Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Nagy Könyv 100-as listáján...

A Nagy Könyv 100-as listáján szereplő könyvekből te hányat olvastál eddig el?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 17. 23:10
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
100%

Most összeszámoltam, én 40-et. 44 éves nő vagyok.

Aki írta, hogy a Harry Pottert nem olvasná el, annak üzenem, hogy próbálja meg. Én sem tudtam megnézni mert nem érdekelt, de egyszer volt időm és az egészet elolvastam. Tényleg nagyon érdekes. Azért szerettem olvasni, mert nagyban igénybe vette a képzelőtehetséget, szerettem elképzelni a személyeket, helyeket, élőlényeket.

A hetedik könyvnél azért már untam, és alig vártam, hogy vége legyen.

2011. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Ehh..csak 15-öt..13 éves lány vagyok.De a kedvencem benne van:)A 39.Az Üvöltő szelek..áhh rengetegszer elolvastam már:)
2011. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
uhh én csak 20+1 et az a +1 a Katedrális, mert most olvasom :)Nem értem, hogy a Gergő és az álomfogók hogy kerülhetett bele a 100 legjobb könyvbe, bár lehet, hogy én ezt csak azért ellenzem, mert nagyon nem szeretem Böszörményit.... Örülök, hogy a Jane Eyre, és a Büszkeség és balítélet bekerült, és még egy csomó könyv van, amit el szeretnék olvasni a listából, pl.: Gyűrűk Ura, Davinci-kód, Üvöltő szelek ( bár ezzel már legalább 3 szor próbálkoztam, de annyira lassú volt az eleje, hogy nem tudtam elolvasni ), Legyek ura, 10 kicsi néger stb....
2011. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy sok felnőtt is szereti a Harry Pottert:) ez tök jó. Amúgy én nagyon bírom azokat, akik még idősebb korukban (nem mintha a 44 idős lenne:D) is szeretnek meséket nézni/olvasni. Ez általában jó jellemre utal:)

17:23-as válaszolónak: az Üvöltő szelek nekem is tetszett, bár nagyon letargikus volt. A Jane Eyre-t a másik Bröntétől jobban szerettem:) Azt olvastad már? Ha nem, akkor mielőbb pótold be, nem fogsz csalódni:))

08:44-nek:

Nagyon aranyos vagy, hogy így utána jártál:)

Húú, tökre örültem, amikor megláttam a belinkelt könyvet, de aztán megláttam az árátxD Hát, hogy finoman fogalmazzak... erre most nagyon nincs pénzem:S Csóró diáklány vagyok:D

Én Orwelltől agyon szerettem az 1984-et. 13 évesen olvastam először. Épp akkor kezdtem a hat évfolyamos gimit, és emlékszem, első tanítási napon is nálam volt a könyv. Mivel én anno nem voltam gólyatáborban betegség miatt, kicsit kirekesztve éreztem magam az első napokban, a többiek már mind tök jóban voltak egymással, én meg úgy éreztem magam, mint egy arab menekült:D Úgyhogy két óra között fogtam, és elkezdtem olvasni a könyvem. Az ofő meglátta, és kb. megijedt tőlemxD "Milyen ember az, aki 13 évesen Orwellt olvas?" Hetekig úgy kezelt, mint egy nem normálistxD Na mindegy. Aztán szerencsére hamar sikerült beilleszkednem:)

2011. okt. 19. 18:19
 15/30 anonim ***** válasza:

Tetszik ez a kérdés, jó volt végigböngészni a listát, hogy mit olvashatnék még el :)


Egyébként 44-et... és én is többre számítottam, na de most nekiállok akkor azoknak, amelyek még nem kerültek a kezembe :)


19/L

2011. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Nem szabad egy könyvet a belőle készült film alapján megítélni.


Amit már olvastam belőle:


Gárdonyi Géza: Egri csillagok

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Szabó Magda: Abigél

A. A. Milne: Micimackó

Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg

J. R. R.Tolkien: A Gyűrűk Ura I-III.

J. K. Rowling: Harry Potter és a bölcsek köve

Fekete István: Tüskevár

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

Rideg Sándor: Indul a bakterház

J. K. Rowling: Harry Potter és az azkabani fogoly

J. K. Rowling: Harry Potter és a Titkok Kamrája

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

Fekete István: Vuk

Ernest Hemingway: Az öreg halász és a tenger

Erich Kästner: A két Lotti

J.K. Rowling: Harry Potter és a Főnix Rendje

Móra Ferenc: Kincskereső kisködmön

Móricz Zsigmond: Árvácska

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

Charlotte Brontë: Jane Eyre

Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember

Emily Brontë: Üvöltő szelek

William Golding: A legyek ura

Eric Knight: Lassie hazatér

Karl May: Winnetou

Fekete István: Téli berek

Daniel Defoe: Robinson Crusoe

Dan Brown: A Da Vinci-kód

Fehér Klára: Bezzeg az én időmben

Szabó Magda: Régimódi történet


Ottliktól az Iskola a határont meg most olvasom.

2011. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
17:23 vagyok..oké majd megpróbálom beszerezni:)
2011. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 08:44 vagyok

Én vagyok aki nem olvasta a Harry Potter könyveket.De végül is gondoltam adok egy esélyt a könyvnek,hiszen ha a filmet pocséknak is tartottam,a könyv még lehet jó.Kölcsönkértem az unokahúgomtól az első részét.Elkezdtem olvasni.A 10 oldalnál tartottam,és már minden bajom volt,de olvastam tovább a 20-30 oldalnál volt szerintem az,hogy letettem,és elegem lett.Nekem nem jön be..Pedig írtam korábban is hogy szeretek meséket is olvasni.Voltaképpen minden olvasó vagyok..De a potter könyv nem megy...Nem baj,nem hiszem hogy ez nagy tragédia lenne..Nem vagyunk egyformák,így az ízlésvilágunk sem egyforma..

(Az üvöltő szelek viszont nagyon jó kis könyv..)

2011. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem baj. Szép dolog, hogy megpróbáltad:D
2011. okt. 21. 16:55
 20/30 anonim ***** válasza:
Én csak 11-et olvastam ezek közül, de rengeteg van bent, ami épp most van az "el akarom olvasni" listámon x) amúgy úgy látom én vagyok itt aki a legkevesebbet olvasott ezek közül :/ 16 éves vagyok, és amúgy eddig több mint 200 könyvet olvastam, csak valahogy más témájúakat..
2011. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!