Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a legjelentősebb...

Melyek a legjelentősebb MAGYAR képregények?

Figyelt kérdés
Azok amiket magyar ember/ek ír/rajzol
2011. dec. 16. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül a kretén magazinra emlékszem, meg a Füles belső képregényére...
2011. dec. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2011. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
meme képregények
2011. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üdvözletem!


Részletes magyar nyelvű cikket nem nagyon találtam erről, de ha tudsz angolul, akkor itt le van írva gyakorlatilag minden (egészen a kezdetektől mostanáig):

[link]

2011. dec. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akik a meme képregényeket akarják írni, azok bele se kezdjenek, mert pont olyan, mintha egy jó zeneszámot kérnék és belinkelnétek pár részeg palit, akik az utcán ordítanak.
2011. dec. 18. 16:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt van még egy oldal, a Kepregeny.net belső fóruma, ami a magyar képregényekkel foglalkozik (a jelenkorig, napjainkig bezárólag):

[link]


Jó olvasást hozzá!

2011. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet ismerek: Lakatos István Lencsilány című képregényét.
2011. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2011. dec. 21. 13:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek egyet mindennel, pl a Papírmozi nem egy jelentős mű...

Jelentős pl a "régiek" közül Korcsmáros Pál (Rejtő adaptációk), Fazekas István, Rusz Lívia művei. A Bucó, Szetti, Tacsi is mindenképpen, valamint az újabb szerzők/rajzolók közül a 5panels sorozatok alkotói, a Kalyber Joe alkotója, valamint egyéb alkotók, amikről a magyar képregényes "elit"(értsd: az átkosból visszamaradt begyöpesedett okostojások, akiket csak a szocreál stílussal vegyített erőszakos, szexszel fűszerezett képregények érdekelnek) nem akar tudomást venni(pl a Sweetest Poison, az Utánam fiúk, a Széles mosoly alkotói). Nem kell feltétlenül a blogoknak hinni, azok szubjektív válogatások.

2016. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok, hogy kinek mi tetszik, mit tart jelentősnek. Én azért itt hagyom emlékbe a Bloodlust című magyar képregénysorozat elérhetőségeit:


[link]

[link]

http://www.youtube.com/user/BloodlustComics


;)

2018. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!