Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szóltok egy ilyen Twilight...

Christi kérdése:

Mit szóltok egy ilyen Twilight fanfiction-nak?

Figyelt kérdés

Itt a bevezető és az 1.fejezet


twilight

A SÖTÉTSÉG KEZDETE

Bevezető



Isabella Swan vagyok, de a barátaimnak csak Bella, vagyis azoknak a barátaimnak akik még élnek. Van egy titkom. Még az 1980-as években történt. Mikor megszülettem az anyám meghalt, apám pedig elvitt egy árvaházba. Ekkor azonban egy házaspár örökbe fogadott. Tíz éves koromig jó kislány voltam, de utána... állatokat kínoztam, utáltam az életem. A mostoha anyámat teljesen kikészítettem. Utáltam őt, és ő is engem. Az "apám" is próbált lenyugtatni, de nem sikerült neki. Tizenhét éves koromban az "anyám" megfojtott, és a kerti kútba dobott. Még éltem amikor bedobott. Ekkor elátkoztam az egész világot, hogy aki megnéz egy kazettát az életemről az egy hét múlva meghal. A kazetta csupán egy perces, de ennyi idő alatt megtudom a telefon számát. Miután megnézte az én kis videómat felhívom és közlöm vele hogy már csak egy hete van az életéből. Mikor letelik az egy hét egy közepes méretű egész arcomat eltakaró derékig érő fekete hajú lány leszek. Mikor a tükörbe nézek pont ugyanezt látom, de csak én látom ezt. Általában kiszoktam röhögni magam, mert úgy nézek ki mint egy romlott ember, aki mindenhol penészedik. De ilyenkor rájövök, hogy én, egy gyilkos vagyok.

Seattle-ben élek, éltem, mert ma új életet kezdek egy kisvárosban. Ezt a helyet Forks-nak hívják. Ebbe az örökösen esős kisvárosba, ahol évente több mint 325 napon át esik valamilyen csapadék. Nem ideakartam jönni, de nem akartam egy nagyobb városba költözni. A titkomnak nem szabad kitudódnia, ezért költöztem ide. Ha viszont valaki itt fogja látni a kazettát, annak pechje van, mert én vagy TV-n keresztül vagy a vízből jövök elő.

Utoljára két hete öltem, az is szörnyű volt. Két okból is. Első ok: Mert utálok ölni, de muszáj. Második ok: Az utolsó áldozatom a legjobb barátnőm volt. Én mondtam neki hogy ne nézze meg, de nem is akarta, csak öntudatlan állapotban volt, és a haverjaival megnézte. Mindannyian meghaltak, és mind az én hibám volt. De most új életet kezdek.


1. fejezet



Mikor megérkeztem Forks-ba elöntött az izgalom. Új életet kezdek és kitudja lehet, hogy egy ilyen vérengző szörnyetegre, mint én rátalál a szerelem. De ez is egy a milliárdhoz ,hogy megtörténne. A ház előtt parkoltam és bevittem azt a kevés cuccot is, amit még Seattle-ből hoztam. Mivel ez egy bútorral teli ház volt, nem kellett a bútorokkal foglalkoznom. A ház belseje kicsi, de lakályos, ami nekem megfelel. Ekkor azonban elhomályosult a kép és egy lányt láttam. Megnézte a filmemet. A szemem előtt láttam már a telefon számát. Majd visszatértem a jelenbe, a telefon már a kezemben volt. Automatikusan bepötyögtem a számot és vártam. Kicsöngött. Nem kellett sokat várnom.

- Halo?- szólt bele egy megrémült hang.

- Hét nap!- mondtam, majd letettem.

Szóval a jövőhetemet megint elcseszték. Király. Miután kitomboltam magamat, fogtam a dobozokat és a bőröndöket és kipakoltam. Ez eltartott egy ideig. Mire végeztem már teljesen hulla voltam. Holnap megint elkezdem a sulit. Mivel én egyáltalán nem öregszem és, hogy a látszatot fent tartsam ezért kijárom a gimit. Mindig unalmas és egyben izgalmas. Ezért imádok odajárni. Barátokat nem szoktam keresni. Nem azért mert nem akarom, csak egyszerűen nem lehet. Sokszor vagyok magányos. Ha ilyenkor van áldozatom, akkor őt szoktam szívatni. De ez már nem is olyan jó. Akik tíz évvel ezelőtt öltem meg, annak fájdalmasabb volt a halála, mivel akkoriban még élveztem, de most már nem. És a szerencsétlenek hiába lettek öngyilkosok, nem tudtak meghalni, mert vártam rájuk . Féltek, mint a mostani csaj, akit még életemben nem láttam, és remélem nem is fogom, amíg meg nem ölöm. Ha erre gondolok kiráz a hideg. Utálom magamat, egy utolsó önző senkiházi szörnyeteg vagyok. De ez ellen nem tehetek semmit. Ránéztem az órára, már fél nyolc, és én már majd megdöglök! Gyorsan letüsoltam, és bebújtam az ágyamban.


