Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen típusú könyveket...

Milyen típusú könyveket szerettek olvasni? Mi az, ami megragad titeket egy könyvben?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyszer egy könyvet írni (álmodozni csak szabad :) ) ezért kérdezem,hogy ti miről olvastok szívesen. Az is érdekelne,hogy mi az,amit nem szerettek. Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2011. nov. 3. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én imádok olvasni,és rengeteg könyvem van..Nincs kimondott kedvenc témám,sőt elég sokoldalú vagyok könyvekben is.A hangulatomtól függ,hogy éppen milyen könyvet olvasok.Egyetlen egy könyvtémát nem vagyok hajlandó olvasni,ez pedig a vámpíros könyvek..Annyi szar ilyen könyv van,hogy 2 majdnem egyforma vámpíros könyv után megfogadtam soha többé nem olvasok ilyet.De oda vagyok a krimiért,a történelmi regényekért,a víg könyvekért,a drámáért..Bármi jöhet ha jó...csak vámpíros ne.
2011. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádok olvasni, és szinte bármit elolvasok, de azért vannak kivételek, pl.: sci-fi

Elsősorban a regényeket szeretem, és az ismeretterjesztő könyveket.

Ha érdekel a téma, vagy egy regénynél elkapom az olvasás fonalát, mert annyira mozgalmas, érdekes, akkor nagyon hamar el tudok olvasni egy könyvet.

Nagyon szeretem, ha egy-egy szereplőnek a lelkivilága kirajzolódik a regényben, és van értelmes cselekménye, nem sablonos.

2011. nov. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 k.lau13 ***** válasza:

Szintén imádok olvasni,és írok is. Amúgy én azt szeretem egy könyvben, amikor a szereplők beszédéből, cselekedeteiből, kinézetéből meglátszik a stílusa, viszont találgatni kell, vajon miért ilyen... oké, most majdnem ugyanazt írtam le, mint előttem a 2. válaszoló...

Azt is birom, amikor valamilyen rejtélyes módon különböző utalásokat adnak a főszereplőnek, és rá kell jönnie, miről van szó, meg kell csinálnia, amit a másik akar.


Amúgy én birom a fantázia regényeket is, csak léegyen meg a saját története, szereplői, ne másolja az alkonyatot vagy valami más ilyet.


ja meg még valami: ha van hozzá tehetséged, akkor képes vagy saját érzéseidről, gondolataidról írni(már persze ha E/1- be írod) írni, magad elép képzelni, te mit tenél az adott helyzetben, és tulajdonképpen(jó csöpögődsen hangzik, de most így nemtom máshogy mondani) "létrehoizni a saját kis világodat" jaj de idiótán hangzik most ez a mondat. Na szóval megmutatni másoknak a te stílusodat, a te szemszögedet, ahogy te látod a dolgokat. nah érted mit akarok, remélem.


hát ez jó hosszú lett de remélem segítettem:) aztán aláírt példányt szabad majd kérni a regényedből?? :DD

2011. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kedves utolsó:sajnos nem valószínű hogy valaha is jelenne meg könyvem,de igérem küldök ha valamilyen csoda folytán összejönne.. :) Én is imádok olvasni és úgy irigyelem egyik-másik írót a fantáziája miatt.Ebből adódott ez az ötletem.

2011. nov. 4. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is szeretek olvasni, mondjuk én inkább romantikus regényeket olvasok amik a régebbi 1800-as években játszódnak. Szeretem ahogy leírja az író részletesen hogy hogy néztek ki a kastélyok, a ruhák, a táj, stb. Nagyon vizuális típus vagyok és mindig elképzelem magam előtt :D
2011. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 The Nobody ***** válasza:

Szerintem egy könyvben az a legfontosabb hogy a szereplők nagyon karakteresek legyenek, el lehessen képzelni őket, hiszen úgy olyan mintha ismernénk őket, így beleélhetjük magunkat a könyvbe.

Én a fantasy típusú könyveket szeretem, és utálom a szerelmes történeteket.

2011. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amióta megtanultam olvasni,azóta imádom a könyveket és az olvasasást.Nincs konkrét témám,amit szivesebben olvasok,mint mást,de érdekel a második világháború vagy az angol krimik(Poirot és Marple természetesen,de tervben van az az Oxfordi gyilkosságok sorozat könyv formában is) de birtam régebben a tiniknek szóló könyvelet is;Szent Johanna Gimi sorozat vagy Szívzűr terápia strébereknek..,na meg Harry Potter sorozatot is olvastam,alig bírtam letenni:)))Így volt összehasonlítási alapom a filmmel.Viszont,ahogyan azt előttem írták:a vámpíros témájú könyvek nem érdekelnek..Filmben elég volt az Alkonyat mánia,igaz max a zenék jöttek be:)Viszont a Halálsoront vagy Carrie-t elolvasnám.Előjegyezve van egy-két divattörténettel kapcsolatos könyv.Viszont-ez furának fog hangzani-kötelező olvasmányok közül nekem tetszett majdnem mindegyik:Pál utcai fiúk,Aranyember,Egri csillagok.Klasszikusok közül Anna Karerinát és a Nyomorultakat,Jane Eyre-t olvastam,de szintúgy tervben van jó pár angol regény.Na jó zárom soraimat, mert lassan én magam is regényt írok.:)
2020. szept. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!