Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen hasonló fantasy regénye...

Milyen hasonló fantasy regények vannak?

Figyelt kérdés

Harry Potter, Gyűrűk Ura, Rúna lovagok, Könnyek köve, összes Szigetvilág története.


Illetve minden más amerikai és angol fantasy regények, melyben: Varázslótanoncok, varázslók, emberek, orkok, elfek (tündék)...stb szerepelnek.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 20. 20:29
 1/8 RedHead91 válasza:
Hááát... Angolt nem tudok ajánlani, viszont ha szereted a nem feltétlenül regényformátumú, hanem novellagyűjteményes köteteket, akkor egy lengyel írást ajánlanék figyelmedbe: Andrzej Sapkowski Witcher sorozata. (magyarul Vajáknak fordították, amit itt és most megjegyeznék, hogy a legborzasztóbb fordítás, ami csak létezhet erre a szóra XD). Nem átlagos fantasy, azt már most a figyelmedbe ajánlom. Nem a tipikus harcokkal, és akciójelenetekkel teli, szokásos tündérmesés mű. Kőkemény politika és rasszizmus témáját feszegeti, de én nagyon szeretem. Szóval ajánlom neked is. :)
2011. dec. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jonathan Stroud - A szamarkandi amulett

Angol író regénye, varázslók vannak benne és tanoncok meg egy nagyon vicces dzsinn. :))

[link]

2011. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Debra Doyle, James Macdonald: Varázskör sorozat.

Vannak bennük varázslók (füleg azok) de van amikor tündérek világábe mennek át.

Én szeretem, nekem tetszett (és mellesleg annak ellenére hogy elég sok kötetből álló sorozat az egyes részek nem túl drágák az Alexandrában.)

2011. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon meredek fantasyt akarsz olvasni, akkor a Perdido Pályaudvar - Végállomás címűt olvasd el. A környezet steampunk, de a sztori eléggé fantasys. 2 kötet, jó hosszú és naggyon durva.
2011. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Bevallom én sokat játszottam a World of Warcraft játékkal, és egy könyvesboltban belebotlottam WoW -os könybe, hát úgy voltam vele, hogy na nézzük meg mit is tud.


Azóta szinte minden wowos könyvet próbálok beszerezni. Rendkívül jó olvasmányok a hősökről, még azok számára is akik nem feltétlenül szeretik vagy ismerik a játékot.


Ajánlom:

Gyűlölet kora: egy ember mágus és egy ork vezér szövetkezik, hogy legyőzzék a démonokat.


Halálszárny: egy mágus csoport kinevez egy mágust, hogy fékezze meg a gonosz sárkányt, közben besegít neki még pár sárkány.


Klánok Ura: /személyes kedvenc/ egy ork történetét írja le. Csecsemőként egy ember nevelése alá kerül, aki gladiátort farag belőle. Megszökik, és hazakerül népéhez, ahol sámánná válik, majd a klánok ura lesz. Fantasztikus!


Az utolsó őriző: egy öregedő másus keres magának utódot. /tanonca lesz/ Az öreg tanítja a fiatal varázslótanoncot, hogy megállítsa a démonok átkelését a világunkba.

2012. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Hobbit: a Gyűrűk ura előzetese
2012. aug. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A vadonjáró tanítványa

A malazai bukottak könyvének regéje

2012. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet már nem aktuális, de Christoper paolini örökség ciklus
2014. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!