Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen jó könyvek vannak,...

Milyen jó könyvek vannak, amit olvastatok és ajánlanátok másnak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudok egy párat mondani :) :

pl.:

- A Burok: sci-fi, iszonyat izgalmas, szerelem is van benne, ahogy pedig leírja a történéseket, az fenomenális. A történet egy bonyolult, és szokatlan helyzetről szól, fantasztikus izgalmakkal.- inkább lányoknak ajánlom, viszont, akkor mindenképp olvasd el!

Harry Potter - imádom, örök kedvenc!

Katedrális- előbb a filmsorozatot láttam, de most olvasom, és nagyon jó.

Celia Rees : Kalózok! - izgalmas, kalózos( bár ezt kitalálhattad :D)kalandos történet. Két lányról szól, akik úgy döntenek, kalóznak állnak

Büszkeség és balítélet - ha egy kis régimódi romantikára vágysz :) imádom!

Jane Eyre - előszőr filmben láttam, de a könyvben sem csalódtam, alap

Jane Austen magánélete/naplója - nem tudtam letenni, faltam a könyvet, szerelmes, romantikus, és szívszaggatóan gyönyörű. Ha már olvastad jane Austen műveit, akkor felfedezhetsz a könyben, párhuzamokat, de szépen egymásba simítva! Ez tulajdonképp, egy életrajzi regény, de eggyáltalán nem uncsi, és bele van szőve egy szerelmi szál! - kedvenc :D

huhh,, most ennyi jutott eszembe, de ha van még valami jó ötletem, akkor majd még írok :)

2011. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mint az előttem szóló is írta a Katedrális Ken Follett-től. Én vagy két éve olvastam és megnéztem a sorozatot is, mert olvastam h Ken FOllett elég rendesen beleszólt a készítésébe. Egész jó is lett, bár a könyvet szerintem egyáltalán nem lehet visszaadni.


Én imádom ezen kívül a Vavyan Fable könyveket, főleg az akciósokat. Ha esetleg lazábbra és viccesre vágysz, az biztos tetszeni fog.


A Dan Brown könyveket is olvastam, ha érdekel a vallás és az összeesküvések (nem csak vallási téren) akkor nagyon ajánlom. De ne egymás után olvass el két Dan B. könyvet, mert a vázuk ugyan az, és fárasztó lesz a végén.


Szeretem még James CLavell-től a Sógun sorozatot. Ez egy nagyon nagyszabású mű. Mindegyik rész:pl a Sógun két könyvből áll, mindegyik könyv kb 6-700 oldal. És vagy 6-7 részes a sorozat. Arról szól, hogy az európai kultúra hogyan gyűrűzik be japánba, a kezdetektől a világháborúkig asszem. Még nem sikerült végigolvasnom a sorozatot. :) De eddig nagyon tetszik.


Aztán vannak még az Arthur Hailey - Autóváros és hasonló könyvek. Ez pl Ditroitról szól. De nagyon sok könyve van, mint a :Magasfeszültség, Repülőtér, és hasonlók. Mindegyikben megismered a szakma egészét (pl autógyártás) és ezen keresztül a nagy és a legalja emberek életét is. Ezek összefonódnak, és mindig kiderül valami turpisság. Eléggé érdekes ezek is, nagyon sokat tanulsz belőle, gazdasági, politikai és emberi szinten is szerintem.


Egyenlőre ennyi jut csak eszembe. :)


Ja és persze a kedvenc könyvem AZ ARANYEMBER....akármennyire kötelező olvasmány, én évente egyszer elolvasom körülbelül. Imádom :)


Ja és 20/L

2011. okt. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: elfelejtettem mondani, hogy ha a Vavyan Fable-knak nekiállsz, a Halkirálynő sorozattal kezd, vagy a kommandósokkal. Nem tudom melyik azokból az első...talán a Tíz kicsi kommandós...de nem biztos :D


Pussza

2011. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha lány vagy, és szereted a romantikusokat, ajánlom ezeket:

Jill Mansell: Újrakezdés; Miranda nagy tévedése. Mindkettő -szerintem- izgalmas és nagyon vicces.


Sheila O'Flanagan: Az álmok végül valóra válnak. Erről nem tudok mit mondani, egyszerűen csak nagyszerű! :)

2011. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Harry Potter, Gyűrűk ura (alap)

egyébként Takami Kósun - Battle Royale.. az egész osztályom elolvasta (ami nagy szó, hiszen sokan közülük csak a táblát olvassák..:D) és mindenkinek bejött..kb. 3-4 mondta hogy annyira nem nagy szám, de.. a többieknek bejött:D

2011. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:)
2011. okt. 30. 22:54
 7/11 anonim válasza:
28%
és ha valami komolyat olvasnál? kezd kepes andrás:tovispuszta konyvével...mindig csak a harry potter...én is elolvastam de nem mondanám hogy elore visz az életben...
2012. júl. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 orosháza válasza:
Tövismadarak , ha szereted a romantikus, tiltott szerelmes könyveket.
2013. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Üvöltő szelek

Narnia Krónikái

Leiner Laura: Bábel, Szent Johanna Gimi

2013. nov. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csitt, csitt sorozat

Fényemberek sorozat

Gyémántfiú sorozat

Mila 2.0 sorozat

Pushing the limits-feszülő húr sorozat

Crash sorozat

Flat out love sorozat

Luxen sorozat

Párválasztó sorozat

Black ice-tükörjég

Sanctum sorozat

Port fare sorozat

Tökéletes kémia sorozat

Angyalsors sorozat

Te vagy nekem a levegő sorozat

These broken stars-lehullott csillagok sorozat

Lélektársak sorozat

Papírvárosok

Vajon létezik szerelem első látásra?

Entangled-összekuszálva

Akkor szakítsunk

Minden, minden

Ha az enyém lennél sorozat

Eleanor és Park

Forgotten-úgyis elfelejtem

Viharos érzelmek

Lélegezz velem sorozat

Modern boszorkány sorozat

Számíts rám

A szent johanna gimi sorozat

Egy ikerpár titkos naplója sorozat

Bexi sorozat

Nyomok az ezüstös nyírfák völgyében

16 leszek sorozat

A végzet ereklyéi sorozat

Ha maradnék; hová tűntél?

Balla Adrienn sorozat

D.A.C sorozat

Angelfall-angyalok bukása sorozat

Sztár

Várnak rád a hegyek

Ígéret

Bábel

Fallen-kitaszítva

2017. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!