Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy 13 éves lányom, de a...

Van egy 13 éves lányom, de a korához képest érett, szellemi szintje kb.15 év. Nagyon szeret olvasni, mit ajánlanátok neki?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 20:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%

WA: Adjátok vissza a hegyeimet

Darren Shan vámpírkönyvei

2011. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
thomas mann (jó nehéz olvasmány) vagy németh lászló
2011. okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Üvöltő szelek?én is 13 éves vagyok és imádom:)
2011. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
75%
Szent johanna gimi
2011. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
100%

Milyen témában olvas leginkább?

Mert vannak Scifi könyvek de vannak olyanok is amik felvilágosítják a későbbi életvitelre!!

2011. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
13%
true blood könyvsorozat
2011. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
84%

true blood? NE:D 15 vagyok, nem tudtam végigolvasni. nem feltétlen azért, mert hihetetlenül durva, hanem azért, mert a fele szex. de undorító módon.

szerintem is a szent johanna gimi-t olvassa. én imádom!:)

2011. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Darren Shan??? -----> ne! nekem az egyik barátnőm ajánlotta, de képtelen voltam végi olvasni, nagyon primitíve van megírva, és ráadásul, mág undorító is!

Bocsánat kedves válaszolók, de az ha 13 éves lány, szellemileg fejlettebb a koránál, az nem azt jelenti, hogy máris tukmáljunk rá, borzalmasan ocsmány, és szexuális témájú könyveket!!

ha a lánya szereti a régi lányregényeket, akkor én nagyon ajánlom neki a Büszkeség és balítéletet, és a Jane Eyre-t ( ha véletlenül még nem olvasta volna őket :))

De ha valami kortárs könyvre vágyik, akkor javaslom, hogy olvassa el a Burok című könyvet. Ez egy sci-fi, ami rendkívül izgalmas olvasmány, mind egy 13, mind egy 18 éves számára. A történet, egy igazán érdekes helyzetet tár fel, és boncolgat. Megpróbáltam egy rövid ismertetőt összefoglalni róla, de a könyv olyan bonyolult, és egyszerű egyszerre, hogy nem tudtam róla méltó meghatározást írni. :) szerintem ( bár persze nem tudhatom biztosan ) a lányod, valami ilyen könyvet olvasna szívesebben, és nem csak szex és más semmi alcímmel ellátott True Blood könyvet...

Ha a javaslataim megfeleltek, vagy elfogadhatónak találtad ( bocsi a tegezésért ) kérlek írd meg, hogy a lányodnak hogy tetszett :) köszönettel : 15/ Lány

2011. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

A Darren Shan nem undorító meg ocsmány, csak neked nem tetszik. Különben is, az inkább 12 és annál idősebb fiúknak írták, és hát horror, kell benne némi borzongatónak lenni.


Én is ajánlom a Jane Eyre-t, meg sorolok párat, ami tetszeni fog neki.


Fehér Klára: Bezzeg az én időmben

Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Celia Rees: Bűbájos Mary

Mary Hooper: Édességek kicsiny boltja

Jackie French: Hekja

Charlotte Brontë: Villette

Louisa May Alcott: Kisasszonyok

Lucy Maud Montgomery: Emily - A tűzpróba

Jean Webster: Kedves Ellenségem! (régebben "A kismama" címen jelent meg)

Rudyard Kipling: Kim

Sam Taylor: Erdő köztársaság (Vigyázat! Elgondolkodtató könyv.)

Gerald Durrell: Rokonom, Rosy

Szabó Magda: Születésnap

Szabó Magda: Régimódi történet

Gergely Márta: A mi lányunk

2011. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 tiburtius ***** válasza:
23%

Dtaenly a szerencse fia

Szerzőt nemtudokde hamegkérdi akönyvtárost tán tudni fogja

Jó könnyűolvasmány elgondolkodtató és normálisan megírt

2011. okt. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!