Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az rossz, ha nem tudok rajzoln...

Az rossz, ha nem tudok rajzolni, de írni akarnék képregényt?

Figyelt kérdés
Ugyanis látom, hogy a híres japán mangákat az író nem csak írja, hanem rajzolja is.. hátrány ez?
2011. okt. 16. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Persze hogy írhatsz, de elég nagy a valószínűsége, hogy soha nem lesz belőle semmi.

Pláne, hogy ez nem Japán vagy Amerika, itthon nincs is meg a kultúrája, bocsi.

2011. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Le lehet fordítani más nyelvekre is.. bocsi
2011. okt. 16. 22:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet sértődni, de te kérdezted, és ennek van a legnagyobb esélye. Van olyan ismerősöm, akinek 5 nyelvre fordították a könyvét, de milliókat ölt bele kezdőtőkének.
2011. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán sértődtem meg. Persze hogy annak van a legnagyobb esélye, de csak akkor, ha maximum átlagos szintű lenne a képregény, vagy annál rosszabb.
2011. okt. 16. 22:30
 5/12 Skynet ***** válasza:
100%

Persze, nem baj, összeállhatsz olyannal, aki tud rajzolni, de írni annyira nem..

Az előző válaszolóval viszont egyetértek! Magyarországon nincs akkora kultúrája a képregényeknek, mint az általad említett országban (hozzátenném, szeretem én is a mangákat), vagy esetleg Amerikában. S bár le lehet fordítani más nyelvekre, de ahhoz olyan támogatás is kell, hogy külföldön megjelenjen! S nem akarok itt okosnak tűnni, vagy negatívnak, de eléggé kicsi az esélye, hogy mondjuk a Japán piacra betörjön egy nem "ottani"..

De azért én azt mondom, nyugodtan próbáld meg!

2011. okt. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A támogatást nem tudom, hogy érted. Ha a külföldi kiadónak megtetszik, akkor kiadja. szerintem.
2011. okt. 16. 22:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen lehet, de itthon nem nagyon van erre kereslet, mellé az sem lesz könnyű feladat, hogy találj egy neked megfelelő illusztrátort, aki vállalja is a munkát, és a bérében is meg tudtok egyezni. És akkor utána mehetsz házalni a kiadóknál, hátha valaki lát majd benne potenciált. Összejöhet persze, de ne erre tedd fel az életed.
2011. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg van, hogy kiadja saját költségre a kiadó, de az a töredéke az új pályázóknál. Általában úgy megy, hogy ha kifizetsz pár milliót, akkor csinálnak x példányszámú tesztsorozatot, és ha tényleg jól megy, akkor esetleg a továbbit saját zséből fizetik ha mind elfogyott.
2011. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, bár nem hiszem, hogy egy rajzfilmsorozat kiadásához milliók kellenének akár pár ezres példányszám esetén se.
2011. dec. 17. 18:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan ismerőst, aki "tud" rajzolni. Ha olyan nincsen, akkor ajánlom figyelmedbe a kepregeny.net fórumát (belső fórum):

Rajzolók, írók, jelentkezzetek! toborzás új magyar képregényekért

[link]


Itt írók és rajzolók keresik a kapcsolatot egymással, hogy elkészüljön a saját képregényük.


A képregény-kiadáshoz:

Nyilván sok pénzbe kerül egy képregény kiadása, de először is ajánlott adott esetben egy honlapot készíteni, ahol megosztod a "termékedet", hátha valaki lát benne fantáziát. Vannak különféle kiadók, akik felkarolják szerzői kiadású képregények kiadását, náluk is érdemes házalnod (ezek is jelen vannak a kepregeny.net fórumán).

Amennyiben ez nem jön be, akkor korlátozott példányszámban nyomtassátok ki a képregényeteket és menjetek el nagyobb képregényes eseményekre, ahol árulhatjátok/bemutathatjátok a képújságotokat (pl.: pesti illetve szegedi képregénybörzék, képregényfesztiválok illetve egyéb vidéki képregényes összejövetelek).

Az utóbbi időben sok magyar szerzői kiadású képregény jelenik meg Magyarországon (pl.: Kalyber Joe, Deveraux stb.), úgyhogy van esélyetek betörni a magyar piacra, csak sok kitartás kell hozzá!

[link]


Ha a külföldi piacra akarsz betörni, oda nyilván ki kell küldözgetned az egyes kiadók e-mail címére a munkádat, aztán ha valaki lát benne fantáziát, lehet felkarolja.

2011. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!