Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol találok könyvkiadási...

Hol találok könyvkiadási pályázatot, ami finanszírozná a kiadást, ha esetlegesen megnyerném azt?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokat keresgéltem a neten, de csak lejártakat találtam..://
2011. dec. 29. 01:48
 1/9 Ivan Iljics ***** válasza:

Ha van egy jó könyved akkor nem kell semmiféle pályázat. Fogod magad besétálsz a kiadóhoz és megmutatod.


Ha tényleg jó megveszik tőled a jogokat és kiadják. Ha nem jó adnak egy árajánlatot hogy mennyiért adják ki.

2011. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát eddig aki elolvasta, azt mondta, jó...én attól félek igazából, hogy mivel igen fiatal vagyok, nem vennének komolyan, a szüleimtől meg nem várhatom el, hogy finanszírozzanak nekem egy kiadást..:///
2011. dec. 29. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem a kor számít, ha jó a könyv. Felheteően eddig csak ismerősöknek mutattad meg, akik önkéntelenül is elfogultak veled szemben. Egy szerkesztő biztosan sokkal szigorúabb nézné a művedet, és esetleg rávilágítana azokra a hibákra, amikről te nem is tudsz, hiszen senki sem mondta eddig. Azonban a kiadóknál a szerkesztők még ebben a válságidőszakban is elfoglaltak, tedd inkább fel egy írói oldalra, hátha kapsz ismeretlenektől is véleményeket, abból többet tudsz tanulni. Előbb ismerd meg egy tágabb világ véleményét, mielőtt pályázatra küldöd. Jelenleg önálló regénnyel kapcsolatos kiadást támogató pályázat nincs (csak folyamatban lévő, de arra lejárt a jelentkezés), és jó darabig nem is lesz. Írókörös pályázatra is érdemes nevezni, de az sincs most.

Ha elfogulatlan ismeretlenektől is azt kapod, hogy jó a könyv, és minden javaslatot megfontolsz, beépíted a regénybe, jobbá teszed, akkor megpróbálhatod a kiadót felkeresni. De csak akkor javaslom, különben úgy repül a kukába, ahogy van, mert a formája még biztosan nem kiadáskész (megfelelő, tördeletlen szöveg kell nekik). Illetve akkor lesz mögötted egy olvasói bázis is, akikre tudsz támaszkodni, ha esetleg visszautasítanak. Te is valamivel érettebb leszel, ismerni fogod a publikálás első lépcsőit, még akkor is, ha ez csak netes megjelenés, tétje nincs. Fontos az ilyeneket megtapasztalnod, mert a kiadók nem arra várnak, hogy beküldd hozzájuk a kéziratot, és onnantól csak veled foglalkozzanak, hanem te egy vagy a tucatból. És ha abból a tucatból egy is egy picit jobb, mint a te írásod, azzal foglalkoznak inkább. A kor nem számít. Egy szerlesztő a kéziratot látja, nem téged. Önéletrajzot sosem kell csatolni, nem is fognak utánanézni, ki írt nekik. A szövegből ítélnek, ha jó, lehet vele foglalkozni, akkor felveszik veled a kapcsolatot. Ha fiatal vagy, de jó az írás, akkor még jobb, lehet rá médiahype-ot építeni, hogy a "zseniális 13 éves szerző első regénye". Azonban erre szerintem kevés az esély, mert feltehetően nem látta még szakmabeli a művet, illetve a korodból kifolyóan bizonyos szemléleti korlátok is vannak a műben. (Pl. nem tudsz olyan témákról, olyan mélységben szólni, mint egy idősebb. Szexualitás teljessggel kihúzva, politika, társadalomkritika gyakorlatilag esélytelen, és így tovább. A romantikáról sem tudsz annyit, hiszen nem érhettél meg több kapcsolatot.)

Ha jó lenne a könyv, akkor úgyis kiadják neked, és még neked fizetnek. Ha magánkiadást nézel, akkor te fizetsz. (Ebből következően bármit is mondjon a kiadó, hogy zseniális, kiadja, tetszik neki, ha utána mond egy árat, amit neked kell fizetned, az magánkiadás. Ha nem mond árat, akkor érdemes elgondolkodni a szavain.) Szép, hogy nem akarod terhelni a szüleidet, ezért javaslom, hogy először nézz írói-irodalmi köröket, honlapokat a neten, és az segít. Picit idősebb fejjel majd te is belátod, hogy szép dolog a tinédzserkori lelkesedés, de attól még nem lesz jobb a műved, csak te látod annak. Ismerek kiváló szerzőket 14-16 évesek között is, meg negyvenes éveit taposó borzasztóakat is. De az az általános nézet, hogy 18 éves kora előtt ritkán ér el az ember addig a szintig, hogy kiadásképesen tudjon írni (manapság). Kell egy bizonyos szellemi érettség és élettapasztalat az ilyesmihez. Neked még van időd, ne siess. Gyakorolj nyugodtan, az írás viszonylag olcsó hobbi (mondjuk az orgonázáshoz képest).

2011. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kedves szavakat, megfogadom őket... egyébként 17 éves vagyok, nem 13, persze ezt nem tudhattad :D sokszor mondják idegen emberek, hogy a koromnál jóval érettebben gondolkodom, és hogy nagyon határozott egyéniség vagyok, aki minden elképzelését megvalósítja..persze ez nem jelent semmit...még egyszer köszi a segítséget! :))
2011. dec. 29. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor itt az első jelentkező, aki nem ismer, független, és elolvasná. Küldd el nekem:) mustikka@indamail.hu


Magyar szakot végeztem, és igencsak érdekel a könyvkiadás is, ráadásul nekem is van pár "firkálmányom", szoktam pályázni itt-ott. küldd el, elolvasom és megírom a véleményem.

2012. jan. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
most találtam egy pályázatot, arra be fogom küldeni...egyébként elküldöm neked a napokban, csak még most nézem át még egyszer, hogy minden oké legyen vele..:)))
2012. jan. 11. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:
várom kedves leveled (EGY CSATOLT FÁJLLAL) DE NEM AKAR JÖNNI...:S ...
2012. jan. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
megpróbálom még egyszer akkor.:O
2012. jan. 23. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem is elküldhetnéd!!
2012. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!