Reggel, mikor felébredtem még sötét volt. Ránéztem az órára, ami 5:45-öt mutatott. Akartam még aludni egy jót, de már nem tudnék visszaaludni, ezért föl keltem. Lezuhanyoztam majd felöltöztem. Nem voltam annyira éhes, de ettől függetlenül megettem egy szelet müzlit. Mivel még volt fél órám, ezért leültem és bekapcsoltam a tv-t, de ki is kapcsoltam, mert majdnem az összes csatornán TeleShop volt, amit utálok. Felmentem a szobámba, bepakoltam a táskába. Egyszer laktam már itt, de az nem tartott olyan sokáig. Maximum két hónapig. Mikor rápillantottam az órámra, akkor vettem észre, hogy jó lenne már elindulni. Mivel az iskola itt volt egy köpésre, ezért gyalog mentem. Gyorsabban is odaérhetnék, de akkor kicsit megrémülnének az emberek. Kicsit? Seattle városa, már nem is néz kazettát miattam. Lehet hogy át kéne térni a DVD-re? Vagy mondjuk a moziban leadni az én kis filmemet. Elég sok lenne a telefon számlám... De én nem is akarok gyilkolni. De azért muris lenne, ha a moziban leadnák mondjuk egy előzetesként. Ha- Ha. Mikor megláttam az iskolát, rögtön észrevettem, hogy semmit sem változott. Így hát bementem a kapun, a tanulmányi iroda felé vettem az utat. Még nem voltak sokan, de azért rögtön kiszúrtak. Vannak olyan emberek, akik rögtön mikor meglátnak, elkezdenek félni tőlem és nem alaptalanul. Amikor beértem az irodába, egy fekete hajú, harmincas éveiben járó nőt láttam meg.

- Szia! Miben segíthetek? - kérdezte kedvesen.

- Szia! Én lennék Isabella Swan - mondtam neki zavartan. Nem szoktam hozzá hogy az emberek kedvesek velem.

- Igen, már vártalak. - mosolygott melegen. Majd egy nagy papír kupacból kivett egy fekete dossziét és odaadta nekem.

- Ebben minden benne van. Az órarended, az iskola térkép meg a többi. És ezt a papírt pedig írasd alá a tanárokkal. - nyújtott nekem egy papírt.

- Rendben van. Köszönöm, viszlát!- köszöntem el.

- Szia és sok szerencsét!- kiáltott vissza.

Mikor kijöttem az épületből, megpillantottam egy lányt. Lány is engem nézett. Igazából ha nem nézett volna felém, akkor nem érdekelne, de őt már láttam, méghozzá tegnap. Ő nézte meg a filmemet és őt fogom egy hét múlva megölni! Elfordítottam róla a tekintetemet és indultam az első órámra. Miért pont Forks-ba kellett eljutnia a kazettámnak. Miért? Mikor beértem az osztály terembe, minden tekintett rám szegeződött. A tanár már bent volt, ezért odamentem. Aláírta a papírt és elküldött az egyetlen üres helyre, ami az ablak felől volt az utolsó padba. A pad társam furán méregetett. Valószínűleg félelem érzete támadt miattam. Mikor leültem, jobban szemügyre vettem. Hófehér bőr, telt piros ajak, bronzvörös haj és a legfontosabb amit eddig megfigyeltem, hogy eszméletlenül gyönyörű.

- Hello! A nevem Edward Cullen, és gondolom te vagy Isabella- mondta. Tehát mindenki tudja hogy jövök.

- Bella- mondtam neki, mire elmosolyodott. Az óra elkezdődött, és mi nem is szólaltunk egymáshoz.


2012. febr. 17. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasnám el mivel már az alap ötlet lopott (szerintem elég egyértelmű a dolog). Gondolom ezt nem komolyan gondoltad, de sajnos poénnak is elég gyenge... bocs.
2012. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ja.elfelejtettem leírni,hogy ez a fanfiction a Kör és a Twilihgt keresztezéséből jött létre! Aki elszeretné olvasni annak elküldhetem emailben. még nincs teljesen kész!
2012. febr. 17. 11:39
 3/9 A kérdező kommentje:
szerinted mi történik benne? 1.válaszoló
2012. febr. 17. 11:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de van még mit alakitani rajta.
2012. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 étoile et lune ***** válasza:

Néha olyan érzésem támadt olvasás közben, hogy ez egy paródia. Nem szívesen olvasnám el, ha egy egész könyvnyi szöveg lenne, mert nincs stílusa a csajnak (bár Bellának sincs, még ha ezért meg is köveztek). Sok a helyesírási hibád, például nem mindegy, hogy padba van még hely vagy padban van (utóbbi a helyes, az előbbi hibás, mindig megüti a fülem). Ne vedd olyan komolyan a köszöngetéseket se, és nem kell minden egyes megszólás után odaírnod, hogy ,,mondta", ,,mutatta, és..", ,,köszönt el" << főleg köszönés után nincs értelme. A megszólalások utáni kiegészítések arra jók, hogy a szereplőről adjanak infót, a szokásairól, vagy arról, ha épp csinál valami lényegesebbet, ami előretekeri a sztorit.

Egyébként én csak az Alkonyatot (tehát 1. részt) olvastam, de csak azért, hogy tudjam, tényleg nem nekem szánták, a Körről meg csak hallottam. Jobban dolgozd ki a csajt, mint amilyen az eredeti, aztán máris jobb lesz, mint amit Meyer írt...

2012. febr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy ezt mondom de ez egyszerűen szörnyű! Értelmetlen szöveg,rosszul kidolgozott karakter és történet. Mi az ,hogy muszáj ölnie? Ezt a kérdést tettem fel amikor elolvastam , és miért? , mert nem adtál választ rá a bevezetőben.
2012. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azért "muszáj ölnie",mert aki megnézi a kazettáját azt kinyírja 7 nap múlva.(ezt a szörny akarja)
2012. febr. 19. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez szar. Bocs.
2012. márc. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"A csendet csak a madarak csiripelése és feszült lélegzetünk bontotta meg.

Vártunk.

A nap szégyenlősen még egy felhőfoszlányt húzott maga elé, de a tavaszi szellő lassan azt is továbblebbentette. A fény hirtelen beözönlött a levelek között és ez volt a jel:" IrinaKri Reneesme élete


[link]

2013. márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!