Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írni szeretnék. Hogy kezdjem el?

Írni szeretnék. Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Csak egy történetet szeretnék. Arról, hogy mit élnek át katonák háború alatt, ahogy látják meghalni a társait, amikor egyértelmű, hogy meghal de mégis próbálja megmenteni. Nem tudom hogyan kezdjek hozzá.
2011. nov. 6. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem E/1-be írd egy katona szeméből, aki ezt átéli a társaival, és a szeme láttára vesznek oda a barátai, esetleg ő túléli a dolgot.

Ha emellett döntesz, akkor először vázold fel magadban az alapokat, hogy ki ő, hol harcol, találj ki neveket, stb. De a lényeg szerintem az ilyen történetek írásában, hogy ne az legyen, hogy elkélpzelsz valamit és görcsösen ahhoz ragaszkodsz. ha írsz-írsz és eszedbe jut valami, ami jobban tetszik mint az eredeti, akkor azt írd bele!


Esetleg nézz meg filmeket a háborúról, tanácsolom a Forrest Gump-ot :)


Sok sikert, szorítok!

És ha már az írásnál tartunk, akkor bocsi, de bedobnék egy kis önreklámot:

[link]


Köszi :))

Majd szeretném elolvasni a műved :)

14/L

2011. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
cukorka, cuki blog, de a hejjesirást még gyakorold
2011. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nagyon köszi, drága vagy :) De az az igazság, hogy rohadt rosszul gépelek :)

Szerintem bele se olvastál az első helyesírási hiba után, már meg ne haragudj, biztos ilyen "á csak egy újabb nagypofájú művészke" stílusnak vélted :)

Majd próbálom kijavítgatni, bár elég nehéz, mert nem word-ben írom. De ha megtennéd, hogy nem a gépelésem fikáznád,hanem a sztorihoz adnál valami kritikát, akkor azt megköszönném :)

És szerintem a legtöbb hiba abból adódik, hogy fordított sorrendben nyomok le két billentyűt, pl a most-ot állandóan msot-nak írom, a mindiget midnignek :) Szóval nem a helyesírási szótár kell nekem, hanem sok gyakorlás :)

azért köszi :D

2011. nov. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget majd olvasom amit küldtél :)

Amúgy én is 14 vagyok :D

Amikor kisebb voltam és fogalmazásokat írtunk akkor nagyon ment ez a dolog. A tanároknak mindig tetszett amit írtam de már nem tudok úgy írni mint régen, pedig most jó lenne.


Ja és még annyit, hogy én is mindig elírok dolgokat :D msot, midnig, hoyg esetleg ha parasztozok akkor oszt helyett sozt :D

2011. nov. 6. 17:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Á, a fogalmazásokkal én is így vagyok, az a legkönnyebben szerzett ötösöm irodalomból sajnos :DD

a hogyot én is elírom, most, hogy mondod :D


Amúgy tervezed blogra feltenni? mert akkor kitenném az enyémre az ajánlottak közé :)

2011. nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát még nem tudom..próbálom nem feladni (képes vagyok rá :D). Régebben is próbáltam de abbahagytam mert nem tudtam elkezdeni.

Amúgy jó zenéket hallgatsz :D

2011. nov. 6. 17:57
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon szurkolok, szerintem jó az alapötleted :)


Á, köszi :D Alig ismerek valakit aki szintén szereti őket :D

2011. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én is 13-14 lehettem, mikor úgy döntöttem könyvet írok. hát.. el is kezdtem nem egyet, aztán csak pár oldalig jutottam. de az összesnek a története még a fejemben van :) én is nagyon lelkes voltam, de meguntam, azóta is a folytatásra várnak :D
2011. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ne hagyjátok abba, ha elkezdtek valamit! soha! :)
2011. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
analfabéták ne kezdjenek el írni!
2011. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!