Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó a regényem?

K.lau13 kérdése:

Szerintetek jó a regényem?

Figyelt kérdés

Egy fantázia regényt írok, vérfarkasos(de mielőtt frászt kapna mindenki, hogy ez már unalmas, itt csak vérfarkasnak elnevezett, kitalált "varázslény"-ről van szó, nem a szokott értelembe véve vérfarkas)


Leírok 3 részletet időrendi sorrendbe, kíváncsi vagyok a véleményetekre:


"Kibámultam az erkélyajtón. Telihold volt, a csillagokat szürkészínű felhők takarták el. Szakadt az eső, a súlyos cseppek lassan csorogtak végig az üvegen. A hold fénye halványan bevilágította a szobámat, a bútoraim hosszúra nyúlt árnyékokat vetettek a padlóra - egészen rémisztő volt. Odakint a kutyák, mintha megvesztek volna, úgy ugattak.

Egy történetet képzeltem el magamban. Bár azt nem tudtam, pontosan mi a történet, annyi biztos, hogy odakint játszó, ijesztő, és drámai volt. Féltem tőle. Olyan hátborzongató volt az egész. A sötét szoba, és az a fura kaparászás, amit...

Kaparászás? Az erkélyem felől jött a hang. Lassan kikászálódtam az ágyból. Remegő lábakkal, csigalassúsággal sétáltam az ajtóhoz. Körmök csikorgása hallatszott az üvegen. Végigfutott a hátamon a hideg, éreztem, amint körmeim a tenyerembe fúródnak, miközben idegesen szorítottam ökölbe a kezemet, amilyen erővel csak tudtam. Egész testemben remegtem. A kaparászás egyre hangosabb lett. Összeszedtem a bátorságomat, szembefordultam az erkélyajtóval, és megláttam..."


na jó, ez elég béna lett az erkélyajtóval meg mindennel...


" Napról napra jobban elvesztem az egyre hosszabbra nyúló éjszakában. A sötétben. A hegy, az erdő, a patak, a dombok, az utak - mindet olyan jól ismertem, most mégis olyan volt, mintha vakon kóborolnék egy soha nem látott helyen. Az éjszakák szinte végtelenek voltak. Úgy éreztem, a Nap már sosem kel fel. Elég idegesítő volt. Fura. Hiába futott Jay, vagy akár Jen, Betty, Amy, vagy bárki más, olyan magányosnak éreztem magam. Elveszettnek. Hiányoztak a színek, a formák. Olyan kihalt volt.

Mégis jól esett itt rohangálni. Volt jó oldala is. "


és a harmadik:


" Becsuktam a szemem, majd belezuhantam a fura félhomályba s a csendes éj sötétjébe. Zuhanás közben pedig méregszínű, gonosz szemek villantak körülöttem, melyek szikrát szórtak, s elnyelték lelkemet a sötéttel együtt...


*


Rémisztő volt - az éppen vörös - szempár, amelybe kétségbeesetten bámultam, torkomban egy sikítást némán elfojtva. Pillantása éles pengeként hasított belém, bíborszín árnyalatai rideggé tették. Egész testemben remegtem, miközben igyekeztem nem pofára esni a hátamba szúró pengék erejétől. Tényleg fájt belenézni a gyilkos szembe. Fizikailag teljesen tönkretett.

Nem értettem az összefüggést. Ha a lelkemmel állnak csak kapcsolatban, miért érzem mégis, amint a gerincemet máglyán égetik?A fejemen - egyúttal az agyamon - mintha kést döftek volna át, a számban a tulajdon vérem ízét éreztem. A fogaim hirtelen fájdalmasan, darabokra törve akartak kihullani. A torkomat szinte átszúrta néma sikolyom fájdalma. Karjaimból szinte kihullott az izom, a lábaim mintha baltával vágnák egyre apróbb darabokra. Majd' összeestem.

Kezdtem megérteni. Bármit tettem, mondtam, vagy gondoltam, csak a káromra vált. A lelkemet éppen elrabolni készültek. Elragadott, megsemmisített a pillantás. Elragadott a földtől, szíven szúrt, eltalált, kilopta a lelket üresen izzó, darabokra eső testemből. Szinte széttépett. Kettéhasított. Belémköltözött. Egyszerűen megkínzott.

