Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Agatha Christie könyvve...

Melyik Agatha Christie könyvvel kezdjem az olvasást?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni A.C. könyveket olvasni, csak nem tudom melyikkel kezdjem.

És még egy kérdés: melyik a legjobb könyve?


2012. febr. 16. 15:29
 1/9 anonim válasza:
Juúj,de örülök ennek a kérdésnek! :) Én Agatha C. rajongó vagyok 12 éves korom óta.Azóta már majdnem minden könyvet kiolvastam.Én a Tíz kicsi négerrel kezdtem,nagyon megfogott.Gondold el,milyen mű,ha egy 12 éves gyerek kedvenc könyve lett :D Imádom,és a barátom szerint is ez a legjobb műve.Akkor megkérdeztem anyukámat,hogy a többi könyve is ilyen-e.Azt mondta,igen,jó krimik,persze van kb. 4-5 drámai műve is.Azokat nem olvastam.Szóval szerintem így haladj: 1. Tíz kicsi néger 2. Abc gyilkosságok 3.Halál a níluson 4.Az Ackroyd-gyilkosság 5.A titkos ellenfél Ezek eszméletlen jók,a kedvenceim,és fórumoldalakon is ezeket dicsérik.Eddig csak a Parker Pyne nyomozásaiban és Az álmok háza című műveiben csalódtam.El lehetett olvasni egyszer,de nem fogott meg.ja,és az Abc gyilkosságok csalóka,sokan leteszik,mert unalmasnak tartják,pedig a végén nagy a koppanás! Érdemes végigolvasni!
2012. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tíz kicsi néger, Három vak egér(Egérfogó) ... kedvencek! :)
2012. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 slora ***** válasza:

Én személy szerint a Mrs.McGinty meghalt-tal kezdtem,bár most inkább a Tíz kicsi négert ajánlanám :)

13/L

2012. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kedvenceim: Halál a Níluson, Holttest a könyvtárszobában, Harmadik lány, Temetni veszélyes, Három kismalac. Nagyon sokat olvastam tőle, jó könyvei vannak. :)
2012. febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amiket kihagytatok, ezek is a legjobbak:


Poirot karácsonya (na a módszerre nem jön rá senki hogy sikerült a gyilkosság...zseniális!)

És eljő a halál..(ez nagyon eredeti, 4000 ezer évvel ezelőtt játszódik az ókori Egyiptomban)

2012. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Tíz kicsi néger mindenképp, Halloween és halál, Gyilkosság az Orient expresszen, Macska a galambok között, Nyaraló gyilkosok, Nem zörög a haraszt, Rejtély az Antillákon.
2012. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mogyoroscsokiii válasza:
Én a Gyilkosság a golfpályán című művével kezdtem és azóta szinte végigzongoráztam az összes művét. Nekem személy szerint a Poirot-os könyvek a kedvenceim (pl: Macska a galambok között, Öt kismalac és a Poirot első esetei kihagyhatatlan), de az örök kedvencet, Agatha Christie leghíresebb művét, a Tí kicsi négert sem szabad kihagyni.
2012. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utánanéztem a Gyilkosság a golfpályán c. könyvnek.

Nem volt ismerős a cím. Aztán kiderült hogy nekem ez megvan az Ijedt szemű lány c. könyvvel azonos.

Felháborítónak tartom hogy mivel már nem nagyon tudnak AC könyveket eladni (mert sokunknak akik rajonganak érte szinte már mind megvan), az olvasók megtévesztése céljából átírják a címeket. na de a vérbeli AC rajongók résen lesznek.

2012. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
El kell olvasni a hátulját,ott leírják,hogy mi az eredeti címe,hogy más kiadónál más címen jelent meg.Én is láttam,hogy van egy új könyv,a "Gyilkosvadászat"ami eredetileg a "Gloriett a hullának"ami nekem már megvan..
2012. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!