Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a kedvenc idézetetek a...

Mi a kedvenc idézetetek a Harry Potter-ből? (bármelyik rész! )

Figyelt kérdés
A KÖNYVEK-ből!!!
2011. nov. 7. 20:58
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
100%

A pallérozott elme számára a halál nem más, mint egy új kaland kezdete.


A zöld szempár belenézett a feketébe, de egy másodperc múltán a sötét szemek mélyén valami kihunyt, dermedt, vak ürességet hagyva maga után.

2013. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"-Kémkedtem, hazudtam és az életemet kockáztattam, mert maga azt kívánta. Azt mondta, mindent azért teszünk, hogy megvédjük Lily Potter fiát. Most pedig közli, hogy úgy nevelte, mint egy leölésre szánt malacot...

-Meg vagyok hatva, Perselus - mondta őszintén Dumbledore. -Hát mégis eljutott odáig, hogy fontos magának a fiú?

-A fiú!? - mennydörögte Piton. -Expecto patronum! A pálca hegyéből kirobbant az ezüst őzsuta. Puhán a padlóra szökkent, egyszer körbenyargalt a szobában, azután kiröppent az ablakon. Dubledore elnézte, ahogy tovaszáll, majd mikor kihunyt az ezüstös derengés, újra Piton felé fordította arcát.

A szeme csordultig volt könnyel.

-Ennyi év után is?

-Örökké - felelte Piton."

2013. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tűnik, van végre egy sötét varázslatok kivédése tanárunk, aki ért is valamihez." (McGalagony és Madam Pomfrey Lupinról)

"Ha valaki Fred és George mellett nő fel, az semmit nem tart lehetetlennek." (Ginny)

"Mit keresne Potter a Hollóháti toronyban? Ő az én házamhoz tartozik?" (McGalagony)

2014. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Hát ezek aztán a mélyenszántó gondolati. Mintha egy két világháború között íródott középszerű szerelmes regényből idéztek volna. Íme az ékes bizonyítéka annak, hogy Rowling barátunk egy a gyorsan befutott írók közül, akit igénytelen világunk felsőbb szférákba igyekszik erőszakolni, de nyugalom... Idővel ő is el fog tűnni az irodalom dögkútjában mint megannyi hozzá hasonló igyényű és értékű szerző.
2016. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

*gondolatok

** igényű

Mert elé vesző (hibajegyzék)

Ígérem, többé nem írok telefonnal!

2016. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Uhh...Angolul könnyebb lenne,de sebaj,így is menni fog ;)

"A döntéseinkben, és nem a képességeinkben mutatkozik meg, hogy kik is vagyunk valójában."

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, és közben elfelejt élni"

"Esküszöm hogy rosszban sántikálok" :)

"Könyvek és okoskodás...Ennél sokkal fontosabbak: a barátság és a bátorság"

Ez angolul az igazi:

-After all this time?

-Always-said Snape <3

:)

2017. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!