Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miröl szól a Brent Weeks: Az...

Miröl szól a Brent Weeks: Az árnyak útján cimú könyv?

Figyelt kérdés
Részletesebben érdekel mint a könyv ismertetőben, a fordulatokra és szereplőkre is kiváncsi vagyok.
2011. okt. 31. 12:11
 1/3 anonim válasza:
100%
Húú, hát én még nem olvastam el az egészet, csak az első 80 oldalt tán, azt is még szeptemberben, ezért nem nagyon tudok teljes válasszal szolgálni. Egy gyerekről szól, aki amolyan gettószerűségben nevelkedik a többi gyerekkel, és bérgyilkossá akar válni, ezért megkeresi a leghíresebb bérgyilkost, és megkéri, hogy hadd tanulhasson nála. Tovább sajnos idő hiányában még nem igazán jutottam, de ajánlom a könyvet, mert eddig nekem nagyon tetszett :D olyan kora-középkori hangulata van és engem kicsit az Assassin's Creedre emlékeztet, de ez valószínűleg csak a mániákusságomnak tudható be XD
2011. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát az, hogy egy gyerekről szól, az azért nem fedi le a könyvet... :D egy teljes térségről kapunk képet a 3 könyv alatt, több országgal, uralkodóikkal (kifejezetten idiótákkal is), politikával, háborúval, stb...

Egyszerre legalább 6-7 szálon fut a történet, állandóan újak adódnak hozzá, senki sem az, akinek tűnik, a fekete az igazából fehér, stb, persze csak átvitt értelemben, de ez főleg a szereplőkre igaz :D Elég széles skálán mozognak, halhatatlanoktól a kalózokon és prostituáltakon át még egy tábornokok és egy egyszerű kovács is van benne. Olvass el róla egy ajánlót, vannak olyanok is, amik hosszan leírják.

Ha amolyan gyengye virágszál vagy, akkor viszont ne kezdj bele, elég zord témákat is taglal (pl. emberevés, éhségből, vagy gonoszságból) nem beszélve a véresebb részekről. Minden egyes lényegtelennek tűnő megjegyzés fontos, nem egy egyszeri olvasásra szánt könyv. Több oldalt tudnék írni róla, de nem fogok, OLVASD EL! Azt pedig ne írd, hogy kíváncsi vagy a fordulatokra, ne kérj spoilert héé...

Minden szempontból zseniális *-* az egyik legeslegkedvencebb könyvsorozatom közé tartozik az Éjangyal-trilógia, és imádom :)) csak ajánlani tudom :D

2012. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
... kihagytam egy (szerintem) nagyon fontos dolgot. Mindegyik szereplőt, aki szálat vezet, közelebbről megismerjük, és van benne egy romantikus szál is :D
2012. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!