Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Normális ez vagy valami baj...

Normális ez vagy valami baj van velem és a képzelőerőmmel?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat olvasok. Mindig hallottam anyukámtól meg így ismerősöktől, hogy ők ha olvasnak azt elképzelik, meg úgy látják mint a filmeket stb... Mikor kisebb voltam velem is így volt, de most ha kezembe veszek egy könyvet és elkezdem olvasni nagyon nehezen tudom elképzelni a szereplőket, helyszíneket. Az emberekkel vannak a legnagyobb problémáim. Ugyanis azokat tényleg nem tudom elképzelni, és sokszor mivel simsezek simeknek képzelem őket akiket már megcsináltam mert az ugrik be vagy esetleg olyan emberek akikkel aznap sokat voltam de egyáltalán nem hasonlít a könyvben leírt szereplőre. És ezek a dolgok idegesítenek, nem lehet normálisan élvezni emiatt az olvasást. Lehet, hogy túlságosan tudatosan akarom megalkotni őket? Ezen már gondolkoztam, de ha meg nem akarom annyira akkor se sikerül. A helyszínekkel is vannak problémáim, sokszor fejezetenként például más éttermet tudok elképzelni és akkor is olyat amit láttam már és teljesen összezavarodok néhány bonyolultabb leírásnál. Tudom, hogy hülyeségnek hangzanak a leírtak, és hogy sokan nem is fogják érteni mi a problémám, de azért kíváncsi lennék hátha valaki tanácsot tudna adni "hogy is kell olvasni" :D
2011. dec. 29. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt mondják hogy a számítógép butít... ez ilyen formában mutatkozik meg, és ha egy könyvet csak az után olvasod, miután láttad a filmet, ott sem a fantáziád fog mûködni. Ez mostanában sokszor megtörténik sok gyerekkel, és a legrosszabb, hogy nem lehet visszaállítani. A másik lehetõség, hogy a könyved unalmas, és akkor nem is fog annyira dolgozni az agyad.
2011. dec. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én soha nem láttam úgy a regényt, mint ahogy azt mások mondják =D A helyszínek mindig előttem vannak ugyan, mert azt furcsa módon mindig el tudom képzelni, illetve nem is próbálkozom vele, csak úgy... látom. Általában a helyszínek mindig ahhoz hasonlítanak, ahol élek. Pl. a legtöbb regényben az iskola olyasmi, mint az enyém.

De a szereplők csak úgy "lógnak". Tudom, hogy néznek ki, mert olvastam a könyvben, de pl. A boszorka fényében hiába fekete-vörös színváltós a főszereplő haja, én simán csak vörösnek látom. Illetve nem is látom, inkább csak úgy ott van. Nem látom a szereplők arcvonásait, különleges ismertetőjegyeit, csak tudom, hogy ott vannak, mert olvastam a könyvben. Én inkább csak a mozgásukat tudom elképzelni, meg úgy összességében az egész cselekményt, apró részleteket nem. Vannak könyvek, ahol oldalakon át az egyik szereplő arcvonásait taglalják. Hát nekem ez totál felesleges elolvasnom, ennek ellenére megteszem, de úgyis csak a szereplő tetteit meg viselkedését fogom magam előtt látni.

Ez engem még soha nem zavart, nem is nagyon gondolkodtam rajta, nem akadályoz az olvasásban.

A legegyszerűbb ha nem próbálod görcsösen elképzelni őket, mert a történet szempontjából legtöbbször mindegy, hogy most egy fekete szempárt látsz a zöld helyett =) Ha ez nem megy, talán segít, ha a leírásuk alapján lerajzolod őket, vagy megcsinálod simsben.

2011. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem is úgy van, mint a második válaszolóval :)
2011. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!