Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol kell kopogtatni hogy...

Hol kell kopogtatni hogy kiadjáák valakinek a könyvét?

Figyelt kérdés
Készülőben van az első könyvem,és minden álmom h kiadják?Ha elkészült mit kell tennem?Kinek kell megmutatnom ?
2012. febr. 22. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Először igényt kell teremteni a munkád megjelentése iránt. Magyarul, tök ismeretlen emberre ki kíváncsi? Meg kell magad ismertetned a potenciális olvasókkal. Erre az internet a lehető legjobb módszer. Publikáld az írásaidat online, az erre kitalált oldalakon, vagy indíts saját blogot. Ahogy a zenénél és egyéb művészeti ágaknál is, itt is a promóció az első lépés. Ha senki se ismer téged, nincs semmi referenciád, akkor a kutya se veszi meg a könyvedet. De a kiadásig el se jut a dolog, mert már első körben kirostálják az önjelölt zseniket.

Amint már mondtam, tedd magad ismertté online, és akkor eldől. hogy mennyire piacképes, amit csinálsz. Talán még meg is fognak téged keresni egy ajánlattal. De ahhoz nagyon jónak kell lenned.

De ha mégis rögtön akarsz mindent, akkor küldd el a kéziratodat néhány kiadónak. Értelemszerűen olyannak, aminek beleillesz a profiljába. Remélem, azért van a fejedben néhány név, mert ha fingod sincs a lehetséges kiadókról, akkor nem lesz könnyű.

2012. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy az első válaszolót idézzem: "Meg kell magad ismertetned a potenciális olvasókkal. Erre az internet a lehető legjobb módszer. Publikáld az írásaidat online, az erre kitalált oldalakon, vagy indíts saját blogot. "

Csak ezt a maszlagot be ne vedd! Ha mégis kirakod az írásaid a netre, tégy róla, hogy biztosítva legyenek és senki se tudja lemásolni őket. Volt már olyan eset és nem is kevés, hogy szó szerint ellopták valaki művét és saját néven adták ki. Ezt biztos nem szeretnéd.

A publikáláshoz egyetlen biztos út vezet, mégpedig kiadón keresztül. Saját költségen vagy honoráriumért. Ami nem olyan elérhetetlen, mint ahogy első hallásra tűnik. A kiadók igenis várják a friss kéziratot, kezdő, „névtelen” íróktól is. Az olvasók pedig legtöbbször nem az írók szerint válogatják a könyveket, hanem tartalom szerint. Én olvastam el úgy könyvet, hogy soha nem hallottam még a szerző nevét és nem bántam meg.

Szóval ne add fel és dolgozz a könyvön, írj sokat és olvass sokat. Ha pedig úgy gondolod, hogy a sztori kész, küld el a kiadónak. Mi vesztenivalód van? Elolvassák és vagy elfogadják, vagy nem. Visszaírnak, vagy nem. Ennyi. Elsőre aligha sikerül, talán másodikra sem, ezen nem kell keseregni, fogod és írsz egy másikat, elküldöd ezt is. Ha jó az írás, előbb-utóbb elfogadják. És el is olvassák majd az emberek.

2012. ápr. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2012. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!