Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen fajta és mennyi könyved...

Milyen fajta és mennyi könyved van?

Figyelt kérdés
Mióta gyűjtöd/olvasod?Sokat akarsz még megvenni/elolvasni?Mennyi időközönként veszel és milyen árban mennyit?
2011. nov. 8. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én hullámokban veszem, van, hogy egy fél semmit, van, hogy bookline-ról rendelek vagy 20 antikvár könyvet egyszerre (max 15.000) és azokkal elvagyok :) Szóval ha már szegény könyvek úgyis gazdátlanok, nekem mindegy, hogy újillatú, vagy nem. így viszonylag sok könyvem van, de kevés új. vagy amiket még szeretek, a nagyobb áruházakban a MINDEN KÖNYV 399 FT kupacot áttúrni, igazi kincsekre lelhetünk :) havi egy-kettő onnan azért becsúszik :) 20 éves vagyok, 3 ikea billy könyvespolc van eddig tele, ami az enyém
2011. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle könyvem van (krimi, vámpíros…) Körülbelül 14 lehettem mikor elkezdtem olvasni a Harry Pottert, Árvácskát és Celia Rees könyveit. Utánuk nem nagyon tudtam, hogy mit olvassak. Aztán mikor megjelent az Alkonyat akkor újra kezdtem olvasni. Eddig kb. 80 könyvet olvastam ki és abból csak 4 volt, ami nem az enyém. Meg már van 20 új, amit még nem olvastam, de megvettem vagy kaptam. Én szeretnék, ha minden jól megy még sok könyvet megvenni és kiolvasni :) Szlovákiában lakom nálunk egy könyv 11 euró, minden hónapban egyet veszek, de volt úgyis, hogy egyszerre többet vettem :)

20/L

2011. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én könyvvásárlásfüggő vagyok. de a legtöbb könyvet potom áron veszem meg, nagyon ritka, hogy pl. a libriben vagy bookline-ban veszek újonnan. legtöbbször az eredeti ár töredékéért szerzek be mindent:) vaterán, antikváriumokban, és a könyvudvar nevű üzletből. ha nincs pénzem, de nagyon el akarok olvasni egy drágább könyvet, akkor ott a szabó ervin. bár most a librinél van imprimatur 1+1 akció, meg dawkins egyik könyve is most jelenik meg felújított kiadásban, amit már régóta meg akarok venni, meg töriből is kell egy könyv. úgyhogy most el fog menni egy tizes:) de legalább a tv kártyámon is gyűlik az összegxd

ja, meg a telefonomra is lementettem egy csomó mekes könyvet böngészőbe, úgyhogy ha épp nincs nálam más, akkor abból élek. így ismertem meg Bernard Shaw-t, akiről már tanultam

, de még soha nem olvastam tőle semmit. azóta az egyik kedvencem lett:D

amúgy regényből csak az igazán jókat szeretem, amelyekben tuti nem csalódom. ha nem vagyok biztos abban, hogy megéri a befektetést, akkor telefonon olvasom epupban, és csakakkorveszem meg, ha jó. de azt is csak akkor, ha olcsóbban jutok hozzá:) ezen kívül a természettudományos könyvekért rajongok, elsősorban biológiával, biokémiával és a kozmosszal foglalkozó könyvekért. ha vonta átlag 3-4 könyvet veszek, csak nem győzöm őket ilyen tempóban olvasni. úgyhogy most majd kicsit leállokxd

2011. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 k.lau13 ***** válasza:
100%

én 13 éves lány vagyok, és amióta megtanultam olvasni, azzóta folyamatosan :)) mondjuk nem tudom, a könyv tulajdonképpen nem az ENYÉM, mert nővéreimtől, unokatesóimtól, barátaimtól kapom kölcsön a legtöbbet, de egy 5 polcos könyvespolc azér tele van az enyémekkel :)) hát, tudom, ez nem valami sok... amúgy az változik, hogy mikor, aszerint, hogy az előző milyen hosszú :)) olyan nincs, hogy én ne olvassak, ha vége a könyvnek, olyankor kérek kölcsön/veszek egy másikat :)) hehe... árba egyébként ha veszek, akkor 3000-4000 forintnál többet nem adok érte, de még az is nagyon soknak számít nekem, de inkább adok ilyenre pénzt, mint idióűta tinimagazinokra meg stb... amúgy a legtöbb ilyen régebbi könyv, mint amik 702-es 80-as években íródtak, mer a nővéreim is ekkor születtek, és mint ahogy már írtam, legtöbbször az ő könyveiket olvasom... de valószínűleg egy pár év múlva tele leszek mindenhonnan összeszedett fantázia regénnyel :))

és igen, nekem az élet a könyvek körül forog, én is írni szeretnék, és igen, még naggyonnaggyyoonnnnaggyooonn sokk könyvet szeretnék elolvasni!!! :)))


éééss... ennyi volt az összes kérdés, amit kérdeztél, ugye?? :)))

2011. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általános iskola alsós koromban is vettem már a saját kis összekuporgatott pénzemből könyvet (nagymama konyhafiókjából összegyűjtött filléresekből és Forintokból - mert akkor még fillér is volt... :) ), meg mindig kaptam könyvet karácsonyra, születésnapra. Gimis koromban költöttem a legtöbbet könyvekre, minden hónapban vettem legalább egyet. Amióta egyetemista vagyok, egyre kevesebb pénzem jut könyvekre. Az első évben még sokat vettem, de ált. antikváriumból. Most már egyre kevésbé tehetem meg. Egy évben 10000 Ft-nál kevesebbet tudok rászánni. Illetve másra szánom (lakástakarékra elmegy, amit össze tudok spórolni).

Kivétel, ha könyvtári selejtezés van. Akkor kikoplalom a szükséges pénzt :) Potom pénzért veszek egy rakat könyvet, volt, hogy 200 könyvet vettem 4000 Ft-ért :D Volt benne szótár, lexikon is. De olyan is volt, hogy több mint 150 könyvet hozhattam el teljesen ingyen.

A könyveim eléggé vegyesek. Van pár lexikon, kézikönyv, klasszikusok, szépirodalom, szórakoztató irodalom, verseskötetek, mesekönyvek (népmesés kötetek, az Európa kiadós Népek meséi sorozatot gyűjtöm elsősorban, bár már régóta nem tudtam gyarapítani...), illetve van egy rakat szakkönyvem, ami a szakmámhoz kell, stb.

912 darab könyvem van (katalógust vezetek... :))

2011. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jujjj, könyvtári selejtezés? erről még nem is hallottam :-)
2011. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!