Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a prológus...

Mit gondoltok erről a prológusról?

Figyelt kérdés

PROLÓGUS


Szédületes tempóban viharzott át az utcán. Zihált és egyre nehezebben tudott lélegezni. Beszorult a levegő a rekeszizmába és úgy érezte, menten megfullad. Hiába, a futás nem az én műfajom – gondolta a lány. De nem álhatott meg. Tisztában volt vele, hogy nem olyan gyors, de önmagához képest egész jó volt. Nem mert hátrafordulni, nem akarta látni üldözőjét, de tudni akarta, hogy mekkora távolság van közöttük. Egy kicsit lassított és visszanézett. A férfi alig lehetett 10 méternyire tőle és szemmel láthatóan gyorsan futott. De a lány nem adta fel, megpróbálta felgyorsítani a tempót. Azonban így is, mintha egyre közelebbről hallotta volna, ahogy a pasas liheg a nyomában. A francba, utol fog érni. – gondolta kétségbeesetten. Egyre esélytelenebbnek tűnt, hogy le tudja hagyni. És mit csinál, ha a férfi utol fogja? Ebbe nem akart belegondolni. Mint mindig, most is ugyanaz történt: elbotlott valami ostoba kőben. A földre zuhant, tenyerével próbálta tompítani az esést. Éles fájdalom nyilallt a jobb bokájába. Felszisszent és megpróbált felállni, eredménytelenül. A férfi már oda is ért hozzá. Lehajolt és felemelte a lányt a karjainál fogva. Az, utolsó kétségbeesésében kapálózni kezdett, rúgott, harapott, rángatta a két karját. Sikerült kiszabadulnia az erős szorításból, miután egy jól irányzott rúgással ágyékon találta az embert. A férfi fájdalmas arckifejezéssel a kritikus ponthoz kapott és térdre rogyott. A lány most nem tudta mit tegyen. Eddig sosem jutott el idáig. Általában ott ért véget, hogy a férfi elkapta és ő próbált kiszabadulni. Azonban most, hogy ez sikerült, nem tudta mit kéne csinálnia. De nem volt ideje gondolkozni. Mielőtt az ipse felállhatott volna, orrba vágta az öklével és az állkapcsát is eltalálta. A férfi a járdára dőlt, arccal lefelé. A lány el sem tudta hinni. Nyertem. Lassan, de biztosan elindult. Úgy saccolta, hogy sikerült eltörnie a férfi állkapcsát, mert az hatalmasat reccsent, mikor odavágott. Továbbra sem értette, hogyan jutott el idáig. Mindenesetre ezt az áttörést értékelnie kell. Ettől egészen jó kedve lett. Ekkor azonban meglátott egy macskát a járda fölött repülni. Bosszankodva elhessegette az állatot. Nem szabad megfeledkeznie az irracionalitásról. Kiábrándultan ötlött az eszébe: nem tudhatja, hogy mi az, ami emlék és mi az, ami csak álom.


Lehet, hogy nem olyan nagy szám, de kíváncsi vagyok mások véleményére. Bocsi, ha hosszú lett...



2012. febr. 23. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik :) Jól fogalmazol.
2012. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik, tényleg jól fogalmazol, bár szerintem egy kicsit sok volt a rövid mondat benne, ami az elején még jól is jött ki (fokozta a feszültséget), a végén viszont már nem feltétlenül éreztem szükségét.


Egy két helyen vannak vesszőhasználati hibáid, majd azokat javíts, ezen kívül volt pár szó, ami nekem szemet szúrt, és talán nem feltétlenül illik a jelenethez. Pl. a "kéne" helyett (ami nagyon szlenges, és párbeszédben elsüthető, de leírásban inkább bántó), írj "kellené"-t, és az ipse helyett is választhatnál valami más szót.


Összességében tényleg tetszett, csak figyelj oda erre a néhány apróságra. :)

2012. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A nyelvhelyességi hibákat illetően: köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem, de ez nem egy hivatalos szöveg és, például az ipsét azért írtam, mert nem akartam 100-szor leírni a 'férfi' szót. A rövid mondatosat köszi, totál nem vettem észre. :) Az a baj, hogy máskor épp hogy túl hosszúak a mondataim, nehezen találom meg az arany középutat. :)
2012. febr. 24. 16:55
 4/8 k.lau13 ***** válasza:
hát, szerintem teljesen jó. Olyan, mint amilyennek egy bevezetésnek lennie kell - nagyon jól van megfogalmazva, és érdekes is, hogy őszinte legyek, itt most olvastam volna tovább. :) Nem tudom, nekem nem tűntek rövidnek a mondataid, de talán csak azért, mert én is néha elég rövideket írok, amikor írok. Mondjuk annyira nem értek hozzá, de azért nehéz "megtalálni az aranyközéputat". Sokszor még a legjobb íróknak sem sikerül, szóval remélem ez nem nagy hiba. Hát, mindezek alapján a történet is érdekesnek tűnik, és nem is untattál halálra lényegtelen dolgokkal, hogy ne legyen kedvem olvasni - mondom, pont ellenkezőleg, ezt még így bírnám olvasni tovább is, ha írtad volna tovább :P szóval szerintem jó lett, nekem tetszik :)
2012. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 k.lau13 ***** válasza:
"Sokszor még a legjobb íróknak sem sikerül, szóval remélem ez nem nagy hiba." ja bocsi, az ott remélem helyett szerintem. nem tudom, hogy tudtam elírni. Bocsi, fáradt vagyok :))
2012. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utol fogja... ez micsoda itt a mondat végén? Inkább: utoléri.


A másik: "...Mint mindig, most is ugyanaz történt..." tehát akkor ez már megtörtént vele sokszor? Vagy csak mindig ezt álmodja? Ez a pár szó szerintem itt felesleges.


