Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Te miért ajánlanád a twilight...

Te miért ajánlanád a twilight sorozatot, vámpíros könyveket egy 17/f-nek?

Figyelt kérdés
Megvettem 1-2 vámpíros könyvet és lassan neki akarok kezdeni. Szerintetek milyen pozitív változások lehetnek tőle? Remélem az identitásomat megszilárdítja és nem lesznek ekkora önértékelési problémáim. Sajnos elég zűrös az életem és nem tudom h. mivel tölthetném az időt.. Szinte minden egyes nap unatkozok már jópár éve és egyszerűen nincs semmi ami biztos pont lenne az életemben. Ezért is gondoltam hogy belefogok valamilyen vámpíros könyvbe ami megfelel a kroosztályomnak is. Nah szóval jöhetnek az ajánlások, kritikák meg mindenegyéb :D
2012. jan. 31. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

én lányként mondom, hogy akkor sem ajánlanám neked, ha egy orbitális kannibálf_sszal akarnád széthasítani a hátam.

ha tényleg ennyire unatkozol és mindenképpen olvasni szeretnél, akkor olvashatnál színvonalasabb sztorikat is.

a könyveken kívül am. más nem pálya?

2012. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Éppen vámpíros könyvekkel akarod rendbe rakni az önértékelésedet? :O Hát nem tudom, mennyiben segítenek, igaz, én soha nem olvastam egyet se, mert nem érdekelnek. De inkább szerezz egy jó barátot magadnak, akivel jól érzed magad, szórakozol, beszélgetsz. Többet ér, mint az ilyen sz*rok.
2012. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ajánlanám semmiképpen a Twilight sorozatot.

Ha már mindenképp vámpírosat akarsz olvasni, akkor inkább Anne Rice könyveit ajánlanám.

2012. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó! Kifejtenéd a véleményedet? Mert ez így egy k*rva nagy közhely
2012. febr. 3. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok!

Nem érzem közhelynek, mindkét sorozatot olvastam (a Vámpírkrónikákból csak az első 6 részt, az Új vámpírkrónikákat és a Myfair boszorkányok életét), egyszerűen Anne Rice könyveit összehasonlíthatatlanul jobbnak tartom, mint a Twilight sorozatot (azt is olvastam).

A két sorozatot nehezen lehet összehasonlítani, mert a vámpírokon kívül sok közös nincs bennük, maguk a vámpírok is rendkívül eltérőek.

Abból indultam ki, hogy olyan 16-17 lehettem, mikor a Dáin kiadó elkezdte újra kiadni a Vámpírkrónikákat, akkor kezdtem én is olvasni őket, és velem együtt a környezetemből többen is (vegyesen mindkét nemből). Akkor az volt a tapasztalat, hogy nagyon kedveltük a világot és a történetet, bár mi, lányok azért némi érzelmet még vittünk volna bele. Én azóta is lelkes rajongója vagyok a sorozatnak, ha tehetem, megveszem magamnak az újabb köteteket, amik megjelennek.

Az Alkonyatot először akkor olvastam, mikor még nem volt körülötte ez a médiacirkusz. Az első kötet annyira tetszett, hogy azt azóta is többször olvastam. A többi azonban nem olyan, amilyet vártam volna egy ennyire jól sikerült első rész után.

Nekem összességében Rice világa, karakterei és története jobban tetszett, mint Meyeré. Szubjektív vélemény, nem akarok vele senkit megbántani. Mindenesetre fiúnak biztosan nem ajánlanám a Twilight sorozatot.


28/n

2012. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!