Valóságbeli emlékeimbe, gondolataimba kapaszkodva próbáltam ellenállni és legyőzni. De egyszerűen nem ment. Túl nagy volt a késztetés, hogy elengedjem a fájdalmat, és a sötétségbe zuhanjak, ahol megszűnnek az érzések, a fájdalom. Ahhoz viszont ez a fájdalom volt túl nagy, és túl erősen kellett bele kapaszkodnom, hogy ne tudjak másra gondolni. A fájdalom volt az egyetlen, ami most segített, az egyetlen valós dolog bennem. A valósat viszont csak valódi gondolatokkal szüntethettem meg. A kockázat viszont túl nagy volt, hogy átcsússzak a rossz irányba, és elnyel a sötétség, a gonosz démonok pedig üres testem izzó, fájdalmas, kínzó világába költöznek.

És ez mind csak egyetlen pillantás műve. Beszédről, érintésről, tettekről pedig még szó sem volt. Ha a pillantás így kínoz, ezek képesek lesznek megölni?

Fél percig sem tartott, míg ezt végiggondoltam, de ennyi is elég volt. Éreztem, amint jeges kezek fonódtak először a csuklóm köré, hegyes, sárgásodó körmüket az erembe vágva. Azonnal kicsordult a vérem, vörös tengerként ömlött a folyóba."


Ennyi volna. Bocsi, tudom, hogy az utolsó kicsit morbid lett. Várom a válaszokat :)


2011. nov. 4. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Néhol lehetne választékosabban fogalmazni hogy jobban áthasson a lényeg, de egész jó :)
2011. nov. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jah igen és lehetne kicsit kevésbé horrorisztikus. Ne tűnjön el, de picit finomabb átírás kellene szerintem, mert így nem érzem a fantasy regényt benne, csak a horrort(amit egyébként szeretek, lévén hogy Stephen King az egyik kedvenc írom) :D
2011. nov. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

igen, tényleg kicsit horrorisztikus lett... egyébként még amúgy is át akarom majd írni, jobban fogalmazva, meg minden, csak előtte kíváncsi voltam, mit kell benne átírni :)

köszi amúgy örülök hogy nem rossz, nem túl sokaknak ez a véleménye, köszi:)

2011. nov. 5. 10:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy jó könyvhöz fantázia is kell az olvasó részéről, aki nem tudja maga elé képzelni amit olvas, annak persze hogy nem fog tetszeni, de ez az olvasó hibája :)
2011. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehetne még mit csiszolni rajta, de egészében véve jó lett, nagyon jó! Sok ilyesfajta írás kering a neten, de ez az élmezőnybe tört, legalábbis szerintem! :)
2011. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

húúhaa, köszi szépen :))

3. válaszoló, mondasz valamit... de mondjuk tényleg még át kell írnom

4. válaszoló, nagyon köszi, örülök, ha tetszik :))

2011. nov. 5. 20:59
 7/10 vargaB ***** válasza:

elolvastam az első két részt, igazából nem kötött le, de amikor a harmadiknak nekiálltam, egyszerűen odatapadt a szemem a képernyőre! Imádom a horrort, abból is a betegebb fajtát, és bár szerintem is van rajta átírni való, de semmiképpen ne szorítsd ki belőle a borzongást!

Nagyon szívesen elolvasnám az egész írást, ha kész van!

Örülnék neki, ha elküldenéd e-mailben :)

egyébként én is írok, dráma, horror stílusban.

bencevarga69@gmail.com

2012. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem is a harmadik a kedvencem, csak kíváncsi voltam a véleményekre :) sajnos az még csak egy részlet volt, fejben megvan a történet, és ez éppen eszembe jutott, leírtam. Muszáj volt, később nem tudtam volna megírni. A regénnyel sajnos nem nagyon haladok, régebben találtam ki az egészet, amikor még twilight-mániás idióta voltam, szóval eredetileg az egész egy twilight-utánzat volt(tiszta széégyen vagyok :D), a horrort csak utána írtam, mostmár azért valami története is van. De annak örülök, hogy valaki legalább kíváncsi rá, legalább lesz, ami ösztönöz, hogy folytassam :)


Azért majd ha már jobban haladok vele, elküldöm, de most még tényleg csak az eleje van... pár oldal egyelőre az egész. :)

2012. ápr. 3. 15:14
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja de nem twilight-féle regénynek kell elképzelni, az tényleg csak az alap volt. Mostmár annyiban hasonlít összvisz, hogy mindkettőben vérfarkasnak hívják a "misztikus lényt" xD Azóta rájöttem, hogy a Twilight nagyon csöpögős nekem, és hogy annyira nem tetszik. Teljes "pálfordulás" volt, vagy mi a francnak hívják ezt.
2012. ápr. 3. 15:17
 10/10 vargaB ***** válasza:
engem az se zavarna, ha twilightos lenne, mert elolvastam az összes részt, a kiegészítőkkel együtt, sőt az összes filmet is láttam! Sok szerencsét és kíváncsian várom :)
2012. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!