Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Durva ha a szívásról és...

Durva ha a szívásról és piálásról írok egy novellában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! azért kérdezem ezt mert egy novellaíró pályázatra írok melynek kikötése csak egy név. én címnek azt adtam h Szedifi egy elzüllött lány története. ezért gondoltam hogy bele lehet írni a szívást is és az ivást is de barátnőm szerint ezért elítélhetnek. Nem tudom mit csináljak Kérlek segítsetek Köszönöm.
2012. febr. 23. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogyan fogalmazod meg, meg hogy egyáltalán illik-e a történetbe. De szerintem ennek adnia kéne magát, hogy kell-e bele vagy sem.

A cím alapján a novellád vagy nagyon jó és felkavaró lesz, vagy egy átlagos, sablonos szösszenet, amire kár papírt pazarolni (mondjuk az elektronika világában inkább az áramot). Ha az előbbi, akkor az előnyére válhat.

Feltételezem, hogy az első kategóriába fog tartozni, mert ilyen téren reménytelenül naiv és optimista vagyok!

Sok sikert!

2012. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne butáskodj, miért ítélnének el? Ha megadod egy valós díler nevt-címét, és egy olvasó később igazolja, hogy tőle vett öt gramm heroint, majd kimegy a rendőrség házkutatni, akkor sem vesznek elő, mert a jelenleg hatályos magyar jogszabályok a terjesztést büntetik, a használatot nem. Ha kiskorú vagy, más a leányzó fekvése, de még akkor is legfeljebb kényszer-gyógykezelés.

Azonban ez egy irodalmi mű. Nap mint nap írnak horrort 13 éves gyerekek is, amiben folyik a vér, ömlenek a belek: szerinted ők mind megjárták az előzetest gyilkosság vádjával? Ugyan. Ez csak a féktelen fantázia csapongása. Semmiféle büntetőjogi felelősséged nincs.

Az más téma, hogy a pályázaton "elkasználhatnak". Nem mindegy, ki a kiíró, ez legalább olyan súllyal esik latba egy sikeres pályamű esetén, mint a pályázat tartama. Ha a Széplelkű Kékharisnyák Íróköre írta ki, sanszos, hogy első körben kivágnak, mert ők nem ilyen művekre kíváncsiak. Ez persze nem fog rontani sem a műveden, sem a te megítéléseden, bár lehet, hogy később majd felismernek, hogy "á, te voltál a piálós történet szerzője, nem?", ami kellemetlen lehet. Illetve a szüleid sem biztos, hogy örülnek majd annak, hogy ilyenekről írsz.

Azonban ha a mű elidegeníthetetlen része ez (elvégre elzüllésről van szó), és mindenképpen ebben a formában akarod átadni (vagyis nem rendezed le egy "de erről nem kívánok beszélni"-vel), akkor ezért senki sem szólhat meg. De mondom, ha a pályázat kiírói nem szívesen látnak ilyesmit, akkor szerintem inkább próbálj mást, elégre borítékolható az elutasítás az "oldal jelenlegi szabályaira" hivatkozva.

Ha ilyen nincs, akkor az egyetlen buktató a nem megfelelő leírásból fakadhat, ti. nem tudod átadni az érzést, ha nem próbáltad, vagy nem olvastál kellően utána a témának. (Pl. az "annyi whiskey-t ittunk, hogy már nem fért belénk több, és nekivágtunk az éjszakának" elég hülyén veszi ki magát realista környeztben.)

2012. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bele illik,csak nem tudom,hogy ha ezt beadom akkor elítélnek-e miatta,hisz a drog mégis csak illegális. És azt sem tudom,hogy a novellába lehet-e párbeszéd..tudnál nekem segíteni? köszönöm:)
2012. febr. 23. 15:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Írtam az üzenetedre. A novellában persze, hogy lehet párbeszéd, de filmnovellában ritka (itt viszont nem filmnovellát kérnek, csak sima novellát, később filmesítik). De ne csak abból álljon, az már forgatókönvy.
2012. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Persze, lehet benne párbeszéd :) A novella így, önmagában elég kötetlen műfaj.

Nem tudom hány éves vagy, hallottál-e róla, de pl. Sofi Oksanen Sztálin tehenei eléggé durva könyv ilyen szempontból - tabukat döntöget -, nagy sikere lett. Mondjuk a megértéshez kell egy kis jártasság a történelemben (azért nem vészesen sok), na meg nem tiniknek íródott (persze vannak kivételek). Ezt egy novellában is meg lehet tenni.

2012. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel egy novella fikció (a legtöbb esetben), így maga az ivás és a szívás is kitaláció, szóval nyugodtan írd bele. Ettől még talán érdekesebb is, nem a hétköznapi sablon.
2012. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem rendőrégen ítélnek el,hanem az emberek,hogy a szívásról írok...
2012. febr. 23. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor is nyugodtan írd bele, hiszen ha mindezt annyira elítélnék, akkor egy filmben meg regényben sem lenne semmi ilyesmi, mindenki józan meg jóéletű lenne.
2012. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csáth Géza novellái miről szólnak??

A függőség,drog,kábulás és az ehhez hasonló dolgokról.

Elítélték érte??Nem.

Ismertek a novellái,olvassák őket,pedig nem egy kellemes élményvilágot tár az olvasó elé.

2012. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!