Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik próbálkoznak (könyv)...

Akik próbálkoznak (könyv) írással, leírjátok, h miről fog szólni?

Figyelt kérdés
Én is elkezdtem írni és érdekel mások véleménye és kíváncsi vagyok, h mások miről írnak. Akinek van kedve írjon. :)
2012. jan. 9. 17:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Az emberi hülyeségről, jelenleg 93674 oldalnál járok, de valószínű nem fogom tudni befejezni.
2012. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 HZoltn ***** válasza:
Mielőtt neki kezdek írni természetesen, meg van a fejemben körvonalakban, hogy miről fog szólni a könyv. De sokszor nem sorrendben írok, egy jó ötlet egy fejezethez, s már azt írom, s később rakom őket időrendbe...
2012. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem sok minden érdekel, ezért "több lábon" állok írás közben.

Van egy kész könyvem a gyermeknevelésről, ami inkább az édesanyák lélektanáról szól (ennek kiadót keresek).

Aztán pár napon belül befejezem a krimimet, ami mint műfaj, világ életemben szórakoztatott.

Meg van írva kb. 60 oldal egy most divatos műfajból, amolyan fiatalokról szóló, barátsággal, bosszúval, szerelemmel kapcsolatos, tanulsággal a végén. Majd ezt is folytatom, ha végzek a másikkal.

És szintén belekezdtem egy társadalomkritikával foglalkozó könyvbe, de nem kötött le annyira az írása, mondhatni "írói válságba" kerültem már az elején, amikor beugrott a krimi témája, ezért felfüggesztettem az írását, és inkább írtam a krimit.


Jelenleg ennyi. Most kiadókkal levelezgetek, és reménykedek a legjobbakban :)

2012. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha a regényíráshoz egy kis segítség vagy akár bátorítás kell :)

[link]

2012. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jöhet még. :)
2012. jan. 10. 17:16
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék egy könyvet írni. Az lenne a történet , hogy a magyarok menyire átverhetők, mert kiderül,hogy a magyar föld alatt értékes ásványi kincsek lapulnak, de nincs rá pénzük,hogy kibányásszák, mert olyan mélyen van. Az amerikai egyesült állam szemet vetne rá és azt mondják az amerikaiak, hogy segítenek kibányászni, ha részesedést kapnak a bevételből. A magyarok beleegyeznek ám az amerikaiaknak esze ágában sincs segíteni. Egy hidrogénbombát küldenek a nyakunkra és mi semmit sem sejtünk. Az ásványkincs a robbanáskor nem fog megsemmisülni,de Magyarországot eltörölné a föld színéről és évszázadokra lakhatatlanná tenné a gamma sugárzás, akit mégsem a bomba öl meg hosszú szenvedésselteli sugárfertőzés végezne. Hogy megállítsák a robbanást kormány nem tesz semmit inkább elmenekül és csak a polgárok maradnának az egész parlament üresen áll bárki ki és be járkálhat senki sem tud semmit tenni,de a bomba visszaszámol. Végül 18 ember próbálja megállítani aztán végül a szálak összegabajodnak és már az sem biztos, hogy az amerikaiak küldték a bombát. 18 ember akik azt sem tudják mivel állnak szembe,de próbálják helyrehozni azt amit a magyar kormány elszúrt. Vajon sikerül? Eléggé kétséges.
2012. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Bocsi kicsit hosszú lett.
2012. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez érdekesen hangzik. Jó ötletnek tűnik. Leírom az én sztorimat. 4 felnőtt testvérről/2 lány, 2 fiú/ szól, akik a világ különböző pontjain élnek (ahogy vesszük, New York, Los Angeles, Washington, Róma). Nem tartják a kapcsolatot, de minden karácsonykor elmennek az apjukhoz Londonba, akivel rossz a viszonyuk. De idén karácsonykor valami megváltozik. Az apjuk ugyanis idén meghívja a saját testvéreit is, akikkel szintén nincs jó viszonya. A testvérek nem tudják, h ennek mi az oka, de rosszat sejtenek... Röviden ennyi. :) leírhatnátok erről a véleményeteket :)
2012. jan. 11. 20:17
 9/19 anonim ***** válasza:
Jól hangzik
2012. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Húú... ez a "Magyarokat felrobbantják hidrogénbombával" kicsit durván hatott. A kérdezőé is tetszik. Az a "aki utoljára bent marad a kísértetházban, az örökli a vagyonom" hangulatom lett tőle :D Olyan ijesztgetős ház feeling. :)


Az enyém egy lányról, akit származása miatt kinéznek, de azért normális életet él, vannak barátai is. Legjobb barátnőjével szinte mindent együtt csinálnak. A másik személy aki közel áll hozzá egy fiú, akit gyerekkora óta ismer és aki a nagymamájával lakik együtt. De nem tud róla igazán sokat. Aztán egy nap rátalál valamire, ami megváltoztat mindent. Hirtelen furcsa idegenek jelennek meg, és arra kérik hogy menjen velük, amitől barátja mindig visszatartja, míg ki nem derül hogy ő sem az, aki. A furcsa idegenekből támadók lesznek, menekülnie kell. Másvilágon találkozik új személyekkel, és talán ég élvezi is a történteket, amíg meg nem tudja hogy szüleit és testvérét a gonosz idegenek megölik. Ezután már nem megy vissza a földre, a barátjával marad, aki mintha már nem is a régi lenne.

Innentől az események csak bonyolódnak, elég sok szereplős a dolog, sok szállal meg nézőpontváltásokkal, árulásokkal de így előre kb ennyi :)

2012. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!