Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány könyvet írt Isaac Asimov?

Hány könyvet írt Isaac Asimov?

Figyelt kérdés

Pontosabban: Hány olyan könyve van, (és ebből menyi magyarul), aminek a főszereplője Eliah Baley nyomozó, és/vagy R. Daniel Olivav? Esetleg valaki a címeket is megtudná adni? Az első két könyv, az: Acélbarlangok, és a Mezítelen nap.

Köszönöm


2011. dec. 21. 13:07
 1/5 anonim válasza:
2011. dec. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sokat segítene, ha legközelebb a kérdés másik felét (az apróbb betűs részt) is elovasnád. Kb idáig magam is eljutottam.
2011. dec. 21. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Elijah Baley:

*Acélbarlangok/Gyilkosság az űrvárosban

*A mezítelen nap

*Tükörkép (novella)

*A hajnal bolygó robotjai

*Robotok és Birodalom (bizonyos szinten, ez nagyrészt tisztán Daneel)


Megtalálhatók a Szukits-féle Enc. Gal. 1. és 2. kötetében.


Daneel megjelenik az Alapítvány és Föld, Alapítvány előtt és Előjáték az alapítványhoz c. regényekben is, de azok más stílusúak, mint a klasszikus Baley-regények. Valamint fontos szereplő az ún. Második Alapítvány-trilógiában, amit Asimov halála után mások írtak.

2012. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mai, ez volt az igazi kérdés, már tudom mit keressek.
2012. jan. 16. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyi kiegészítést még hadd tegyek, hogy amit a végén írtam könyveket, azokban már egy nagyon más (~20000 évvel öregebb) Daneel szerepel, és nem is ő a főszereplő. Valamint mindenképp érdemes őket az Alapítvány-trilógia után olvasni. (Én a trilógia-folytatások-előzmények sorrend, vagyis a megjelenés szerinti olvasás híve vagyok az Alapítvány kapcsán, különben nagyon sok poént lelőnek a könyvek.)


A "klasszikus" történetek az első 5.

2012. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!