Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írhatok-e egy regényben...

Dorethea kérdése:

Írhatok-e egy regényben mellékesen egy létező bandáról anélkül, hogy szóljak nekik?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy csak pár sorról lenn szó, mondjuk a főszereplő elmegy a koncertjükre. Kell-e ehhez az engedélyük, esetleg fizetnem is kéne? Szeretnék olyantól választ kapni aki tudja, nem csak tippet. Köszönöm.
2011. dec. 6. 18:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és elnézést ha rossz helyre írtam, nem találtam jobb kategóriát.
2011. dec. 6. 18:05
 2/11 M@x ***** válasza:
Én szerintem mindenképpen írnék nekik vagy valami, mert ha nem is válaszolnak... TE MEGKÉRDEZTED, és ez egy jó kifogás :D
2011. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Erre mondjuk én is gondoltam, arra is, hogy esetleg válaszolnak és valami csillagászati összeget mondanak :D Gondoltam előbb kikérdezem mások véleményét, hátha tudja valaki ez mivel járna.
2011. dec. 6. 19:46
 4/11 M@x ***** válasza:

Én például most vagy 3 rapperrel tartom a kapcsolatot FaceBookon... :)

Könnyű őket megtalálni... :D

2011. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most küldtem egy mailt a banda hivatalos infós címére, majd meglátjuk válaszolnak-e :) Nagyjából körülírtam, hogy milyen szerepük lenne a könyvben és hogy ez végülis ingyen reklám :D
2011. dec. 6. 20:27
 6/11 M@x ***** válasza:
Ügyesen, sakkosan fogalmaztál úgy érzem :DD
2011. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindössze akkor lehet belőle gond, ha kiadják a könyvet, mert ha a netre rakod fel, az még esik a pénzszerzési kategóriába (meg általában az ilyen "írós" oldalakon kint van, hogy az alkotók nem kapnak pénzt a munkájukért), ergó semmiféle bevételt nem követelhetnek rajtad. Addig kb. annyi, mintha írnál egy hozzászólást Facebookon a barátnődnek, hogy elmentél a banda koncertjére, semmi több.

Ha kiadják a könyvet, onnantól meg a kiadó intézi az ilyeneket, a bandának akkor lehet bármiféle jogi követelése (pl. nem akarnak szerepelni), nem a te dolgod megoldani. Persze ha a fél könyv róluk szólna, akkor súlyos anyagi ellentételezést kérhetnének, de egy megjelenés... nem nagy ügy.

Ha ismered a fanfiction világát, még külön Tokio Hotel fanfictionök is vannak (ezekkel találkoztam egyszer... biztos van minden bandáról legalább egy ilyen), ott sem kért senki engedélyt tőlük, hogy írhat-e róluk akár hajmeresztően extrém dolgokat.


De az, hogy írtál nekik nagyon kedves gesztus, biztos engedélyt adnak, és sok sikert kívánnak. (Talán még látni is akarják majd a végeredményt.)

2011. dec. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató volt :D Hát ha sikerül kiadni, akkor semmiképp sem hagynám ennyiben, szívesen felajánlanék valamennyit a bevételből, arról nem is beszélve, hogy kicsit fellendítené nekik is a "bizniszt" :) Nagyon köszönöm a választ, igazán nagy segítség volt!
2011. dec. 7. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves vagy, dorethea, de kiadás esetén vagy örülhetsz, ha nullszaldós lesz a kötet, vagy nem te, hanem a kiadó fog dönteni arról, kinek és mennyit ad a szereplésért (ha úgy ítéli meg, a banda kérne valamennyit a szereplésért, még át is írathatják a jelenetet fiktív nevekre cserélve az eredeti személyeket). De az ba gyakoribb, hogy inkább örülsz, ha kijössz nullszaldóra, adja ki bárki (magánkiadásnál szinte esélytelen, kisebb kiadónál sem tl valószínű, egy közepes kiadó már reménykedhet); nagyobb haszna csak azoknak a cégeknek van, akik kénytelenek horribilis árréssel dolgozni: ők a nagyterjesztők is egyben.
2011. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzá kell tennem, hogy nem Magyarországon akarom kiadni a könyvet. Nem is magyarul. Számoltam azzal is, hogy egy kisebb országban mennyi értelme lenne kiadni. Nem sok. Azért köszönöm az előző kommentjét is. :)
2011. dec. 8. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!