Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni, de...

Lulu15 kérdése:

Könyvet szeretnék írni, de nem tudom, hogy miről szóljon. Tudnátok benne segíteni? Számotokra mi lenne az amit szívesen olvasnátok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 12:52
 1/7 anonim válasza:
91%
akkor biztos jó könyv lesz
2012. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Könyvet szeretnék írni, de nem tudom, hogy miről szóljon. -> akkor már cseszheted... a könyv íráshoz is az kell mint mindenhez a művészetben: fantázia.
2012. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már így kezded, hogy miről szóljon, nem lesz belőle semmi.
2012. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Könyvet csak akkor érdemes ínri, hogyha a saját érzésid/tapasztalataid/valós vagy kitalált történeteid írod le. Azt is csinálhatod, hogy amik veled megtörténtek, kissé átalakitod/felturbózod. Az a lényeg, hogy tényleg TE írd, mert attól lesz egyedi. Stílusban vagy egyes apró dolgokban hasonlíthat más könyvekhez, de le legyen átlátszó, hogy ez és ez épp melyik könyvből van.

Nekifogni nehéz, kezdhetnéd mondjuk egy egszerű leírással, vagy ilyen titokzatos félmondatokkal, ami majd az esetleges olvasó vagy a saját fantáziádat is beindítja, innen már könnyebb lesz. Ha látsz vagy hallasz valami érdekeset, egy különleges/sejtelmes tájat, esetleg egy amolyan ,,gyanús alakot'' az alapján máris elkezdesz gondolkodni: miért ilyen különeges vörös az ég alja, ez nem normális-jön a világvége/egy ufótámadás....vagy: miért van talpig feketében ez a férfi? olyan az arca mintha napok óta le sem húnyta volna a szemét- mintha menekülne, meghalt a felesége-de őt gyanusítják a gyilkossággal.....

látod az ilyen hétköznapi dolgokat átdolgozva ki lehet hozni valamit;)

Remélem segítettem:)

Sok sikert!

2012. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem lévő válaszadónak. Én még annyit fűznék hozzá, hogy ha nem tudod kitalálni a saját történeted, akkor nem is kell hozzáfogni. Ez olyan, mint a...a doga mondjuk. Ha nem tudod, hogy mi a lecke, akkor írsz egy nagy 1-est. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az írás két létfontosságú eleme a fantázia és a fogalmazás. Ha nincs fantáziád, nincs könyv.


Egyébként engem, személy szerint a kaland-fantasy érdekel.

Ha úgy döntesz mégis, hogy könyvet írsz sok sikert!

2012. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Így magamban már félig-meddig eldontottem hogy mirol szoljon. Koszonom szépen a kommenteket amugy énis ilyen kaland-fantasy regényen gondolkodtam.
2012. febr. 9. 18:54
 7/7 anonim válasza:
Szerintem is az a jó, ha saját magadban szülöd meg a ötleteket. Én is írok könyvet és nekem is csak beugrott az ötlet, amit gyorsan leírtam. Utána már nem is gondolkoztam csak úgy jött minden. Ne aggódj szerintem nem gáz ha segítséget kérsz, nagyon sok ember kérdez ötleteket egy könyvhöz. Szerintem olyan legyen amiben minden van. Fantasy, romantika, fordulatok, élet-halál. Így ha minden benne van(kb.) akkor tuti izgi lesz. :)
2012. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!