krimi. Izgalmas, letehetetlen, és a végén ott van az emberben a kérdés, hogy akkor most mi van?! :)


Tóték egy igazán jópofa könyv szerintem, jókat szoktam szórakozni rajta Mellesleg azt hiszem gimiben kötelező, szóval még egy érv mellette.


Szerelmi Történet vagy a Love Story. Egyszerű, könnyed romantikus történet. Már az elején lelövi a poént, de azért a végén mégiscsak üt a dolog.

2011. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első, nem azért, hogy leszóljalak, de ha ezekkel kezd, úgy hogy alapból nem is nagyon szokott olvasgatni, akkor szerintem ettől nem jön meg a kedve tőle. Nem azt mondom, hogy nem jó könyvek, de szerintem egyrészt kell hozzá egy bizonyos kor, hogy az ember ezt tudja értékelni, másrészt pl egy 500-600 oldalas Hugo könyv, nem tudom mennyire lehet érdekes egy fiatal lány számára, amiből 200 oldal társadalomleírás és társadalomkritika.
2011. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Franz Kafka: A per

George Cromwell: 1984

Yann Martel: Pi élete

William Golding: A Legyek Ura

Neil Gaiman: Amerikai istenek

Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita

Knut Hamsun: Éhség

Jorge Semprún: A nagy utazás

Herman Melville: Moby Dick, a fehér bálna

Csingiz Ajtmatov: A versenyló halála

Alekszandr Szolzsenyicin: Ivan Gyenyiszovics egy napja

Albert Camus: A pestis

Bret Easton Ellis: Amerikai psycho

George Orwell: Állatfarm

J. D. Salinger: Zabhegyező

Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása

Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére

Örkény István: Egyperces novellák

Agota Kristof: A Nagy Füzet

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

2011. szept. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2011. szept. 26. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!