Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok magyar szépirodalmat?

Ajánlanátok magyar szépirodalmat?

Figyelt kérdés
A legismertebbeket már elolvastam és hibáa szeretem, nem vagyok túl jártas a témában. 20/L
2012. jan. 1. 23:10
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:

Téma? Műfaj? Kor? (nem a tiéd, a történeté) Hiába írunk ide bármit, ha éppen az téged nem érdekel.

És melyek a legismertebbek? Mert nem biztos, hogy mindenkinek ugyanaz.

Egy kicsit határold be jobban, légyszíves, hogy mit szeretnél olvasni. Drámát, regényt, novellát, verset...?

2012. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem fogalmaztam elég jól. Legszívesebben regényeket és novellákat olvasok. A kedvenc témám, ha ezt témának lehet nevezni a paraszti világ ábrázolása és imádom a drámát.

Úgy 1850-től 1970-ig gondolom a kort, persze ez képlékeny. Nem is tudom, mit kell még mondanom? :)

2012. jan. 1. 23:27
 3/11 bánomisén ***** válasza:

Csurkát olvastál már? Remek drámái és novellái vannak, nem is értem, miért nem maradt meg ennél a szakmánál, ezt nagyon tudta...


Vámos Miklós szintén az ehető kategória ebben a két műfajban, regényt még nem olvastam tőle, de azokat is írt.


A regényírók közül én Ottlik Gézát szeretem nagyon, őt szívesen olvastatom másokkal is, meg van egy érdekes könyv, ami olvastatja magát, Jókai Anna: Napok c. regénye, ezt is érdemes kézbe venni.


Ők mind XX. századiak, hirtelen ezek jutottak most eszembe. Ha még beugrik valaki/valami, jövök :-)

2012. jan. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bánomisén ***** válasza:
Jaj, a kedvencemet meg majdnem elfelejtettem! Kodolányi János! Kétféle regényt írt, az egyik fajtában bibliai témákat dolgoz fel ragyogóan, a másikban pedig a magyar történelem jellegzetes alakjait örökíti meg, szintén zseniálisan. A nyelvezete egy kicsit nehéz, amikor a szereplőit beszélteti, mert kicsit régiesített magyart ad a szájukba a hangulat kedvéért, de hamar rááll az ember és akkor már falhatóak a történetek. Az összekötő és leíró részek meg normális magyarral vannak írva, az nem gond.
2012. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszett nekem a Két fogoly Zilahy Lajostól. Nem paraszti világról szól, hanem az első világháborúról, de szerintem érdemes elolvasni.
2012. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos választ mindkettőtöknek! Utánanézek ezeknek az olvasmányoknak.
2012. jan. 2. 14:52
 7/11 anonim válasza:
Márai: A gyertyák csonkig égnek
2012. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Azt már olvastam, de köszönöm :)
2012. jan. 2. 22:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked Wass Albert könyveit. :)

Most konkrétan a Tizenhárom almafa jutott eszembe, ahogy elolvastam a kiegészítéseidet...ha szereted a székelyek egyszerű, de furfangos gondolkodását, vagy szereted a történelmet (Trianon), azt, hogy hogyan változott meg a magyarok és románok élete a Trianon alatt, akkor bátran merem ajánlani neked.:)

2012. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szintén Wass Alberttől A funtineli boszorkány I-III.


Móricz Zsigmond: A pillangó

Ez olyan édes!

[link]


Móricz Zsigmond: Árvácska

[link]

2012. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!