Amúgy izgalmasnak tűnik, jöhet a folytatás valahol :)

2012. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

PROLÓGUS


Szédületes tempóban viharzott át az utcán. Zihált és egyre nehezebben tudott lélegezni. Beszorult a levegő a rekeszizmába és úgy érezte, menten megfullad. Hiába, a futás nem az én műfajom – gondolta a lány. De nem álhatott meg. Tisztában volt vele, hogy nem olyan gyors, de önmagához képest egész jó volt. Nem mert hátrafordulni, nem akarta látni üldözőjét, de tudni akarta, hogy mekkora távolság van közöttük. Egy kicsit lassított és visszanézett. A férfi alig lehetett 10 méternyire tőle és szemmel láthatóan gyorsan futott. De a lány nem adta fel, megpróbálta felgyorsítani a tempót. Azonban így is, mintha egyre közelebbről hallotta volna, ahogy a pasas liheg a nyomában. A francba, utol fog érni. – gondolta kétségbeesetten. Egyre esélytelenebbnek tűnt, hogy le tudja hagyni. És mit csinál, ha a férfi utol fogja? Ebbe nem akart belegondolni. Mint mindig, most is ugyanaz történt: elbotlott valami ostoba kőben. A földre zuhant, tenyerével próbálta tompítani az esést. Éles fájdalom nyilallt a jobb bokájába. Felszisszent és megpróbált felállni, eredménytelenül. A férfi már oda is ért hozzá. Lehajolt és felemelte a lányt a karjainál fogva. Az, utolsó kétségbeesésében kapálózni kezdett, rúgott, harapott, rángatta a két karját. Sikerült kiszabadulnia az erős szorításból, miután egy jól irányzott rúgással ágyékon találta az embert. A férfi fájdalmas arckifejezéssel a kritikus ponthoz kapott és térdre rogyott. A lány most nem tudta mit tegyen. Eddig sosem jutott el idáig. Általában ott ért véget, hogy a férfi elkapta és ő próbált kiszabadulni. Azonban most, hogy ez sikerült, nem tudta mit kéne csinálnia. De nem volt ideje gondolkozni. Mielőtt az ipse felállhatott volna, orrba vágta az öklével és az állkapcsát is eltalálta. A férfi a járdára dőlt, arccal lefelé. A lány el sem tudta hinni. Nyertem. Lassan, de biztosan elindult. Úgy saccolta, hogy sikerült eltörnie a férfi állkapcsát, mert az hatalmasat reccsent, mikor odavágott. Továbbra sem értette, hogyan jutott el idáig. Mindenesetre ezt az áttörést értékelnie kell. Ettől egészen jó kedve lett. Ekkor azonban meglátott egy macskát a járda fölött repülni. Bosszankodva elhessegette az állatot. Nem szabad megfeledkeznie az irracionalitásról. Kiábrándultan ötlött az eszébe: nem tudhatja, mi az, ami emlék és mi az, ami csak álom, csupán csak sejtheti. Ez nyugtalanította. Szórakozottan sétált a néptelen utcában és dudorászott. Legalább fél órája kószált valahol a belvárosban és kezdett elege lenni. Fel akart ébredni. De nem bírt. Tisztában volt vele, hogy, bár nem sebezhetetlen, álmában nem halhat meg. Mindig fölébred, mielőtt álmában meghalna. Úgy gondolta, hogy ez másokkal is így lehet. Valahogy, már maga sem tudja, hogy hogyan, megtanulta irányítani az álmait. Képes volt kivetíteni a gondolatait, így álmában szinte bármire képes volt. De ez most nem olyan álom. Ez egy emlék, amit csak álmában tud kivetíteni. Valószínűleg az igazi emlék addig tartott, amíg el nem intézte a pasast. Ez már csak álom. Egy álom, amiből ideje már fölébredni…

A lány szó szerint felriadt, még sikkantott is egy kicsit. Körül nézett. Igen, biztos, hogy fölébredt. A szobában volt egy kis szekrény az ágya mellett, volt benne egy szék, egy asztal és egy nagyobb szekrény. Egészen átlagos helyiség is lehetett volna. De kislány tudta, ez minden csak nem normális. Persze, minden bizonnyal az éppen aktuális, nem normális lakójának készült. Hogy mi az, ami miatt nem volt átlagos? Egyszerű: egy átlagos szobában, az ágyból nem lógnak ki szíjak. A szíjaknak pedig rendkívül logikus tisztsége volt: tartsák lekötözve azt, aki az ágyban fekszik. A lány nem pontosan tudta, mióta van már itt. De körülbelül egy hétre, maximum 10 napra saccolt. Azt sem tudta pontosan, hogy miért került ide, csak sejtette. Azt mondták változtatnia kell a hozzáállásán, vagy mi a fene. Nem különösebben érdekelte. Mindig rángatózott és próbált kiszabadulni. Ezzel persze csak azt sikerült elérnie, hogy állandó nővér-felügyeletet kapjon. Az orvosok nem segítettek – az álmai már igen. Szép lassan visszatértek az emlékei és már tudta, hogy miért került ide. Csak azt nem tudta, hogyan fog kijutni.


Kicsit tovább írtam és itt-ott változtattam rajta. Az a "pár szó", ahogy írtad később lehet jelentős.

2012. márc. 8. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarom elismételni, amit az előttem szólók/írók már elmondtak az első "kezdetleges" prológusodhoz.

De a második prológ., na az valami szuper lett!

(na nem mintha az első nem, ne értsd úgy)

Ha nem lenne nagy gond, akkor majd elküldenéd a fejezeteket? *.*

2012. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!