Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nagyon gáz, nagyon sablonos,...

K.lau13 kérdése:

Nagyon gáz, nagyon sablonos, ha egy Fehér holló c. regényben Raven-nek hívják a főszereplő lányt?

Figyelt kérdés

Nagyon bénán jön ki? Ha igen, akkor milyen neveket tudtok helyette? Ha meg nem, akkor milyen családneveket tudtok hozzá(a White-on kívül, mer az télleg naon gáz volna)?


Fantázia regény, és egy olyan lányról szól, akit mindenki kiközösít, olyan különcnek tartják, meg furának... Szerintetek?


2011. okt. 11. 21:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jah és az is, mármint különleges, meg fura, mer vmi misztikus lény lesz, v vmi ilyesmihez lesz köze, lécci segítsetek, őszintén! előre is köszi :)
2011. okt. 11. 21:58
 2/12 anonim ***** válasza:
akkor legyen inkább latinul a fehér: albus
2011. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát, "Albus" biztos ne legyen, mert az Dumbledore, meg nem is hangzik jól, de fehéres dolgok se legyenek. Amúgy azzal nincs baj, ha "Raven"-nek hívják.
2011. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán lehetne Corvia, vagy vmi ebből levezetett becenév, mint a Corvee, érted... fantázia;) a Raven sztem kicsit erőltetett lenne keresztnévnek, de az is lehetne, hogy a vezetékneve ez, és akkor a keresztnév meg valami szép, hozzá passzoló.
2011. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
jaaj, köszi szépen :)) tényleg jó... az albus amúgy nem rossz, csak nekem lánynév kéne :)) de köszi, az a Corvie az se hangzik rosszul, majd még kitalálok valamit :))) köszi a válaszokat :DD
2011. okt. 12. 17:04
 6/12 anonim ***** válasza:
vezetéknévnek gondoltam az albust, de odabízom :)
2011. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
jah vezetéknévnek viszont nem rossz köszi :))
2011. okt. 12. 20:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Fehér - Hvid (Dánul) Valge (Észt) Valkoinen (Finn) Vellai (ejsd: velláj Tamil)


Google fordítóval lehet szórakozni :D

2011. okt. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
és albă románul:p (olv.álbö)
2011. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy jótanács: szerintem nem kell ennyire direktnek lenni. Ha jól értelmezem, akkor a lány egy különc, aki amolyan társtalan, egyedi, ritka (mint a fehér holló) jelenség. Sokkal hatásosabb, "művészibb" a hatás, ha nem nyomja az ember minden módon az olvasó arcába, hogy miről is van szó. Így megfosztod az olvasót attól az örömtől, hogy ő jöjjön rá, miért az a mű címe, ami. Tehát adj a lánynak akármilyen nevet, ami jól hangzik!
2011. okt. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!