Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha valakinek fölösleges...

Ha valakinek fölösleges könyvei vannak, elviheti az antikváriumba eladni? (további kérdések lent)

Figyelt kérdés

Nekem van egy könyvsorozatom, ami 2006-os és 2008-as kiadásúak és szeretnék tőlük megszabadulni. Gondoltam, elvihetném az antikváriumba, de nem tudom, hogyan kell elintézni ezt. Helyes dolog úgy bemenni és megkérdezni tőlük, hogy eladhatom a könyveket?

Az árak felől is érdeklődnék. Úgy vettem észre, hogy a régi könyveket az értékük miatt igen drágán adják el, az új kiadásúakat általában olcsón. Meg lehet beszélni velük az árakkal kapcsolatban, vagy ők döntik el, mennyiért veszik meg tőlem?


Megköszönném, ha válaszolnátok a kérdésemre :)


2011. okt. 11. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jó állapotban van akkor fél áron megveszik tőled de azt ne várd el hogy teljes árát kifizessék neked. Több helyet érdemes megnézned mert van ahol keveset van ahol "sokat" adnak érte.
2011. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bolt pénzt nem ad neked hanem ha eladják akkor.Esetleg különleges nagyértékű könyvnél adnak pénzt.
2011. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem hirdeted meg Vaterán, TeszVeszen? Ott senki nem akar hasznot húzni belőle rajtad kívül, és valószínűleg hamarabb elkel.
2011. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

utolsó válaszadónak: sokat gondolkoztam, hogy online eladjam a könyveimet vagy ne. Sosem lehet tudni, hogy mennyi ideig fognak a könyvek várni az új olvasójukra. Egyszer tavaly is eladtam egy könyvet, ami másfél évig várakozott...

De lehet, hogy Neked jobb ötleted van :)

2011. okt. 11. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:
A Vatera is jó, de az expresszen, meg a Jofogason is meg lehet próbálni, én még eddig mindent el tudtam adni.
2011. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Antikváriumos vagyok.

Ismerem mind a saját mind a konkurencia vásárlási szokásait.


Első kettő válasz teljesen téves.


A legtöbb, amit kaphatsz egy mostanában megjelent könyvért az 25-33% a bolti árának (nem a fele!), amit az antikvárium árul 50-60%-on. Ez hibátlan állapotú, nagyon keresett könyvet jelent, egyébként jóval kevesebbet fizetnek (gyakran tudom kiadók megmaradt könyveit, vagy megszűnő könyvesboltok eladatlan készleteit vásárolni 5-10%-áért az eredetinek - tehát 3000Ft-os könyvet 150-300Ft-okért). Használtasabb, régi könyveket akár 10-20 Ft-ért is vehetnek (mostmár több olyan könyves van a fővárosban, aki 100 Ft-ért ad minden könyvet).


Ha olyan sorozatról van szó, ami nem keresett, akkor ha egy 100-ast kapsz darabjáért akkor már jó üzletet csináltál. Egyes ritkaságoknál az ár lehet magasabb is, ezeket érdemesebb vaterán eladnod.


Konkrétan milyen könyvektől van szó? Küldj privátot, megmondom, hogy én mennyit tudnék kínálni értük vagy hogy máshol van-e esély drágábban eladni.

2011. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!