Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írhat egy 16 éves korhatáros...

Írhat egy 16 éves korhatáros storyt?

Figyelt kérdés

16 évesen szerintetek lehet korhatáros (pl. 18+ os) jelenetet, történetet írni? Vagy az sem "legális"* ? Lehet egy ilyen jelenet hiteles, vagy ehhez az illető még kicsi?


*Úgy értem hogy ugye a 18-as karika a 18 éven aluliaknak nem szabad megnézni, tehát az írással mi van?



2012. febr. 25. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt írsz amit akarsz egyébként a 18 éven felülieknek(ajánlott) nem tilos alatta
2012. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A karika csak ajánlás. Azt jelenti, hogy 12/16/18 év alatt nem ajánlott, nem pedig azt hogy tilos. Ahogy a tévénél, máshol sem zárhatsz ki senkit abból, hogy láthassa.

Ebből kiindulva pedig egy korhatáros könyv is legfeljebb ajánlás lehet, és nincs rá szabály, ami tiltaná bárkinek is hogy elolvassa. Saját felelősségre mindenki megteheti.

A korod sem befolyásol semmit, ha neked arra van kreativitásod, fantáziád hogy ilyet írj, akkor szabadon megteheted.

2012. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez csak ajánlás, persze, hogy írhat. Olvasni is szoktak. A hitelesség megint más kérdés... pl. 18+ a nylít szexuális aktus részletes leírása. Oké, én vagyok a prűd, hogy 16 évesen nekem erről hiteles és személyes információim nem voltak, másnak lehet. Bármit el lehet képzelni, és azt bárhogy meg lehet írni.

De azért gondolj bele, ha te egy történeten azt látod, hog 18+, azért az azt sugallja, hogy inkább 18 év felettieknek való. Ha ezek után kiderül valami okból, hogy te, a történet szerzője nem múltál még ez 18, akkor az hmm... kellemetlen. Elvégre ha a szerző nem esik bele a saját története célcsoportjába, akkor feltehetően nem ismeri eléggé őket, lehet, hogy más érdekli, mint a leendő olvasóit. Na persze a legtöbb 18+ írást tinilánykák írják tinilánykáknak, ez is benne van a pakliban.

Mindazonáltal nem nagy ügy egy ilyen művet "visszavenni", hogy kisebb korhatárbesorolás alá essen, kivétel, ha a "18+ elemek" lényegi részét adják a műnek (azaz másról sem szól, csak szép és részletes leírásokról). De te tudod: megkockáztatod, hogy esetleg a saját olvasóid kinevetnek, vagy úgy érzed, eléggé hitelesen tudnád visszaadni azt, amit kívánsz. Ha egy picit is "izzadságszagúra" sikeredett, azaz néhol erőtlen a szöveg, több helyen "papírízű" megfogalmazásokat kell használj (vagyis olyat, amit sok helyen olvastál, ezért érzed helyénvalónak), inkább hagyd el azokat a körítéseket, amik ezt a korhatárbesorolást igénylik, fogalmazz kevésbé részletesen, inkább csak a történésekre koncentrálj. Nem úgy értem, hogy három oldal kéjgyilkosságból csinálj egy "megerőszakolta és levágta a fejét" mondatot, hanem pl. koncentrálj a belső monológokra, a jellemekre, a lelki történésekre, és ne konkrétan a cselekedeteket írd le. Így - elméletben - már csak 16-os a korhatár, mert a naturális ábrázolás kiesik, habár a sztori bőven sokkolóbb lesz tőle.

2012. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 17 évesen írtam először 18+-os szexjeleneteket, és akkor sem szólt senki értük, pedig tudták, hogy nem múltam még el 18 éves :)


Most, 19 évesen is ugyanazoknak az írásával foglalkozom, úgyhogy nem hiszem, hogy számítana, hány éves az ember, ha hitelesen meg tudja fogalmazni, amit akar. Nem is feltétlenül kell ehhez személyes tapasztalat, szerintem manapság már annyi helyről szerezhetsz információt ezekről a dolgokról, hogy bőven elég, ha a fantáziád használod. :)

2012. febr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!