Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet tudnátok...

Milyen könyvet tudnátok ajánlani számomra, amelyek megfelelnek a következő általam említett kritériumoknak?

Figyelt kérdés

Közeleg a tél, hideg és sötét időszaka köszöntött be. Éppen ezért olyan könyveket szeretnék olvasni - így esti kandalló melletti időeltöltés gyanánt - amelyek angol írók tollából származnak, misztikus, sötét, titokzatos eseményeket dolgoznak fel. Annál jobb, ha a cselekmény brit földön játszódik főleg a téli időszakokban. Nem zavar ha vámpíros szellemes démonos témát dolgoz fel.

Darren Shan 4 vámpíros trilógiáját már olvastam szóval ezen kívül tudnátok nekem ajánlani valami jót!


Előre is köszönöm!


2011. nov. 21. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát őő P.C.&Cristin Cast: Az éjszaka háza- Ez vámpíros és asszem Amerikába játszódik

Én annyira nem bírom az ilyen misztikus könyveket, de többen mondták még: Evermore, Evernight

Ha a vámpírosat szereted, gondolom olvastad az Alkonyatokat, Vámpírnaplókat.

Ha van kedved ugorj neki a drakulának.

Aztán eszembe jutottak még az Agatha Christie krimik: Ezek nagyrészt azt hiszem angliában játszódnak (?), ezek közül mindegyik.

2011. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár nem angol, hanem amerikai, de Poe-t minden körülmények között csak ajánlani tudom. Misztikus, sötét, titokzatos. Kifejezetten horror még Új-Angliából Lovecraft (aki ilyen névvel egy Romanza regénysorozatbéli szerző lehetne, de nem, ő a horror nagymestere).

Az angolok közül Bram Stoker, ha már vámpírok, illetve ha van rá lehetőséged, szerezd be a Három klasszikus rémtörténet kiadásban ezt a művet. Kapsz hozzá két másik angolt, Mary Shellyt (Frankeinstein) és R. L. Stevensont Dr. Jekyll és Mr. Hyde impozáns társaságában. Meg egy King előszót, aki nagyon amerikai, és ezt nem tagadja, de nem az előszóért vesszük a könyveket. Sajnos ez a kiadás igen régi, nem tudok újrakiadásról, tehát vagy könyvtár, vagy antikvár.

Ha teheted, olvasd el Lovecraft értekezését a horrorirodalomról, ő sok olyan szerzőt (többek között angolt) említ, akit elismert, és akitől tanult. Ez is egy jó ajánlás a továbbiak felé.

Tudom még javasoni Henry Jamest A csavar fordul egyet című művével (ne zavarjon, hogy New Yorkban született, amerikai származású angol írónak mondja még a Wiki is).

Több, bérhogy töröm a fejemet, nem ugrik be (de biztos amint meglátok egy újabb nevet, eszembe jutna), ezért tényleg javaslom Lovecraft esszéjét, a magyar Lovecraft-oldalon biztosan fent van online olvasható formában. Ott találsz javallatokat tonnaszámra. De szerintem ne zárkózz el a két amerikaitól, kicsit sem érződik rajtuk, hogy amerikaiak. :)

2011. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy novelláskötet, de pont ilyen: Edgar Allan Poe - Erskine Caldwell - George Orwell - Henry Kuttner - Jack London - Mark Twain - P. G. Wodehouse - Roald Dahl - Robert Bloch: Az elátkozott kert /Hátborzongató és humoros történetek klasszikus szerzők tollából/
2011. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!