Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » El szeretnék kezdeni egy...

El szeretnék kezdeni egy regényt. Tudtok tippeket adni? ( nem könyvtémát kérnék )

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 14:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És, szerintem, inkább valami kitalált történelmi kínai világban lesz ez az egész, pár démonnal és hasonlóval...
2012. jún. 17. 16:30
 12/18 anonim ***** válasza:

Hmmm... fantasy? Nem rossz. (Akár nem is kell erőltetni az alternatív történelmi szálat, elég az ilyen fanatsy elem. Ez viszonylag ritka a történelmi fantasykban, gyakran behozzák az altert, nem szokás követni a történelmi eseményeket.) De ha démonok és hasonló, akkor - ha már kína - szerintem maradhatsz a kínai hitvilágnál. Tehát nem a szokásos "nyugat-európai démon kultusz", sárkányokból is a kínai sárkány, nem az európai (ez csak példa volt, de ezt ismerik az emberek a legjobban, itt világos a különbség). Szerintem jól nézne ki. Érdekes lehet.

A hangszert ismerem, szép hangja van. :)

2012. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Igen. A Gayageum mellett az a hangszer a kedvencem. :) Sajnos, valahogy nem akar menni az elkezdése a történetnek, ezért egy másikat találtam ki. Gumiho címmel. Gumiho Koreában a kilenc farkú rókadémon. Hasonló szálon fog futni kicsit, mint az előző ötlet. Egy nőt megerőszakolnak egy nemesi házban, még pedig egy miniszter, a ház tulajdonosa. A nőt elküldik, nehogy meséljen valakinek az esetről. Befogadja a démon, és születik egy lányuk. Később, lemészárolják a gyerek szüleit, rájőve, hogy démon a családfő. A lány a barlangba temetve nézi végig a halálukat. Azután bevadul és stb. Végül meg a Császár akarja majd házi állatkájának az akkor már fiatal nőt. : )

Viszont, az előző ötletemet sem akarom elvetni, ezért megkérdezném, hogy ki- hogyan kezd bele egy-egy történetbe?

2012. jún. 22. 19:43
 14/18 A kérdező kommentje:
A fantasyról. Az előző történethez híven. Valami...., buddhista varázslókra gondoltam, a népszerű kígyódémonokra... és valami ilyesmire. De nem akarom teljesen a fantasynak adni a szerepet..., szóval ennél sokkal többet nem nagyon tennék bele.
2012. jún. 22. 19:45
 15/18 A kérdező kommentje:
Jó, most van 2 története... a Kínais jobban tetszik~ Ki hogy kezd neki az írásnak? :)
2012. júl. 29. 11:57
 16/18 A kérdező kommentje:
történetem*
2012. júl. 29. 15:57
 17/18 Szmiszi válasza:
am a kínaishoz lehetne mondjuk egy prófécia, egy jóslat. De csak egy ötlet. :D
2013. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Pali1977 ***** válasza:

Először is regényíró szoftver: tudom ajánlani az yWriter nevezetűt, ami egy teljesen ingyenes program. Ezen belül ki tudod dolgozni a karaktereidet, de még a helyszínt is és méri a napi szószámot, be tudod jelölni, melyik jelenetben melyik karakter szerepel.


Úgy látom, eléggé belemerültél a kínai dolgokba, ez nagyon helyes. Én általában a karaktereimnek csinálok egy kis előtörténetet is, hogy mert lesz, amit be is építhetek magába a sztoriba.

[link] ezen a linken találsz egy kérdőívszerű lapot, ami segít a karakter alapos megtervezésében.


Maga a sztori bonyolítása, hát... Stephen King azt írja, hogy olykor ő is csak belehelyezi egy nem mindennapi szituációba, és nézi csak, hogy a karakterei, hogyan cselekednek. Meg lehet próbálni ezt is.

De sokat kell olvasni, míg igazán jól tud majd írni az ember. (én például rohadtul elégedetlen tudok lenni azzal amit és ahogy írtam hehe)

2013. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!