Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen "személyiség, szókincs...

Milyen "személyiség, szókincs fejlesztő" könyvek vannak?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy sokszor nem tudom kifejezni magam, de inkább azt mondanám sokáig tart. Nem tudok hirtelen dolgokra reagálni,(Biztos volt már veletek is, hogy később jutott eszedbe, hogy egy adott helyzetben mit kellett volna mondanod)Na és a személyiségem is elég gyatra. Mármint azokkal akikkel régóta jóba vagyok megismernek milyen vagyok igazából, és viccesnek, realistának, őszintének, a koromhoz képest fejlettnek mondanak. De például most egy új közösségbe kerültem, és úgy érzem magam ott mintha egy nagy nulla lennék..Szóval a lényeg az, hogy én tudom milyen vagyok, vagy milyen irányba szeretnék változni, de sokan nem tudják milyen is vagyok valójában, mert egyszerűen nem tudok önmagam lenni.

Nem tudtam hova írjam ki ezt a kérdést, de mivel elsősorban könyvre gondoltam ami segíthetne rajtam, ebbe a témába teszem ki.

Köszi előre is a válaszokat!


2011. okt. 5. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Önismeret-fejlesztésre: F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam.

Eléggé pszichológiai nyelvezetű, nem tudom, ilyesmire gondoltál -e.

Mennyi idős vagy? Ha lány vagy és tizenéves, talán érdekelne és szép a nyelvezete:

Brunella Gasperini könyvei

Szerb Antal (pl. Szerelem a palackban)

Jane Austen-regények

2011. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

"úgy érzem magam ott mintha egy nagy nulla lennék" - minden emberben van valami, ami a többieknek tetszik. Valaki művelt, valaki jól zenél, valakinek jók a poénjai, valaki egy terület szakértője és van, aki egyszerűen csak megértő a többiekhez. Attól, hogy nem esik mindjárt mindenki hátra, amint meglát, egy idő múlva összebarátkozhattok, ha jobban megismer. Nem megy minden az egyik pillanatról a másikra, ezt el kell fogadni. :-)

Egyébként talán segíthet, ha naplót írsz.

A szókincsfejlesztéshez legalkalmasabbak a nagy magyar írók regényei (Mikszáth, Jókai, Karinthy Frigyes írásai) és talán hülyén hangzik, de Lázár Ervin is elég sok szinonimát tud előhozni. :-)

Egy szinonimaszótár is jól jöhet, üres időben olvasgatni - ajánlom a Magyar szókincstárat, önmagában is érdekes, ha meg írsz valamit, különösen hasznos lehet.

Meg elalvás előtt képzeld magad különböző helyzetekbe, hogy mit mondanál.

2011. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
tényleg jó kis könyvek én is köszönöm
2012. júl. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!