Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry potterrel kapcsolatban...

Harry potterrel kapcsolatban ki dermesztett meg sok embert a roxfortban és hogyan? A második részben.

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

SPOILER!

Baziliszkusz dermeszti meg az embereket a puszta nézésével.

2012. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban annak csak a tükörképét.Ha a szemébe néztek volna,meghalnak.
2012. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! :)
2012. febr. 21. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha feltetted ezt a kérdést, akkor inkább olvasd el még egyszer! :)
2012. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mér kéne mégegyszer elolvasnom legalábbis nem tudom hogy vmit elcsesztem volna vagy nem XD XD :)
2012. febr. 21. 20:44
 6/10 A kérdező kommentje:

légyszíves ha valakinek van egy kis ideje akkor a kérdésemre személy szerint fel tudja valaki sorolni nekem (kiket és hogyan)dermesztette meg.

előre is köszönöm

2012. febr. 21. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy gondoltam, hogy a könyvet olvasd el még egyszer, ha nem tudod a kérdésedre a választ.
2012. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Mrs Norris (Argus Frics macskája) - a folyosón lévő víztócsában látta meg a baziliszkuszt

2. Colin Creevey (egy évfolyammal Harry alatt járt a griffendélbe, folyton fényképezett) - a fényképezőgép lencséjén keresztül látta meg

3. Justin Finch-Fletchley (Harryvel egy évfolyamba jár, hugrabugos) - Félig Fej Nélküli Nicken (a griffendél szelleme) keresztül látta meg (mivel Félig Fej Nélküli Nick és a baziliszkusz közt semmi nem volt F.F.N.N. meghalt (újból)

4. Penelope Clearwater (valószínűleg Percyvel egyidős, tehát hatodikos(?)) és Hermione Granger(Harry egyik legjobb barátja, de remélem ezt azért tudtad) - Hermione rájön, hogy ez egy Baziliszkus, a könyvtárból jön ki, találkozik Penelopeval, elmondja ezt neki, mert tudta, hogy ő is "sárvérű", mondta neki, hogy vegye elő a tükrét, mert ha direktbe néznek a szemébe akkor meghalnak. Ekkor látják meg a tükrökben a baziliszkuszt. Megtalálják a kezükben a tükröt, de nem tudják mire vélni. Aztán néhány nap múlva Harry és Ron észreveszik, hogy a másik keze ökölbe van szorítva, kiügyestedik a beleszorított összegyűrt lapot, amin a baziliszkus meghatározása van leírva. Alá Hermione odaírta, hogy Csövek. A fiúk rájönnek, hogy ez mire utal és ....stb.stb.


Amúgy csak kíváncsiságból: Miért tetted fel a kérdést?

2012. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én válaszolok a kérdező helyett, mert lehet, hogy iskolai feladat ez neki.

Pedig a HP olyan könyv, amit akkor is érdemes elolvasni, ha kötelezően kell.


Nekem is van egy kérdésem. Hogy adták be Nicknek az ellenmérget?

2012. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. És ha már itt tartunk, hogy adták be a többi kővé dermesztettnek. Még ha azonnal ki is fejti a hatását, ha a szájba kerül, nem hiszem, hogy mindenki nyitott szájjal dermedt kővé.
2012. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!