Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy 13 éves lányom, de a...

Van egy 13 éves lányom, de a korához képest érett, szellemi szintje kb.15 év. Nagyon szeret olvasni, mit ajánlanátok neki?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 20:14
1 2 3 4
 11/35 Kovamixi válasza:
100%
Egy e-book olvasót! Így akár több száz könyvet is vihet magával.
2011. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
100%
Én magyar olvasmányokat tudok ajánlani, egyrészt, mert nem kell rögtön bestseller ponyvaregényekért rohanni a szórakozásért, másrészt, mert fejleszti az öntudatot és érzelmi intelligenciát, harmadrészt mert később kötelező olvasmányok lesznek. Ajánlom Jókait (csak az első 50 oldal nehéz...), Mikszáthot, illetve természetszeretőknek Fekete István könyveit. Wass Albert is jó választás, de csak kis dózisban, mert elég nyomasztóak.
2011. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

Daniel Keyes: Ötödik Sally

Dean R. Koontz: Rossz hely

de Dean Koontz-tól szinte az összes

2011. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 DorCsaa válasza:
71%

Nem tudom, milyen fajtájú könyveket szeret a lány, de én 14 éves vagyok, és ezeket tudom szívből ajánlani a korombeli lányoknak:

Leiner Laura : Szent Johanna Gimi sorozat - Azért, mert egyrészt magyar, másrészt pedig a főszereplő olyan kisebb-nagyobb gondokkal küzd, mint amilyenekkel akármelyikünk is simán találkozhat.

Meg Cabot: Egy igazi amerikai lány

A neveletlen hercegnő naplója

Stephenie Meyer : Twilight saga - Tudom, hogy közhely, de tényleg egy magával ragadó könyv, és semmi borzasztóan durva nincsen benne, bár tudom, hogy nem mindenki szívleli a vámpírokat, vérfarkasokat.

Victoria Forester : A lány, aki tud repülni - Ez egy magával ragadó, aranyos kis könyv. Nem is olyan hosszú, könnyen "emészthető".

Suzanne Selfors : Mentsük meg Júliát! - Ez Shakespeare:Romeo és Júliájához kapcsolódik, de nem kell hozzá azt elolvasni, anélkül is szórakoztató, érthető.

Cassandra Clare : Végzet ereklyéi sorozat - Ez is egy fantasy alapú könyv, de nagyon szeretnivaló.

J. K. Rowling : Harry Potter sorozat - Ha a lány még nem ismeri, ideje megismernie. Szerintem letehetetlen.


Remélem kicsit tudtam segíteni :)

2011. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Vámpírnaplók, Twilight, Ascalon: a sors őrzői, Andrew Clements: Sherry Clutch a siker kovácsa, 13 okom volt..., Az eperszedő

stb.

2011. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
43%

Nekem nagyon bejött Claudia Garay vápíros könyvsorozata az

Evernight sorozat.Jobban tetszett mint a twilight. Az e Book-ot nem ajánlom mert sokszor annyira rossz fordításokat adnak ki, hogy jobb nem nekiállni. Meg a könyv az könyv.

2011. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim válasza:
100%
Van egy olyan eszköz, hogy Kindle könyvolvasó. Ami egy digitális könyvolvasó készülék. Nagyon modern, és megszeretteti a fiatalokkal az olvasást. Nem háttérvilágítású a kijelzője, ezért nem fárasztja a szemet. Olyan mint egy papír. USB-n kereszetül lehet feltölteni rá könyveket. Az én lányom ngyon szereti. mi itt vettük. [link]
2011. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
100%
A magyar és világirodalom klasszikusait. Tolsztoj, Dosztojevkij, Mikszáth stb. És vegyél kostolónak Nagyvilágot, Kortárst, Új írást. (Ha még vannak.)
2011. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
100%

Szia!


Kapásból Harry Potter jutott az eszembe, de szerintem már biztos olvasta.

Lányregények: - régi pöttyös és csíkos sorozatokból Kertész Zsuzsa, Szabó Magda, Thury Zsuzsa, Kőszegi Imre művei.

Thury Zsuzsa: A francia kislány című regényét imádtam. Vagy, például Bársony Ottilia: Hol bujkálsz, Cinege? című könyve is nagyon jó, vagy Hermína Franková: Ki tud franciául?, és még sorolhatnám...

De beírod a keresőbe és kidob egy csomó írót, címet.

2011. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Az előzővel egyetértek. A pöttyös és csíkos könyvekből nem lehet kinőni.
2011. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!